Dziadek White's Spectrum XLT
Dziadek White's Spectrum XLT
White's Spectrum XLT (tęczowy), po wciśnięciu ON/OFF ekran zapala się na 1-2 sekundy i gaśnie (czasem pojawia się cienka, czarna, pozioma linia), nie ma żadnego dźwięku. Stał bezrobotny przez parę miesięcy. Od 2006 roku, po naprawie cewki u pana, cały czas pracował bez zarzutu. Co to może być i czy coś można z tym zrobić, no i czy się opłaca. Mam do niego duży sentyment, nawyciągał sporo, nie raz budząc szacunek właścicieli nowszego sprzętu mimo wieku 
Re: Dziadek White's Spectrum XLT
Proszę zobaczyć czy baterie są dobre (najlepiej założyć nowe) i sprawdzić czy styki są czyste, bez korozji, nalotów etc.

proscan
proscan
Re: Dziadek White's Spectrum XLT
Styki OK, około10V na płytce (śruby mocujące styki), na płycie nie widać żadnych uszkodzeń. wciskając ON/OFF ekran na sekundę rozświetla się i gaśnie. Co ciekawe, po może setnym włączeniu uruchomił się, wszystko było w porządku, co jakiś czas "wędrowałem" po menu i ustawieniach, ruchy i potrząsania nie robiły na nim wrażenia. Potem zostawiłem go w spokoju żeby się wyłączył. Ponowna próba uruchomienia z efektem jak wyżej.
Re: Dziadek White's Spectrum XLT
10V na akumulatorkach czy na zwykłych bateriach?
Jeśli na zwykłych - to proszę wymienić na nowe i sprawdzić raz jeszcze.

proscan
Jeśli na zwykłych - to proszę wymienić na nowe i sprawdzić raz jeszcze.
proscan
Re: Dziadek White's Spectrum XLT
Sadzę, że miał pan rację, kwestia zasilania. Akumulatorki dość leciwe. Świeżo naładowane, wykrywacz się uruchamia i wszystko OK, niestety, pod obciążeniem szybko spada napięcie i efekt ja w pierwszym opisie. Czekam na nowe akumulatorki. Dzięki. 