Rutus Argo V3/Argo NE
Rutus Argo V3/Argo NE
Witajcie. Chciałbym prosić o radę który z wymienionych wykrywaczy będzie lepszym wyborem. Różnica cenowa za używkę to kilkaset złotych.
Chodzi mi głównie o identyfikację. Miałem kiedyś od nowości Proximę V1.ID cyfrowa pozwalała odróżnić Polmosy. Było podświetlenie ekranu. Obecnie mam kanarka po jakichś 8 latach przerwy. Nie miałem nigdy innego wykrywacza w ręce dla porównania. Tym bardziej z cewka DD.
Chodzi mi głównie o identyfikację. Miałem kiedyś od nowości Proximę V1.ID cyfrowa pozwalała odróżnić Polmosy. Było podświetlenie ekranu. Obecnie mam kanarka po jakichś 8 latach przerwy. Nie miałem nigdy innego wykrywacza w ręce dla porównania. Tym bardziej z cewka DD.
Re: Rutus Argo V3/Argo NE
V3 to już raczej zabytkowy wykrywacz i z tego co wiem, producent trzyma się mocno zasady, że jak starsze niż 5 lat, to serwisu brak.
Odpuściłbym.
Myślę że NE będzie także obiektywnie lepszy, aczkolwiek Rutusy znam tylko z tego co usłyszę lub uda mi się okazjonalne podejrzeć.

proscan
Odpuściłbym.
Myślę że NE będzie także obiektywnie lepszy, aczkolwiek Rutusy znam tylko z tego co usłyszę lub uda mi się okazjonalne podejrzeć.
proscan
Re: Rutus Argo V3/Argo NE
Dzięki za radę. Wybrałem NE.
W jednym z poradników czytałem, że używanie słuchawek zmniejsza zużycie baterii. Czy to twierdzenie jest słuszne?
Na próbę założyłem zwykle baterie alkaliczne z Pepco.
W kanarku używałem akumulatorków.
Pamiętam, że przy akumulatorkach w Proximie wiecznie były jajca. Czas pracy do kilkunastu godzin. Przy wyjściu na zimno traciły pojemność po kilku minutach. Same akumulatorki Sony skończyły żywot po roku. Eneloop po trzech. Być może powodem była superszybka ładowarka Uniross.
W jednym z poradników czytałem, że używanie słuchawek zmniejsza zużycie baterii. Czy to twierdzenie jest słuszne?
Na próbę założyłem zwykle baterie alkaliczne z Pepco.
W kanarku używałem akumulatorków.
Pamiętam, że przy akumulatorkach w Proximie wiecznie były jajca. Czas pracy do kilkunastu godzin. Przy wyjściu na zimno traciły pojemność po kilku minutach. Same akumulatorki Sony skończyły żywot po roku. Eneloop po trzech. Być może powodem była superszybka ładowarka Uniross.
Re: Rutus Argo V3/Argo NE
Używanie słuchawek zmniejsza pobór - głośnik konsumuje znacznie więcej energii niż słuchawki.
Ładując najlepiej używać najmniejszego możliwego prądu - np ładowarka BC-700 ładuje już od 200mA.

proscan
Ładując najlepiej używać najmniejszego możliwego prądu - np ładowarka BC-700 ładuje już od 200mA.
proscan
Re: Rutus Argo V3/Argo NE
Wygląda niestety, że posiadana ładowarka ma dużo większą moc. 2 szt. AA potrafi naładować w 20-30 min. A 4 szt. 40-60 min. zależnie od pojemności. Mam jeszcze Chińską z elektrośmieci i podobną zasilaną z ładowarki od tel. W sumie były tylko na wszelki wypadek. Nie sygnalizują końca ładowania. Myśli Pan, że którakolwiek się nada? Czy potrzeba coś bardziej zaawansowanego jak wspomniana BC 700?
Re: Rutus Argo V3/Argo NE
ładowarki z elektrośmieci niech tam spoczną.
Nie rozumiem wyboru - albo śmieć, albo coś lepszego od BC700.
Dlaczego nie BC700?
NiCad to technologi na wymarciu, więc chyba nie ma utaj wiele lepszych. Zdaje się że do Rutusa wchodzi 6 paluszków, więc proszę ewentualnie poszukać takiej BC700 na 6-8 paluszków. Nie wiem czy takie istnieję.

proscan
Nie rozumiem wyboru - albo śmieć, albo coś lepszego od BC700.
Dlaczego nie BC700?
NiCad to technologi na wymarciu, więc chyba nie ma utaj wiele lepszych. Zdaje się że do Rutusa wchodzi 6 paluszków, więc proszę ewentualnie poszukać takiej BC700 na 6-8 paluszków. Nie wiem czy takie istnieję.
proscan
Re: Rutus Argo V3/Argo NE
Z góry przepraszam za chaotycznie ułożony post. Chodziło mi właśnie o BC 700. Jako ładowarkę o lepszych parametrach niż te sprzed kilkunastu lat. Nie szukam na siłę czegoś "jeszcze lepszego".ProScan pisze:ładowarki z elektrośmieci niech tam spoczną.
Nie rozumiem wyboru - albo śmieć, albo coś lepszego od BC700.
Dlaczego nie BC700?
proscan
Wystarczy zupełnie dobra ładowarka która nie skróci żywotu baterii. Jak podejrzewam mogło być z ładowarką Uniross kupioną kilkanaście lat temu u fotografa. Nie muszę ładować 6 baterii jednocześnie. Ani też nie zależy mi na szybkim ładowaniu w pośpiechu.
Re: Rutus Argo V3/Argo NE
BC700 ma ładowanie od 200mA, więc nie ma wielkiego strachu.

proscan
proscan