Akumulatorki XLT

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi
ODPOWIEDZ
Eagle
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:11 am

Akumulatorki XLT

Post autor: Eagle »

Witam. Posiadam XLT którego nie używam od paru lat ponieważ mam inny sprzęt którego zresztą też nie używam :(
Pytanie brzmi jak poprawnie przechowywać akumulatorki żeby ich szlak do końca nie trafił ?
Czy rozładować je do jakiegoś konkretnego napięcia po czym naładować ? ładować na FAST czy OVERNIGHT ?

Pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Akumulatorki XLT

Post autor: ProScan »

A co to za akumulatorki? Oryginał NiCad?

Jeśli tak, to chyba do muzeum detektorystyki ?

:D

proscan
Eagle
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:11 am

Re: Akumulatorki XLT

Post autor: Eagle »

ProScan pisze:A co to za akumulatorki? Oryginał NiCad?

Tak, to oryginalne NiCad
ProScan pisze:Jeśli tak, to chyba do muzeum detektorystyki ?
Nie rozumiem odpowiedzi :? skoro działają w miarę dobrze to dlaczego mam się ich pozbyć ???
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Akumulatorki XLT

Post autor: ProScan »

Czy przekazanie do muzeum oznacza "pozbyć się"? Interesujące.

A tak na poważnie:

Te pakiety kosztowały kiedyś 350 PLN. czyli jakieś 250zł za same akumulatory (plus100 na pudełko). Pojemność - White's nigdy nie podawał - jakieś 1200-1500mA.

Ładowarka do tego z przełącznikiem FAST/OVERNIGHT (były różne na przestrzeni lat) bez kontroli deltaV - bardzo łatwo je zniszczyć w trybie QUICK (którego osobiści nigdy bym nie używał).

Nie wiem jakie ma Pan te akumulatory (NiCad czy NiMh) - te drugie umożliwiają doładowanie.

Tak czy owak dla typów nie wolno dopuścić do spadku poniżej 1V - dlatego należy je ładować (nawet jeśli nie sa używane, bo ulegają samorozładowaniu).

Nie chce mi się wierzyć, ze o kilku latach nieużywania są nadal dobre.

:pa

proscan
Eagle
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:11 am

Re: Akumulatorki XLT

Post autor: Eagle »

ProScan pisze:Czy przekazanie do muzeum oznacza "pozbyć się"? Interesujące.

Czy jeśli coś przekaże do muzeum to dalej bedzie moje ? Nie, czyli się czegoś pozbyłem. Równie dobrze mógł bym je wyrzucić do śmieci i powiedzieć że przekazałem je do firmy zajmującej się recyklingiem :lol:
ProScan pisze:Nie wiem jakie ma Pan te akumulatory (NiCad czy NiMh) - te drugie umożliwiają doładowanie.
Tak jak wcześniej pisałem akumulatorki są NiCad
ProScan pisze:Nie chce mi się wierzyć, ze o kilku latach nieużywania są nadal dobre.
Nie używane leżały jakieś 2 lata ( od momentu wprowadzenia przez nasze kochane władze akcji "Pandora" ) ostatnio je naładowałem i wybrałem się z znajomym w teren pożyczając mu mojego XLT o dziwo na cały wypad wystarczyły. Dlatego pisze do pana jak je poprawnie przechowywać bo nie wiem kiedy znowu sprzęt będzie użyty a szkoda żeby się zniszczyły.

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Akumulatorki XLT

Post autor: ProScan »

Pana argumenty że przekazanie czegoś do muzeum, to to samo co wyrzucenie nadal uważam za ... zupełnie dla mnie (i dla tysięcy ludzi, którzy coś kiedyś przekazali) niezrozumiałe i alogiczne (pewnie niektórzy mogliby się nawet poczuć urażeni).

Ale nie o tym. Jeśli nie zrozumiał Pan ironii, to trudno.

Moje pytanie o NiCad jest tu zasadnicze, bo White's nazywa ten zasobnik NiCad, ale nie jest pewne, że tam jest właśnie NiCad.

Przykład:

https://www.amazon.com/Whites-NiCad-Rec ... B00LXLAG86
(napis na naklejce o możliwości doładowania sugeruje, że w zasobniku jest NiMh).

Jeśli to na pewno NiCad, to już napisałem wszystko. Powtórzę: należy je rozładowywać do końca, ładować prądem OVERNIGHT - nie używać Quick Charge, bo ładowarki Whites'a nie mają kontroli przeładowania. Ile będzie trwać ładowanie - nie mam pojęcia, nie znając pojemności akumulatorków, które Pan posiada (pierwsze modele miały 500mAh, potem 750, 1200mA)

Więcej o zasobniku do XLT: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... =17&t=1953

:pa

proscan
Eagle
Posty: 21
Rejestracja: śr lis 27, 2013 12:11 am

Re: Akumulatorki XLT

Post autor: Eagle »

no i wszystko w temacie :D mógł pan od razu tak napisać a nie mi jakimś muzeum oczy mydlić ;)

Dziękuje i pozdrawiam :pa
ODPOWIEDZ