3 pytania do x-t 70

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi
ODPOWIEDZ
marmor
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 12, 2007 8:34 am

3 pytania do x-t 70

Post autor: marmor »

Witam.
Pospacerowałem kilka dni z X-terrą 70 i mam w związku z tym parę pytań.
1) czy w czasie używania pinpointu cewka powinna być nad ziemią czy może dotykać gruntu ? (gdy cewka jest nad ziemią na wyświetlaczu mam np. 26 w miarę stałe a po położeniu cewki na ziemi pojawia się -8 ).
2) czy bardziej wiarygodne jest wskazanie wyświetlacza w czasie przemiatania czy po włączeniu pinpointa ?
3) w czasie przemiatania otrzymuję sygnały akustyczne pomimo braku wskazań wyświetlacza (--) (na wyciętych segmentach). Czy tak być powinno ?
Pozdrawiam.
Pikador
Posty: 45
Rejestracja: wt lip 25, 2006 4:03 pm

Re: 3 pytania do x-t 70

Post autor: Pikador »

Witam
1) czy w czasie używania pinpointu cewka powinna być nad ziemią czy może dotykać gruntu ? (gdy cewka jest nad ziemią na wyświetlaczu mam np. 26 w miarę stałe a po położeniu cewki na ziemi pojawia się -8 ).

Powinna być nad ziemią jak najniżej

2) czy bardziej wiarygodne jest wskazanie wyświetlacza w czasie przemiatania czy po włączeniu pinpointa ?

W PP jest dokładniejsze wskazanie (przy przemiataniu są różne odczyty z tytułu zachaczania brzegiem cewki) można jeszcze zrobić tak: namierzyć PP i jak wiemy gdzie fant leży - przemiatamy małymi ruchami dokładnie środkiem cewki.

3) w czasie przemiatania otrzymuję sygnały akustyczne pomimo braku wskazań wyświetlacza (--) (na wyciętych segmentach). Czy tak być powinno ?

Tak zdarza się gdy metal odzywa się na pograniczu ustawionych dyskryminacji i próbuje się przebijać właśnie przez układ dyskryminacji.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ