Rutus Argo V3/Argo NE

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
zombek301
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 13, 2022 6:10 pm

Rutus Argo V3/Argo NE

Post autor: zombek301 »

Witajcie. Chciałbym prosić o radę który z wymienionych wykrywaczy będzie lepszym wyborem. Różnica cenowa za używkę to kilkaset złotych.
Chodzi mi głównie o identyfikację. Miałem kiedyś od nowości Proximę V1.ID cyfrowa pozwalała odróżnić Polmosy. Było podświetlenie ekranu. Obecnie mam kanarka po jakichś 8 latach przerwy. Nie miałem nigdy innego wykrywacza w ręce dla porównania. Tym bardziej z cewka DD.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rutus Argo V3/Argo NE

Post autor: ProScan »

V3 to już raczej zabytkowy wykrywacz i z tego co wiem, producent trzyma się mocno zasady, że jak starsze niż 5 lat, to serwisu brak.

Odpuściłbym.

Myślę że NE będzie także obiektywnie lepszy, aczkolwiek Rutusy znam tylko z tego co usłyszę lub uda mi się okazjonalne podejrzeć.

:pa

proscan
zombek301
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 13, 2022 6:10 pm

Re: Rutus Argo V3/Argo NE

Post autor: zombek301 »

Dzięki za radę. Wybrałem NE.
W jednym z poradników czytałem, że używanie słuchawek zmniejsza zużycie baterii. Czy to twierdzenie jest słuszne? :roll:
Na próbę założyłem zwykle baterie alkaliczne z Pepco.
W kanarku używałem akumulatorków.
Pamiętam, że przy akumulatorkach w Proximie wiecznie były jajca. Czas pracy do kilkunastu godzin. Przy wyjściu na zimno traciły pojemność po kilku minutach. Same akumulatorki Sony skończyły żywot po roku. Eneloop po trzech. Być może powodem była superszybka ładowarka Uniross.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rutus Argo V3/Argo NE

Post autor: ProScan »

Używanie słuchawek zmniejsza pobór - głośnik konsumuje znacznie więcej energii niż słuchawki.

Ładując najlepiej używać najmniejszego możliwego prądu - np ładowarka BC-700 ładuje już od 200mA.

:pa

proscan
zombek301
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 13, 2022 6:10 pm

Re: Rutus Argo V3/Argo NE

Post autor: zombek301 »

Wygląda niestety, że posiadana ładowarka ma dużo większą moc. 2 szt. AA potrafi naładować w 20-30 min. A 4 szt. 40-60 min. zależnie od pojemności. Mam jeszcze Chińską z elektrośmieci i podobną zasilaną z ładowarki od tel. W sumie były tylko na wszelki wypadek. Nie sygnalizują końca ładowania. Myśli Pan, że którakolwiek się nada? Czy potrzeba coś bardziej zaawansowanego jak wspomniana BC 700?
Załączniki
received_481626473710640.jpeg
received_8054508054619695.jpeg
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rutus Argo V3/Argo NE

Post autor: ProScan »

ładowarki z elektrośmieci niech tam spoczną.

Nie rozumiem wyboru - albo śmieć, albo coś lepszego od BC700.

Dlaczego nie BC700?

NiCad to technologi na wymarciu, więc chyba nie ma utaj wiele lepszych. Zdaje się że do Rutusa wchodzi 6 paluszków, więc proszę ewentualnie poszukać takiej BC700 na 6-8 paluszków. Nie wiem czy takie istnieję.

:pa

proscan
zombek301
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 13, 2022 6:10 pm

Re: Rutus Argo V3/Argo NE

Post autor: zombek301 »

ProScan pisze:ładowarki z elektrośmieci niech tam spoczną.

Nie rozumiem wyboru - albo śmieć, albo coś lepszego od BC700.

Dlaczego nie BC700?



:pa

proscan
Z góry przepraszam za chaotycznie ułożony post. Chodziło mi właśnie o BC 700. Jako ładowarkę o lepszych parametrach niż te sprzed kilkunastu lat. Nie szukam na siłę czegoś "jeszcze lepszego".
Wystarczy zupełnie dobra ładowarka która nie skróci żywotu baterii. Jak podejrzewam mogło być z ładowarką Uniross kupioną kilkanaście lat temu u fotografa. Nie muszę ładować 6 baterii jednocześnie. Ani też nie zależy mi na szybkim ładowaniu w pośpiechu.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rutus Argo V3/Argo NE

Post autor: ProScan »

BC700 ma ładowanie od 200mA, więc nie ma wielkiego strachu.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ