Pacjent - Sovereign GT

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Naprawa Sovereign GT

Post autor: Zapytanie_email »

Witam.
Posiadam wykrywacz metali minelab sovereign gt, niestety zaczal mi przerywac przy poszukiwaniach i rozkrecilem go. Kupilem specjalny preparat do plytek elektroniczych firmy crc i wyczyscilem wszystko, myslalem ze pomoze, po zlorzeniu brak reakcji wykrywacza. Prosze o pomoc. Interesuje mnie ewentualny koszt tej naprawy, i czy nie ma sewisu pogwarancyjnego gdzies w okolicach warszawy?
pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Naprawa Sovereign GT

Post autor: ProScan »

Witam,

W temacie napraw Minelaba u mnie wypowiadam się tutaj:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1881

:pa

proscan
DarekD
Posty: 35
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:01 am
Lokalizacja: Kutno

Pacjent - Sovereign GT

Post autor: DarekD »

Wiek - 6 lat
Pochodzenie - polska dystrybucja
Uszkodzenie - prawdopodobnie elektronika
Objawy: po włączeniu słyszę sygnał wiodący na niezmiennym maksymalnym natężeniu. Pomaga jedynie skręcenie potencjometru TRESHOLD w lewo do oporu. Zasięg wykrywacza przy takim ustawieniu spadł do kilku centymetrów na monetę 10 groszową.
Zmiana cewki - nie pomaga - identyczne objawy
Odłączenie cewki - nie pomaga
te same objawy na słuchawkach jak i na głośniku.
Akumulator 1, akumulator 2, baterie - bez zmian.
Zmiana trybów - nie pomaga.
Puszka z elektroniką ostatnio upadła na ziemię.
Puszkę otworzyłem, nic luzem nie "lata" nic nie wygląda na upalone (na laika oko), wszystkie widoczne kable podpięte, wilgoci nie ma. I chyba więcej nie jestem w stanie powiedzieć.
Poproszę o pomoc.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pacjent - Sovereign GT

Post autor: ProScan »

Jest Pan moim klientem, więc nie spławię Pana szybko. Tym niemniej proszę wykorzystać inne możliwości.

Opcja naprawy u mnie nie będzie tania.

:pa

proscan

(czy Pan swój podpis w profilu umieścił sam ? bo jest jakiś dziwny...)
DarekD
Posty: 35
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:01 am
Lokalizacja: Kutno

Re: Pacjent - Sovereign GT

Post autor: DarekD »

Tego się właśnie obawiam, że jak elektronika dostała to tanio nie będzie. No ale przecież nie zostawię go zepsutego. Dobra, pomyślę co z nim zrobić i chyba zacznę szykować fundusze.
"Nie śpieszy się" jeśli ma to jakikolwiek wpływ na naprawę i jej cenę.
Pozdrawiam
Darek
(podpis w stopce, stara historia, akcja zegarkiclub.pl -już skasowałem)
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Pacjent - Sovereign GT sygnał ciągły

Post autor: Zapytanie_email »

Witam serdecznie mam pytanie po wymianie cewki tak zwanej saperki wykrywacz cały czas piszczy nie da go się ustawić. mam pytanie Jak wygląda naprawa i czy jest możliwość skonfigurowania nowej cewki.
Dziękuję i proszę o odpowiedź.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pacjent - Sovereign GT

Post autor: ProScan »

Witam,

Cewki się nie wymienia, tylko podłącza – jeśli jest sprawna, to ma działać i żadnych dodatkowych czynności nie trzeba wykonywać.

Skoro nie działa, to pytanie czy na innej cewce działa?

:pa

proscan
ODPOWIEDZ