X-terra 70 problem cewka eliptyczna 18.75 kHz DD

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
marmor
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 12, 2007 8:34 am

X-terra 70 problem cewka eliptyczna 18.75 kHz DD

Post autor: marmor »

Witaj Proscanie.
Ponieważ, jak mniemam, wspólpracujesz z firmą Viking pragnę się zwrócić do ciebie z problemem.
Problemem dokładnie jest cewka eliptyczna 18.75 kHz DD.
W dniu 21.02.07 zakupiłem wykrywacz i miałem możliwośc wyjść z nim dopiero kilka razy. Do tej pory chodziłem ze standardową cewką. Dziś postanowiłem wypróbować właśnie tą eliptyczną.
Po założeniu jej i włączeniu wykrywacza, już na polu, zauważyłem, że jest z nią coś nie tak. Przy dyskryminacji ustawionej na 1 - oparcie cewki na ziemi powodowało sygnał (na wyświetlaczu nr 4 i głębokość max), tak samo leciutkie nawet stuknięcie spodem cewki. Zauważyłem, że nawet naciśnięcie palcem w spód cewki (mniej więcej w miejscu, gdzie na wierzchu jest śruba mocująca cewkę i wejście kabla) powoduje ciągłe wzbudzanie się wykrywacza.
Natomiast po przełączeniu na all metal uzywanie wykrywacza w zasadzie staje się niemożliwe - najmniejsze drgnięcie ręki powoduje kakofonię dźwięków (również przy cewce uniesionej do góry)
Mogę dodać, że kabel był dokręcony, w pobliżu jak okiem sięgnąć żadnej elektryczności, czułość ustawiałem na różnych poziomach.
Sorry za ten wywód, ale chciałem dokładnie to opisać. Proszę o radę co z tym fantem zrobić.
Pozdrawiam .
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: X-terra 70 problem cewka eliptyczna 18.75 kHz DD

Post autor: ProScan »

Proszę o radę co z tym fantem zrobić.


Wygląda na to, że bez odesłania do sprawdzenia się nie obejdzie.

Do mnie lub do Vikinga - gdzie wygodniej.

Spytam tylko - jaka czułość ? Jakie ma Pan inne cewki ?

:pa

proscan
marmor
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 12, 2007 8:34 am

Re: X-terra 70 problem cewka eliptyczna 18.75 kHz DD

Post autor: marmor »

Mam jeszcze cewkę 7.5 kHz koncentryk. Na niej jest wszystko ok.
Tak jak napisałem - próbowałem różne czułości.
Ponieważ jutro mam dzień wolny - wybiorę się jeszcze na pole - na próbę.
Gdyby było dalej coś nie tak - prześlę cewkę raczej do Gliwic (ode mnie bliżej niż do Warszawy ;) )
Jutro dam znać. Pozdrowienia.
ODPOWIEDZ