Nokta Makro Invenio

Wykrywacze przemysłowe, ochroniarskie, magnetometry, radary, przyrządy geofizyczne i inne które coś - głównie metal - wykrywają.
ODPOWIEDZ
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Nokta Makro Invenio

Post autor: ProScan »

https://www.youtube.com/watch?v=1p62_OcvDmU&fbclid

Przyglądam się i coś mi nie pasuje...

To nie ma radaru - ktoś tutaj albo wali ściemy, albo się po prostu nie zna... (może ja się nie znam?)

To nie przetwarza w czasie rzeczywistym... To tylko rysuje ślad przemiatania sondą - to jest akurat fajne.

Inny filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=YTqX_EOz7Wg

Szklanka w kształcie podkowy :)

Jakieś obrazki - ale trudno ocenić zależność jakości obrazka od głębokości i sposobu skanowania, bo filmik ma charakter propagandowy.

Generalnie wygląda mi to na zwykły wykrywacz metalu z rozbudowanym obrazowaniem sygnału odbieranego przez sondę (co do amplitudy i fazy). Przy większych głębokościach zapewne nie dostaniemy nic, poza kolorowymi plamami. No i wymaga przetwarzania off-line (czyli NIE w czasie rzeczywistym).

Do tego kamera - przypuszczam, że jest to jakieś urządzenie podczerwone, które - podobnie jak niegdyś w Kinectach w konsolach do gier - jest w stanie określić kontur i odległość - w tym przypadku sondy. Służy to do określania pozycji sondy i sposobu przemiatania.

Moja opinia na gorąco:

Atrakcyjny gadżet, który nie pomoże w poszukiwaniach. Widzę ograniczone zastosowanie na wykopach archeologicznych. Ale cena nie warta uzyskanego efektu.

Może zrobić wrażenie na maluczkich. Na pewno znajdzie nabywców wśród forsiastych matołków, którzy liczą na cud.

na razie tyle.

:pa

proscan

Link do specyfikacji:

https://smhttp-ssl-37061.nexcesscdn.net ... ure-EN.pdf

(niech mi który geniusz wioskowego marketingu, z zerową wiedzą techniczną, wskaże parametry tego "radaru", w który rzekomo wbudowany jest ten sprzęt).
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Nokta Makro Invenio

Post autor: lechowiec »

Detektor znalazł nabywcę. Szczegóły można poznać oglądając ten materiał, który jest związany z problematyką detektorystów w Polsce:).

https://youtu.be/aMVRowm6sp8

Detektor będzie służył do szukania kabanosów:).
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nokta Makro Invenio

Post autor: ProScan »

>350 tys subskrypcji.

Kuźwa, przestaję rozumieć ten świat. Rzeczywistość równoległa.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ