Problemy z Garrett'em AT PRO
oj chyba na wkurzenie... Garrett At pro
Dzień dobry. Już piecze mnie to i owo na myśl o reakcji na mój ogólnikowy i nie konkretny post. Mogę kupić at pro przy którym ktoś grzebał. Działa ale nie prawidłowo. Czasem milczy choć nęci się bóg wie czym. Wiadomo nie oczekuje diagnozy, konkretnie, czy domowe naprawy są do odkręcenia i czy są dostępne nowe płytki jeżeli nie. Uniżony Piotr
Re: oj chyba na wkurzenie... Garrett At pro
No faktycznie. Oto moje odpowiedzi:
A skąd pewność że to elektronika winna? Wioskowy specjalista od kombajnów zbożowych zdiagnozował?

proscan
PS
Oddawanie wykrywaczy w ręce osób, które się nie znają jest aktem GŁUPOTY.
Moją głupota jest, że takie wykrywacze czasami - z racji głupoty właśnie - przyjmuję.
Ilekroć to zrobię, tyle razy pożałuję...
To zależy kto i co nawywijał. Zakładam, że wykrywacz szwankował i jakiś półgłówek myślał, że "potrafi" i więcej napsuł. Po "odkręceniu" naprawy detektor nadal może nie być sprawny.czy domowe naprawy są do odkręcenia
O nowe podzespoły tego typu należy pytać dystrybutorów Garretta. Ja co najwyżej mogę znaleźć coś używanego.dostępne nowe płytki
A skąd pewność że to elektronika winna? Wioskowy specjalista od kombajnów zbożowych zdiagnozował?
proscan
PS
Oddawanie wykrywaczy w ręce osób, które się nie znają jest aktem GŁUPOTY.
Moją głupota jest, że takie wykrywacze czasami - z racji głupoty właśnie - przyjmuję.
Ilekroć to zrobię, tyle razy pożałuję...
Re: Problemy z Garrett'em AT PRO
A czy przypadkiem nie chodzi o tego złomka?
http://allegro.pl/garrett-at-pro-uszkod ... 47050.html
Numer seryjny zaczyna się od 510... Z tego co pamiętam to była chyba granica do której te Garretty miały jakąś fabryczną wadę związaną ze wzbudzaniem się. Serwis to w ramach gwarancji bez problemu naprawiał. Być może to jest egzemplarz którego jakiś wiejski specjalista od kombajnów zbożowych próbował sam naprawiać i poległ.
http://allegro.pl/garrett-at-pro-uszkod ... 47050.html
Numer seryjny zaczyna się od 510... Z tego co pamiętam to była chyba granica do której te Garretty miały jakąś fabryczną wadę związaną ze wzbudzaniem się. Serwis to w ramach gwarancji bez problemu naprawiał. Być może to jest egzemplarz którego jakiś wiejski specjalista od kombajnów zbożowych próbował sam naprawiać i poległ.
Re: Problemy z Garrett'em AT PRO
No tak. Wyjaśniło się dlaczego podobne pytanie miałem dzisiaj przez telefon. Nie sprawdziłem jeszcze subskrypcji z allegro z weekendu 
Ten wykrywacz już był na allegro: http://allegro.pl/garrett-at-pro-uszkod ... 91288.html
Opis chyba ten sam (równie mętny) + dopisek:
Obudowa otwierana siekierą, albo jakimś równie "ostrym" jak ten kto to robił, narzędziem.
Coś nie tak przy wejściu do sondy (opaska na kablu - po co?)
Ktoś kupił za ponad 800zł i nie odebrał. Za tyle na pewno nie warto kupić jeśli obudowa jest uszkodzona (a ktoś chce mieć wodoodporny sprzęt).
Następnym razem proszę nie robić ze mnie wała, tylko pisać o co chodzi i podać linka do aukcji. Jeśli nie chcecie, żeby ujawniać aukcji na forum, to zrobić to na priw. Przypominam, że ja kupuję wykrywacze na części lub do odratowania, więc mi osobiście takie aukcje i tak nie umkną.

proscan
Ten wykrywacz już był na allegro: http://allegro.pl/garrett-at-pro-uszkod ... 91288.html
Opis chyba ten sam (równie mętny) + dopisek:
Mniejsza o to. Co widzę:Po dzisiejszym teście wykrywacz nie wzbudza się prawidłowo pokazuje rodzaj metali ( dźwiękowo) jak dla mnie mam wrażenie ze jest płytszy ale mogę się mylić kwestie regulacji zostawiam nowemu nabywcy..... NIE JESTEŚ PEWNY NIE KUPUJ ABY NIE BYŁO ZE COŚ NIE BYŁO DOPOWIEDZIANE
Obudowa otwierana siekierą, albo jakimś równie "ostrym" jak ten kto to robił, narzędziem.
Coś nie tak przy wejściu do sondy (opaska na kablu - po co?)
Ktoś kupił za ponad 800zł i nie odebrał. Za tyle na pewno nie warto kupić jeśli obudowa jest uszkodzona (a ktoś chce mieć wodoodporny sprzęt).
Następnym razem proszę nie robić ze mnie wała, tylko pisać o co chodzi i podać linka do aukcji. Jeśli nie chcecie, żeby ujawniać aukcji na forum, to zrobić to na priw. Przypominam, że ja kupuję wykrywacze na części lub do odratowania, więc mi osobiście takie aukcje i tak nie umkną.
proscan
Re: Problemy z Garrett'em AT PRO
Witam, akurat nie ten ale widzę co jest na rzeczy. Jestem mechanikiem więc po stokroć rozumiem frustrację "Panie, czy jeszcze pojeździ". Nie k.... ten złom nie. Pozdrawiam
Re: Problemy z Garrett'em AT PRO
Kupowanie na allegro czegoś, co już ktoś naprawiał równa się kłopot wielki, bo najczęściej jest to kompletnie zdewastowane. Właściciel robi każdą bzdurę, a jak już nic nie pomaga to wystawia na allegro.
Jestem na etapie przygotowania specjalnego wzoru oświadczenia, którego będę wymagał przy przysyłaniu do mnie wykrywacza, który był wcześniej przez kogoś naprawiany (o ile w ogóle przyjmę).
W dzisiejszych czasach prowadzenie serwisu urządzeń elektronicznych jest zajęciem na wymarciu. Wieli kretynów tego nie docenia, że ich umysłowy kolega - także idiota - jeszcze się tym para...

proscan
Jestem na etapie przygotowania specjalnego wzoru oświadczenia, którego będę wymagał przy przysyłaniu do mnie wykrywacza, który był wcześniej przez kogoś naprawiany (o ile w ogóle przyjmę).
W dzisiejszych czasach prowadzenie serwisu urządzeń elektronicznych jest zajęciem na wymarciu. Wieli kretynów tego nie docenia, że ich umysłowy kolega - także idiota - jeszcze się tym para...
proscan
Re: Problemy z Garrett'em AT PRO
No i mamy finał tej sprawy:
Aukcja została wycofana - niewiele ile czasu brakowało do końca - ale nie więcej niż kilka godzin.
Powód?
Według sprzedającego:
http://www.allegromat.pl/aukcja175915
Skoro opis był nieprawdziwy, czy to oznacza, że sprzedający przez wiele dni próbował oszukać licytujących, a dopiero tuż przez zakończeniem sumienie go ruszyło??
Myślę że nikt nie lubi gdy jest robiony w idiotę.
proscan
Aukcja została wycofana - niewiele ile czasu brakowało do końca - ale nie więcej niż kilka godzin.
Powód?
Według sprzedającego:
błędny opis
http://www.allegromat.pl/aukcja175915
Skoro opis był nieprawdziwy, czy to oznacza, że sprzedający przez wiele dni próbował oszukać licytujących, a dopiero tuż przez zakończeniem sumienie go ruszyło??
Myślę że nikt nie lubi gdy jest robiony w idiotę.
proscan
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Problemy z Garrett'em AT PRO
Witam.
Mam pytanko odnośnie standardowej cewki do garretta at pro.
Mianowicie zauważyłem dziś że cewka ma pęknięcie i w związku z tym czy jest możliwa naprawa tego uszkodzenia i jakie mogą być koszty(oczywiście w przybliżeniu od-do).
podejrzewam że do cewki dostała się wilgoć bo wykrywacz wydaje sporo dzięków bez przyczyny,cewka reaguje dzwiękiem na delikatne w nią stukanie.
w załączniku przesyłam zdjęcia cewki
Pozdrawiam
Mam pytanko odnośnie standardowej cewki do garretta at pro.
Mianowicie zauważyłem dziś że cewka ma pęknięcie i w związku z tym czy jest możliwa naprawa tego uszkodzenia i jakie mogą być koszty(oczywiście w przybliżeniu od-do).
podejrzewam że do cewki dostała się wilgoć bo wykrywacz wydaje sporo dzięków bez przyczyny,cewka reaguje dzwiękiem na delikatne w nią stukanie.
w załączniku przesyłam zdjęcia cewki
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Re: Problemy z Garrett'em AT PRO
Czy mam rozumieć, że przedtem było OK?
Takie pękniecie na pewno spowodowało rozszczelnienie - wsadzenie do wody na pewno spowodowało przedostanie się wody do wewnątrz. Pękniecie należy poszerzyć, a sondę suszyć. Najlepiej na słońcu lub na kaloryferze (chyba że ktoś ma specjalną komorę próżniową).
Jeśli sonda nie była w wodzie, to suszenie będzie krótsze (a może w ogóle nie potrzebne).
Wariowanie spowodowane jest albo rozstrojeniem, albo obecnością wody (albo jednym i drugim). Prawie na pewno samo uszczelnianie nie załatwi sprawy. Po czynnościach j/w trzeba będzie stroić sondę (a to nie zawsze jest mozliwe).

proscan
Takie pękniecie na pewno spowodowało rozszczelnienie - wsadzenie do wody na pewno spowodowało przedostanie się wody do wewnątrz. Pękniecie należy poszerzyć, a sondę suszyć. Najlepiej na słońcu lub na kaloryferze (chyba że ktoś ma specjalną komorę próżniową).
Jeśli sonda nie była w wodzie, to suszenie będzie krótsze (a może w ogóle nie potrzebne).
Wariowanie spowodowane jest albo rozstrojeniem, albo obecnością wody (albo jednym i drugim). Prawie na pewno samo uszczelnianie nie załatwi sprawy. Po czynnościach j/w trzeba będzie stroić sondę (a to nie zawsze jest mozliwe).
proscan
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Problemy z Garrett'em AT PRO
Witam mam problem z zasięgiem wykrywacza nie mam pojęcia jaka może byc przyczyna spotkaliscie sie z czymś takim ?
zakupiłem nową cewkę .
zakupiłem nową cewkę .
Re: Problemy z Garrett'em AT PRO
Odpowiedź: tak, spotykałem się z klientami, którzy mieli problem z zasięgiem ich wykrywacza. A co może być przyczyną, to musiałbym książkę napisać (i tylko 25% dotyczyłaby faktycznego problemu z wykrywaczem - reszta o problemach z operatorem).
Komentarz: kupienie sondy w reakcji na problemy z zasięgiem świadczy jedynie tym, że ktoś ma za dużo pieniędzy do wydania.
Podsumowując; nie wiem po co było to zapytanie.

proscan
Komentarz: kupienie sondy w reakcji na problemy z zasięgiem świadczy jedynie tym, że ktoś ma za dużo pieniędzy do wydania.
Podsumowując; nie wiem po co było to zapytanie.
proscan