Informacja ciekawa dla poszukiwaczy złota i pewnie jeszcze bardziej ciekawa dla fanów firmy White's (do których nie ukrywam, że sam należę) która niestety zakończyła działalność w 2020 r. i została wykupiona przez firmę Garrett. Mamy pierwszy owoc tej transakcji. Jest to detektor do złota który wygląda niemal identycznie jak Goldmaster 24k produkowany przez firmę White's, ale tym razem pod marką Garrett. Co ciekawe na obudowie znalazło się również miejsce na napis White's. Jest to ciekawe posunięcie Garretta, w sumie nie oczekiwane, ale słuszne. Przejmując produkt innej marki i wprowadzając go ponownie na rynek pod swoją marką, pozostawili informację o firmie White's, która ten detektor faktycznie zaprojektowała. Postępowanie raczej godne pochwały, zwłaszcza że czysty rebrand White's - Garrett mógłby w tym przypadku wywołać nawet falę krytyki.
https://garrett.com/garrett-goldmaster- ... l-detector
Informacja ta wzbudzila u mnie trochę nadziei, że dorobek firmy White's będzie w jakiś sposób wykorzystywany przez Garretta. Osobiście chciałbym w przyszłości kontynuacji flagowego modelu White's czyli Spectry V3i, która to mimo swojego wieku w "moich gratach" nadal zajmuje pozycję detektora nr 1, z uwagi na niesamowitą identyfikację niezastąpionego w trakcie poszukiwań zagubionych współczesnych rzeczy. Szkoda by było, aby jak mawiał Mrand o XLT takie "laboratorium na kiju" przepadło bezpowrotnie. Jak dla mnie Spectra V3i do dzisiaj nie ma następcy. Żaden znany mi producent detektorów nie zaprojektował dotąd tak uniwersalnego i jednocześnie zaawansowanego detektora z kolorowym wyświetlaczem oraz tak rozbudowaną analizą wspomagającą identyfikację. Nie ma do dzisiaj na rynku niczego co dało by się chociaż ze Spectrą porównać. Być może Rutus wprowadzi kiedyś coś podobnego? Zwłaszcza, że od lat produkuje detektory podobnie uniwersalne jak seria XLT/DFX/Spectra White'sa.
Pierwszy detektor Garrett - White's czyli Goldmaster 24K
Re: Pierwszy detektor Garrett - White's czyli Goldmaster 24K
Dziękuję za to info.
To dobra wiadomość dla obecnych posiadaczy Whitesa, bo to oznaczać będzie dostępność niektórych podzespołów (podłokietniki, rurki etc).
Na rynkach azjatycko/afrykańskich występuje popyt na wykrywacze do złota - zapewne stąd ta decyzja.
Jak pisałem na FB - nie liczę na utrzymanie marki White's (to od nazwiska założyciela). Natomiast to że Garrett wydal kupę kasy na zakup White'sa i teraz wykorzystuje ich technologię, jest w miarę zrozumiałe, mając już gotowce, które nie konkurują mocno z ich bieżącą produkcją.
Szczerze wątpię we wskrzeszenie projektu Spectra (zbyt skomplikowane, nie w stylu Garretta). Czekam natomiast na następcę bardzo przestarzałego GTI2500 - być może tutaj Garrett czymś zaskoczy.
Spectra ala Rutus - bardzo prawdopodobne. Miejmy jednak nadzieję Rutus już dojrzał na tyle, by zaprzestać podążania za cudzymi pomysłami i wreszcie wprowadzić coś swojego, innowacyjnego (mając w rękach technologię pracy na niemal dowolnej częstotliwości, której w ogóle nie wykorzystuje w sposób sensowny). Ale tu nie o Rutusie.

proscan
To dobra wiadomość dla obecnych posiadaczy Whitesa, bo to oznaczać będzie dostępność niektórych podzespołów (podłokietniki, rurki etc).
Na rynkach azjatycko/afrykańskich występuje popyt na wykrywacze do złota - zapewne stąd ta decyzja.
Jak pisałem na FB - nie liczę na utrzymanie marki White's (to od nazwiska założyciela). Natomiast to że Garrett wydal kupę kasy na zakup White'sa i teraz wykorzystuje ich technologię, jest w miarę zrozumiałe, mając już gotowce, które nie konkurują mocno z ich bieżącą produkcją.
Szczerze wątpię we wskrzeszenie projektu Spectra (zbyt skomplikowane, nie w stylu Garretta). Czekam natomiast na następcę bardzo przestarzałego GTI2500 - być może tutaj Garrett czymś zaskoczy.
Spectra ala Rutus - bardzo prawdopodobne. Miejmy jednak nadzieję Rutus już dojrzał na tyle, by zaprzestać podążania za cudzymi pomysłami i wreszcie wprowadzić coś swojego, innowacyjnego (mając w rękach technologię pracy na niemal dowolnej częstotliwości, której w ogóle nie wykorzystuje w sposób sensowny). Ale tu nie o Rutusie.
proscan
Re: Pierwszy detektor Garrett - White's czyli Goldmaster 24K
Widząc w sklepach przestarzałego GTI 2500 którego znam z perspektywy czasu hmm od zawsze:) to bardzo słabo oceniam innowacyjność Garretta w branży detektorów hobbystycznych. Nie mam pojecia jakim cudem GTI 2500 znajduje jeszcze klientów. No bo chyba znajduje skoro go produkują??
Spectra jest skomplikowana ale chyba bardziej tu chodzi o kwestie oprogramowania które ogarniał podobno jeden z twórców i który potem z nimi już nie współpracował. W 2009 roku kiedy wyszła Spectra, była na rynku absolutnie nowatorskim detektorem. Wtedy "Stary Lew zaryczał" i to konkretnie. Szkoda że to był ostatni raz ...
Na temat "nowego" goldmastera jest też tutaj trochę informacji.
https://www.goldprospectors.org/News/Ar ... t-Detector
Zgodnie z podaną tam informacją Garrett umieścił logo White'sa na tym detektorze z szacunku do tej marki i jej twórców. Z tego ca tam napisano wynika, że właściciele obu firm znali się i mieli ze sobą raczej dobre relacje.
Spectra jest skomplikowana ale chyba bardziej tu chodzi o kwestie oprogramowania które ogarniał podobno jeden z twórców i który potem z nimi już nie współpracował. W 2009 roku kiedy wyszła Spectra, była na rynku absolutnie nowatorskim detektorem. Wtedy "Stary Lew zaryczał" i to konkretnie. Szkoda że to był ostatni raz ...
Na temat "nowego" goldmastera jest też tutaj trochę informacji.
https://www.goldprospectors.org/News/Ar ... t-Detector
Zgodnie z podaną tam informacją Garrett umieścił logo White'sa na tym detektorze z szacunku do tej marki i jej twórców. Z tego ca tam napisano wynika, że właściciele obu firm znali się i mieli ze sobą raczej dobre relacje.
Re: Pierwszy detektor Garrett - White's czyli Goldmaster 24K
Dzięki.
Co do powodów umieszczania loga to w żadne szacunki i tego typu blabla nie wierzę. White's ma swoich fanów - i głupotą Garretta byłoby nie zauważanie tego, chcąc wprowadzać produkty byłego Whites'a.

proscan
Co do powodów umieszczania loga to w żadne szacunki i tego typu blabla nie wierzę. White's ma swoich fanów - i głupotą Garretta byłoby nie zauważanie tego, chcąc wprowadzać produkty byłego Whites'a.
Zapewne się znali, ale Charles Garrett w swoich książkach delikatnie szydził z metalowych puszek Whitesa.że właściciele obu firm znali się i mieli ze sobą raczej dobre relacje.
proscan