Fisher cz3d brak sygnalizacji dzwiekowej
Fisher cz3d brak sygnalizacji dzwiekowej
Witam. Ostatnio w mojej cz- tce przestalo dzialać wejscie słuchawkowe. Po otworzeniu wykrywacza okazalo sie, że oderwal sie kabel od masy przypięty do folii na obudowie. Z racji tego, ze glośnik nadal działał niestety zbagatelizowalem problem. Przy kolejnym uruchomieniu wysiadł również głośnik. Potencjometr działa, pokazuje reakcje na metal. Moje pytanie brzmi czy urwany kabel to źródło problemu i czy jego przylutowanie we właściwe miejsce przywróci sygnalizacje dźwiękową, czy spowodowane jest ono innym czynnikiem? Niestety nigdzie nie moge znaleźć schematu gdzie dany kabel powinien sie znajdować.
Re: Fisher cz-3d brak sygnalizacji dzwiekowej
Witam,
Myślę że oryginalny problem leży w gnieździe słuchawkowym.

proscan
Jeśli mówimy o przewodzie łączącym z ekranem, to na pewno nie. Jest natomiast prawdopodobne, że urwany przewód dotknął czegoś, spowodował zwarcie i coś się uszkodziło (o ile oderwał się od masy, a nie od ekranu).czy urwany kabel to źródło problemu i czy jego przylutowanie we właściwe miejsce przywróci sygnalizacje dźwiękową
Myślę że oryginalny problem leży w gnieździe słuchawkowym.
proscan
Re: Fisher cz-3d brak sygnalizacji dzwiekowej
Przesyłam zdjęcie urwanego przewodu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Re: Fisher cz-3d brak sygnalizacji dzwiekowej
Cd
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Re: Fisher cz-3d brak sygnalizacji dzwiekowej
Nie mam pojecia gdzie powinien być on przylutowany. Czy uważa Pan że wymiana gniazda słuchawkowego powinna pomóc, czy problem jest głębszy? Czy wie pan może dlaczego głośnik również przestał działać? Gniazdo słuchawkowe wydaje sie być w porządku, jeżeli yrzeba wstawie zdjęcia. Niestety w zaistniałej sytuacji z covid nie mam możliwości, choć bardzo chętnie bym to uczynił, dostarczenia Panu wykrywacza do naprawy, przebywam za granicą. Czy mógłby Pan doradzić jakiś sposób na samodzielne wykrycie i\lub rozwialązanie pelroblemu? Z góry dziekuje za odpowiedź
Re: Fisher cz-3d brak sygnalizacji dzwiekowej
O ile pamiętam to gdzieś przy którymś pokrętle jest oczko z podłączeniem do masy. Ale to nie jest źródło problemu. Można zostawić sobie na koniec.
Głośnik jest rozłączany poprzez gniazdo słuchawkowe (wsadzenie jacka = odłączenie głośnika, prawda?)
Samodzielne rozwiązanie jest możliwe, jeśli ma Pan pojecie o elektryce, jakiś omomierz, trochę czasu by sobie w okolicy gniazda słuchawkowego to wszystko rozrysować.
W ciemno wymiany czegokolwiek nie polecam.
Schematów nie udostępniam.

proscan
Głośnik jest rozłączany poprzez gniazdo słuchawkowe (wsadzenie jacka = odłączenie głośnika, prawda?)
Samodzielne rozwiązanie jest możliwe, jeśli ma Pan pojecie o elektryce, jakiś omomierz, trochę czasu by sobie w okolicy gniazda słuchawkowego to wszystko rozrysować.
W ciemno wymiany czegokolwiek nie polecam.
Schematów nie udostępniam.
proscan