problem z tesoro cibola
-
krystian8112
- Posty: 4
- Rejestracja: czw lis 07, 2019 2:46 pm
problem z tesoro cibola
Witam wszystkich serdecznie Mam od około 10 lat Tesoro cibole ,nigdy mnie nie zawiodła ale ostatnio zauważyłem że nie widzi pewnych rzeczy.Pierwszy raz nie mogłem namierzyć metalowej rury w gruncie myślałem że to przypadek potem nie widziała monety 5 zł prl a teraz nie widzi monet i medalików miedzianych.Widzi alum guziki cynk większe kolory ale też nie zawsze ,cewka jest ok bo mam drugą sprawdziłem.Czym może to być spowodowane ? Tesoro nie był nigdy naprawiany i nie był też serwisowany,nigdy nie było takiej potrzeby. Z góry dzięki za odzew
Re: problem z tesoro cibola
Jeśli nie widzi dobrze przewodzących metali, to prawie na pewno źle ustawiony jest balans gruntu.
Proszę się zapoznać z wątkiem: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... f=1&t=2530

proscan
Proszę się zapoznać z wątkiem: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... f=1&t=2530
proscan
-
krystian8112
- Posty: 4
- Rejestracja: czw lis 07, 2019 2:46 pm
Re: problem z tesoro cibola
Nigdy nie ustawiałem balansu .Zawsze threshold na max sensitivity okolice 10 dyskryminacja pierwsza kreska za iron i tak od około 10 lat na tej wykrywce .Wcześniej miałem compadre którego Pan wrócił do życia
też mi dobrze służył za co Dziękuje
Re: problem z tesoro cibola
Przez 10 lat miało prawo się rozjechać.

proscan
proscan
-
krystian8112
- Posty: 4
- Rejestracja: czw lis 07, 2019 2:46 pm
Re: problem z tesoro cibola
I tak długo wytrzymał bez napraw.Był bardzo często w użyciu,wcześniej każdy wolny weekend teraz mniej dzieci małe to i czasu na przyjemności mało
Prosze powiedzieć czy jestem w stanie zrobić to sam ? Na początku sam składałem różne wykrywki ze schematów minimalna znajomość elementów jest ale szczerze wolał bym oddać go w Pana ręce bo jeszcze pogorsze jego stan.Pytanie tylko jaki byłby to koszt ?
Re: problem z tesoro cibola
Proszę zrobić we własnym zakresie. Gdzieś w podanych linkach powinno być widać, którym trymerem trzeba kręcić.

proscan
proscan
-
krystian8112
- Posty: 4
- Rejestracja: czw lis 07, 2019 2:46 pm
Re: problem z tesoro cibola
witam będe próbował jeśli się nie uda to i tak kupie drugi taki sam,a tak na marginesie do compadre ma Pan jakieś cewki lub czy można do niego coś dopasować ? ja nie dla siebie dla syna 
Re: problem z tesoro cibola
Na tą chwilę nie mam cewek do Tesoro.
Tesoro Cibola
Witam , posiadam się z problemem w Tesoro Cibola bowiem piny we wtyczce nie działają poprawnie
Ciągły dźwięk nieprzyrywany bądź ciche miałczenie czytałem forum i zasady naprawy wykrywaczy przez Pana, i wiem że nie podejmuje się Pan naprawy wykrywaczy w któryś ktoś już grzebal ja polutowalem piny gdysz kiedyś wyrwalem kabel z pinow o co nie trudno, działało to jakiś czas do ponowienia usterki
Tym razem szukał bym możności wymiany wtyczki na coś bardziej solidnego , czy była by szansa podesłać jednak mimo wszystko to Panu gdysz ja do dobrej lutownicy nie mam już dostępu a sprawa jest irytująca bo hobby cierpi. W rodzinnym domu będę przed nowym rokiem gdzie ów wykrywacz czeka na lepsze czasy z naprawą się nie spieszy byle do lata.... Pozdrawiam
Ciągły dźwięk nieprzyrywany bądź ciche miałczenie czytałem forum i zasady naprawy wykrywaczy przez Pana, i wiem że nie podejmuje się Pan naprawy wykrywaczy w któryś ktoś już grzebal ja polutowalem piny gdysz kiedyś wyrwalem kabel z pinow o co nie trudno, działało to jakiś czas do ponowienia usterki
Tym razem szukał bym możności wymiany wtyczki na coś bardziej solidnego , czy była by szansa podesłać jednak mimo wszystko to Panu gdysz ja do dobrej lutownicy nie mam już dostępu a sprawa jest irytująca bo hobby cierpi. W rodzinnym domu będę przed nowym rokiem gdzie ów wykrywacz czeka na lepsze czasy z naprawą się nie spieszy byle do lata.... Pozdrawiam
Re: Tesoro Cibila
Zniszczyć piny we wtyczce Switchcraft jest prawie niemożliwością. Proszę o zdjęcia jak to obecnie wygląda.

proscan
proscan
Re: Tesoro Cibila
witam juz po swietach , a wiec sprawdzilem puszke jak i wtyczke , wtyczka nie jest zniszczona tylko tak jakby zle polutowane są kable i dochodzi do spięcia , po wlaczeniu wykrywcza sa bipniecia a potem cisza , na duzy klucz franuski reagowala bardzo slabo wiec myśle ze problem jest z polutowaniem. przy poruszaniu cewka lub kablem nie jednokronie włacza sie sygnał ciągły informujacy o problemie
nagralem filmik oraz porobilem kilka zdjęc makro w zakresie swoich mozliwosci makro.. mysle ze najlatwiej byloby wyslac to panu bezposrednio na emaila
nagralem filmik oraz porobilem kilka zdjęc makro w zakresie swoich mozliwosci makro.. mysle ze najlatwiej byloby wyslac to panu bezposrednio na emaila
Re: problem z tesoro cibola
Można wysłać emaila - oczywiście. A najlepiej cały wykrywacz, bo raczej na odległość ciężko będzie się dowiedzieć w tym przypadku o co chodzi.

proscan
proscan
Re: problem z tesoro cibola
Witam już w nowym roku Można adres przesyłki na priv lub emaila.
adres usuwam - spamerzy nie śpią.
Pozdrawiam
adres usuwam - spamerzy nie śpią.
Pozdrawiam
Re: problem z tesoro cibola
Dane kontaktowe i wszystko co potrzeba znajdzie Pan na stronie głównej http://www.proscan.gliwice.pl/
Tutaj link bardziej bezpośredni: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... ?f=1&t=236

proscan
Tutaj link bardziej bezpośredni: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... ?f=1&t=236
proscan