czego to ludziska nie przysyłają...

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Kolejny przykład lekkiego/zabawnego przegięcia przy wysyłce detektora.

Czy wysyłając do naprawy trzeba wykrywaczowi robić z deseczek "trumienkę"?

Nie - lepiej nie kusić losu!
box002.jpg
:pa

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Znowu z cyklu: "Co? Ja nie dam rady tego naprawić?"

Tym razem fuchowiec postanowił naprawić włącznik w MXT (jest na potencjometrze). Widać potencjometru fuchowiec nie miał, ale miał włącznik z jakiegoś starego odkurzacza. Do tego kabelki, dziura w obudowie i voila!
MXT_mod_01.jpg
:pa

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
remi79
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: remi79 »

Aż żal patrzeć.
Żeby chociaż wyłącznik umieścił w obudowie, to nie niech sobie wis,i hehe, ech.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

XLT - montaż na pająka... #-o
xltnapajaka.jpg
Jest pająk - jest pajęczyna.

...więc nie dziwi, że w pajęczynę złapał się jakiś robal. :smt041
pajęczyna.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Ot taki liścik (jedyny) z wykrywaczem...
smellc.jpg
Nadmienię, że paczka jednak nie śmierdziała :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Sposób na wygłuszenie głośnika w COINMASTER:
DSC_1553A.jpg
To dziwne białe "coś" po wyjęciu z głośnika okazało się tym:
DSC_1554AA.jpg
Wygląda jakby jakaś sroka zrobiła sobie gniazdo w tym głośniku ze wszystkiego co znalazła (ścinki gumy, folii, waty etc).

:smt005 #-o :P :palm

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Nadesłane przez czytelnika forum:
DSC06103.JPG
Jak widać nakrętka mocująca gniazdo słuchawkowe była wymieniana u mechanika samochodowego.

:palm

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Mistrzowie silikonu czy innych lepiszczy...
Sonda_AT_kabel_02S.jpg
Panowie!

Sondy AT naprawdę da się skutecznie naprawić bez partactwa!

Silikon precz od cewek i od cycków!

:m

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

TM808 przerabiany początkowo przez właściciela:

Popełnione błędy:

1. Akumulator żelowy - szkoda że tylko 2 kg, przecież mógł wziąć z motocykla! Ciężkie jak jasna cholera - wykrzywia wykrywacz przy noszeniu i zaprewne z tego powodu wyłamany uchwyt (naprawiony glutem pistoletowym). Moim zdaniem przeróbka nieuzasadniona NICZYM.
TM808_1.jpg
2. Pomyłka przy przy podłączaniu - i trach! Elektronika zepsuta.

i trzeci błąd właściciela:

3. Oddanie do serwisu IDIOCIE (wiem jakiemu - bryluje na forum PS jako genialny konstruktor). Zdaje się że pośredniczyli "sztukmistrze z Lublina".

Koszt 400 PLN.

4. Mataczenie i nie mówienie prawdy proscanowi (miał być naprawiany, okazało się że jest prostacko przerabiany!)

wspomniany idiota zrobił to:
TM808_2.jpg
Jakieś glutowane regulatory, mostki, obejścia i coś tam jeszcze, bo nie demontowałem całkowicie. Całość wygląda obskurnie i tak też działa (wg właściciela nie można ostawić thresholdu, sygnał nie jest ciągły, tylko skokowy i coś tam jeszcze).

Przypominam - proscan nie jest firmą, która poprawia po kimś. Oddałeś w takie ręce, to się martw. Mi na prawdę szkoda życia na babranie się w cudzym gó..nie. Nie jestem w stanie.

Dziękuję za uwagę.

:pa

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Takie coś...

Wyłamana obudowa elektroniki GTI2500. Skoro wyłamana, to trzeba połatać...Tylko mi piwo potrzymajcie #-o

No i w ruch idzie śruba (której nie widać), jakiś glut (nie wiem co to - kit szklarski?) no i taśma monterska. Taśma utrzymuje na rączce kabelek zasilania (oryginalny kabelek, który biegnie w rurce został odcięty).

Sorry - ale tego nie dało się odratować. Elektronika na szczęście uratowana.

:pa

proscan
GTI DSC_3581.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Z cyklu "jak to się nie da, jak się da".
Arm DSC_2036.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

Post autor: ProScan »

Tym razem działalność jakiegoś ćwoka, który próbował stroić sondę wieloczęstotliwościową w w wykrywaczu Fisher CZ. Nie zrobił tego właściciel, tylko jakiś [tutaj wpisz sobie słowa obraźliwe opisujące skrajnie niekomentowanego osobnika]

Niestety na rynku działa szajka kilku dziwnych ludzi, którzy nie mając elementarnej wiedzy próbują naprawiać wykrywacze.

Wstyd mi że zajmuję się naprawami i jestem w tej samej grupie, przyjmującej wykrywacze do naprawy.

WYKRYWACZE NAPRAWIANE U TAKICH LUDZI niech od razu idą na elektrozłom - proszę tego do mnie nie przysyłać!!!
CZ 20230304_230103.jpg
a tutaj słuchawka telefoniczna, bo się miszczowi nie chciało znaleźć właściwego głośnika - pasującego impedancją i rozmiarami.
CZ 20230304_230116.jpg
:smt014

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ