Pytanie brzmi jak poprawnie przechowywać akumulatorki żeby ich szlak do końca nie trafił ?
Czy rozładować je do jakiegoś konkretnego napięcia po czym naładować ? ładować na FAST czy OVERNIGHT ?
Pozdrawiam.
ProScan pisze:A co to za akumulatorki? Oryginał NiCad?
Nie rozumiem odpowiedziProScan pisze:Jeśli tak, to chyba do muzeum detektorystyki ?
ProScan pisze:Czy przekazanie do muzeum oznacza "pozbyć się"? Interesujące.
Tak jak wcześniej pisałem akumulatorki są NiCadProScan pisze:Nie wiem jakie ma Pan te akumulatory (NiCad czy NiMh) - te drugie umożliwiają doładowanie.
Nie używane leżały jakieś 2 lata ( od momentu wprowadzenia przez nasze kochane władze akcji "Pandora" ) ostatnio je naładowałem i wybrałem się z znajomym w teren pożyczając mu mojego XLT o dziwo na cały wypad wystarczyły. Dlatego pisze do pana jak je poprawnie przechowywać bo nie wiem kiedy znowu sprzęt będzie użyty a szkoda żeby się zniszczyły.ProScan pisze:Nie chce mi się wierzyć, ze o kilku latach nieużywania są nadal dobre.