fisher 1266x - modyfikacja zasilania

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
warwick
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

fisher 1266x - modyfikacja zasilania

Post autor: warwick »

Witam,
Sprzęt doszedł we wtorek ale jeszcze nie testowałem bo nie ma mnie cały tydzień w olsztyne - i tak bedąc sobie na szkoleniu w stolicy z nudów przychodzą mi różne rzeczy do głowy a mianowicie zastanawiam się czy ten wykrywacz moze być zasilany 2 bateriami R9 zamiast 8 sztukami paluszków. Zastanawiam się czy może znieść taką róznice w napięcu .
18V a 12V
Pytam się bo ładowanie dwóch aku R9 z powodów czysto logistycznych było by w moim przypadku sporo prostrze tylko czy sprzęt to zniesie

...pytam bo chciałbym się nim nacieszyć trochę zanim go znowu odeśle do serwisu :smt003

pozder. Piotr - warwick

zapomniałem dopisac ze pomysł wpadł mi do głowy minędzy innymi po obejrzeniu fisher'a 1270 który jest tak właśnie zasilany
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: fisher 1266x

Post autor: ProScan »

Witam,

Takiego eksperymentu nie wykonywałem, ale na 90% nie powinno być problemu. Napięcie z baterii (połączonych szeregowo) podawane jest bezpośrednio jedynie na układ audio. Cała reszta zasilana jest poprzez stabilizator.

powodzenia,

proscan

PS
jeśli coś odpali, to uwzględnię gwarancję.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: fisher 1266x

Post autor: ProScan »

I jak poszło ?
warwick
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: fisher 1266x

Post autor: warwick »

nie próbowałem jeszcze - ale dam znać co i jak już na dniach
ODPOWIEDZ