Fisher cz3d brak sygnalizacji dzwiekowej

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
Vaay
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 20, 2020 6:55 pm

Fisher cz3d brak sygnalizacji dzwiekowej

Post autor: Vaay »

Witam. Ostatnio w mojej cz- tce przestalo dzialać wejscie słuchawkowe. Po otworzeniu wykrywacza okazalo sie, że oderwal sie kabel od masy przypięty do folii na obudowie. Z racji tego, ze glośnik nadal działał niestety zbagatelizowalem problem. Przy kolejnym uruchomieniu wysiadł również głośnik. Potencjometr działa, pokazuje reakcje na metal. Moje pytanie brzmi czy urwany kabel to źródło problemu i czy jego przylutowanie we właściwe miejsce przywróci sygnalizacje dźwiękową, czy spowodowane jest ono innym czynnikiem? Niestety nigdzie nie moge znaleźć schematu gdzie dany kabel powinien sie znajdować.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher cz-3d brak sygnalizacji dzwiekowej

Post autor: ProScan »

Witam,
czy urwany kabel to źródło problemu i czy jego przylutowanie we właściwe miejsce przywróci sygnalizacje dźwiękową
Jeśli mówimy o przewodzie łączącym z ekranem, to na pewno nie. Jest natomiast prawdopodobne, że urwany przewód dotknął czegoś, spowodował zwarcie i coś się uszkodziło (o ile oderwał się od masy, a nie od ekranu).

Myślę że oryginalny problem leży w gnieździe słuchawkowym.

:pa

proscan
Vaay
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 20, 2020 6:55 pm

Re: Fisher cz-3d brak sygnalizacji dzwiekowej

Post autor: Vaay »

Przesyłam zdjęcie urwanego przewodu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Vaay
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 20, 2020 6:55 pm

Re: Fisher cz-3d brak sygnalizacji dzwiekowej

Post autor: Vaay »

Cd
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Vaay
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 20, 2020 6:55 pm

Re: Fisher cz-3d brak sygnalizacji dzwiekowej

Post autor: Vaay »

Nie mam pojecia gdzie powinien być on przylutowany. Czy uważa Pan że wymiana gniazda słuchawkowego powinna pomóc, czy problem jest głębszy? Czy wie pan może dlaczego głośnik również przestał działać? Gniazdo słuchawkowe wydaje sie być w porządku, jeżeli yrzeba wstawie zdjęcia. Niestety w zaistniałej sytuacji z covid nie mam możliwości, choć bardzo chętnie bym to uczynił, dostarczenia Panu wykrywacza do naprawy, przebywam za granicą. Czy mógłby Pan doradzić jakiś sposób na samodzielne wykrycie i\lub rozwialązanie pelroblemu? Z góry dziekuje za odpowiedź
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher cz-3d brak sygnalizacji dzwiekowej

Post autor: ProScan »

O ile pamiętam to gdzieś przy którymś pokrętle jest oczko z podłączeniem do masy. Ale to nie jest źródło problemu. Można zostawić sobie na koniec.

Głośnik jest rozłączany poprzez gniazdo słuchawkowe (wsadzenie jacka = odłączenie głośnika, prawda?)

Samodzielne rozwiązanie jest możliwe, jeśli ma Pan pojecie o elektryce, jakiś omomierz, trochę czasu by sobie w okolicy gniazda słuchawkowego to wszystko rozrysować.

W ciemno wymiany czegokolwiek nie polecam.

Schematów nie udostępniam.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ