Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
Witam panie Piotrze.Mam problem z moim Whites-em.Przy podstawowych ustawieniach P nie moge ustawic sygnału Tuner.Sygnal nie ma tego delikatnego przejscia,jest mocno wzbudzony albo nie ma go wcale jak przy opcji "silent search".Czasami zdarza sie ze popierduje i przy przemiataniu sondą oraz odlozeniu go na sciółke wydaje falszywy sygnał.Wiem ze byl w 2009 roku u Pana w serwisie na wymianie kabla i paru innych tzeczy.Jutro mam szanse sprawdzic wykrywacz na innej sondzie od w6000 di pro sl aby wyeleminowac błąd sondy badz kabla.Co moze byc przyczyna problemu.
Re: Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
Przy jakich nastawach?
Re: Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
Wszystkie nastawy na P oprócz mode. Tam Geb. Norm. oraz probowalem na Geb. Disc.
Re: Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
To może być wina np. potencjometru. Ale też coś poważniejszego.
te wykrywacze notorycznie są niszczone, przez januszy serwisu, którzy leją do niego kontakt spray lupo podobne g..no.

proscan
te wykrywacze notorycznie są niszczone, przez januszy serwisu, którzy leją do niego kontakt spray lupo podobne g..no.
proscan
Re: Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
Tez tak podejrzewam ze to potencjometr. Gdy by byl sprawny i dzialał tak jak to dziala w moim Smętku gdy sygnał cichnie proporcjonalnie do krecenia i mozna uzyskac cichy ton czułosci, to mysle ze
bezproblemu dzialal bym na ustawieniach niestandardowych. Jutro sprawdze na drugiej sondzie oraz lepszej jakosci akumulatorkach. Gdyby sie okazalo ze test nic nie wniesie to czy jest mozliwosc serwisu u Pana?
bezproblemu dzialal bym na ustawieniach niestandardowych. Jutro sprawdze na drugiej sondzie oraz lepszej jakosci akumulatorkach. Gdyby sie okazalo ze test nic nie wniesie to czy jest mozliwosc serwisu u Pana?
Re: Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
Tak - pod warunkiem, że nie jest zalany w/w lub podobnym środkiem olejowym.czy jest mozliwosc serwisu u Pana?
proscan
Re: Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
Czyli bede zmuszony odkrecic obudowe i organoleptycznie sprawdzic stan plytek. Nie wiem tylko czy moje zdolnosci manualne pozwola bez problemu rozkrcic i skrecic puszke elektroniki.Mam tez dosyc banalne pytanie, majac dwie instrukcje znaczaco sie rozniace od siebie,w jednej jest napisane ze przy strojeniu Tuner a przed strojeniem Geb wciskamy i puszczamy trigera. Zaś w drugiej instrukcji wciskamy i trzymamy w/w przycisk.Czy obie czynności są poprawne podczas stronenia czulosci?
Re: Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
Ja nie proponowałem Panu rozkręcania. To nie moja sprawa.
Jak będzie zalany, to odeśle i pobiorę opłatę za poświęcony czas, bez naprawiania.

proscan
Jak będzie zalany, to odeśle i pobiorę opłatę za poświęcony czas, bez naprawiania.
A która instrukcja jest mojego tłumaczenia?majac dwie instrukcje znaczaco sie rozniace od siebie
proscan
Re: Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
Na obydwu jest przy kazdej stronie na dolnym marginesie Pana email. W jednej jest wypunktowany przepis na strojenie a w drugiej bez podpunktów. W jednej brakuje pierwszych paru stron a w drugiej jest naklejka serwisowa. Prosil bym o przybliżone koszty serwisu na e-maila.
Re: Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
Nie jestem w stanie podać kosztów nie mając pojęcia co jest do zrobienia. Od kilkudziesięciu zł wzwyż.
Re: Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
Dobrze w takim razie jesli jutro podmiana drugiej sondy nic nie wniesie do tematu to jaki termin bylby stosowny na wysylke wykrywacza?
Re: Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
Im później tym lepiej.
Obecny okres jest najgorszy na remonty wykrywaczy.
Obecny okres jest najgorszy na remonty wykrywaczy.
Re: Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
W temacie wykrywacza wiem na dzis dzien tyle ze zmienianie sond z dwóch innych egzemplarzy w6000 dwoch różnych użytkowników wykrywaczy nie dalo żadnego efektu.Moja sonda rowniez zostala zamontowana w innym egzemplarzu i śmigała bez problemu.Wymiana kabla 10 lat temu przez Pana byla fachowym zabiegiem.
Po konsultacji z użytkownikami dwóch W6000 doszlismy do wniosku że winny prawdopodobnie jest potencjometr Tuner.W testowanych egzemplarzach czulosc ustawiona na ledwie slyszalny sygnał a potencjometr ustawionych jest kreską przy symbolu P a nie jak u mnie minimalnie powyżej kreski minimum i gdy zamiast cichutko mruczec to popierduje wedle uznania.Podejrzany jest tez GEB ktory kręcony zgrubnym potencjometrem a w tym samym czasie precyzyjne pokretlo tez sie kreci mimowolnie.
Re: Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
Tak ma być - to jak najbardziej normalne zachowanie.GEB ktory kręcony zgrubnym potencjometrem a w tym samym czasie precyzyjne pokretlo tez sie kreci mimowolnie.
Re: Problem z progiem czułości W5900 di pro sl
Witam serdecznie. Czy znalazl by Pan jakis stosowny termin na przeglad i naprawe w/w Whites'a?