Zasięgi 6000 Di Pro SL
Zasięgi 6000 Di Pro SL
Witam,
czy zasięgi tego wykrywacza są jednakowe w każdym trybie pracy? Jeśli nie, to jaka jest różnica? Najbardziej ciekawi mnie jak się ma Geb Norm względem Geb Disc.
pzdr
czy zasięgi tego wykrywacza są jednakowe w każdym trybie pracy? Jeśli nie, to jaka jest różnica? Najbardziej ciekawi mnie jak się ma Geb Norm względem Geb Disc.
pzdr
Re: Zasięgi 6000Di Pro Sl
Zdecydowanie NIE. GEB NORM ma największy zasięg.
Można popatrzeć na testy wykrywaczy z serii 6000 na stronie Darka by mieć zgrubną orientację.
Uwaga: tryb GEB MAX dostępny był tylko w starszch modelach serii 6000, w których nie było pokrętła Signal Balance.
proscan
Można popatrzeć na testy wykrywaczy z serii 6000 na stronie Darka by mieć zgrubną orientację.
Uwaga: tryb GEB MAX dostępny był tylko w starszch modelach serii 6000, w których nie było pokrętła Signal Balance.
proscan
Re: Zasięgi 6000Di Pro Sl
Ok, następna seria pytań o 6000DiProSl
Czy stan baterii/akumulatorków przy wskazaniu na cyferkę 3 może znacznie pogorszyć zasięgi?
pzdr
Czy stan baterii/akumulatorków przy wskazaniu na cyferkę 3 może znacznie pogorszyć zasięgi?
pzdr
Re: Zasięgi 6000Di Pro Sl
Dziś na wykopkach przy stanie baterii na cyferce 5 zaczął zupełnie wariować poprykiwać i chyba już koniec z szukaniem na tych bateriach! 
Re: Zasięgi 6000Di Pro Sl
Zdaje się, że Mrand wyczerpująco opisał temat słabych baterii.
Zainteresowani mogą kliknąć tutaj TUTAJ.
proscan
Zainteresowani mogą kliknąć tutaj TUTAJ.
proscan
Re: Zasięgi 6000Di Pro Sl
Ciekawy wątek o zasięgach w/w.
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... 7&start=12
Dla mnie ciekawy głównie przez obserwację psycho-socjogiczną jak to były, wykopany za brak sprzedaży dealer szkaluje Whites'a. No i wrzuca także (kłamliwy) kamyczek do mojego ogródka.
I skąd się tacy biorą ? Ale w sumie to farciarz, że już nie zepsuję mu żadnego wykrywacza. Ciekawe co będzie pisał o Tesoro jak już przestanie być dealerem (wiadomo AKA, Nexus lepsze).
Jestem zbudowany natomiast postawą p. Rutyny
Aktualnie mam PRO XL u siebie - sprawdzę zasięgi na tej męczonej monecie.
proscan
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... 7&start=12
Dla mnie ciekawy głównie przez obserwację psycho-socjogiczną jak to były, wykopany za brak sprzedaży dealer szkaluje Whites'a. No i wrzuca także (kłamliwy) kamyczek do mojego ogródka.
I skąd się tacy biorą ? Ale w sumie to farciarz, że już nie zepsuję mu żadnego wykrywacza. Ciekawe co będzie pisał o Tesoro jak już przestanie być dealerem (wiadomo AKA, Nexus lepsze).
Jestem zbudowany natomiast postawą p. Rutyny
Aktualnie mam PRO XL u siebie - sprawdzę zasięgi na tej męczonej monecie.
proscan
Re: Zasięgi 6000Di Pro Sl
fajnie proscanie,ze masz XL pro u siebie,jak mozesz to wytestuj go na wszystkich trybach i zamiesc wyniki,sam chetnie sie zorientuje co mozna z niego wycisnac
słyszalem rowniez ze na cewce maxima 1500 chelm niemiecki łapie w powietrzu z okolo 160cm, tak pisał jeden z forumowiczow na innym forum i stwierdzil,ze w ziemi powinien z okolo 130 - 140cm pokazac.... mozliwe to jest,bo troszke brzmi to niewiarygodnie?????
a na stronie darka jest o tym trybie beb max, w XL pro na pokretle znajduje sie on analogicznie w miejscu gdzie tu jest Geb sat... i z tad moje pytanie czy te tryby sa identyczne i tylko zmieniono nazwe,czy jest to zupełnie cos innego???i jak z zasiegami ???
jeszcze male pytanko,moj Xl pro ma kabel chyba gruby,ale nie jest to taki cieki jak te stare,ale nie jest tez az tak gruby jak te co ty zakladasz,czy byly jakies posrednie,czy moze to jest orginalny gruby,tylko ja mam cos z oczami
pozdr
słyszalem rowniez ze na cewce maxima 1500 chelm niemiecki łapie w powietrzu z okolo 160cm, tak pisał jeden z forumowiczow na innym forum i stwierdzil,ze w ziemi powinien z okolo 130 - 140cm pokazac.... mozliwe to jest,bo troszke brzmi to niewiarygodnie?????
a na stronie darka jest o tym trybie beb max, w XL pro na pokretle znajduje sie on analogicznie w miejscu gdzie tu jest Geb sat... i z tad moje pytanie czy te tryby sa identyczne i tylko zmieniono nazwe,czy jest to zupełnie cos innego???i jak z zasiegami ???
jeszcze male pytanko,moj Xl pro ma kabel chyba gruby,ale nie jest to taki cieki jak te stare,ale nie jest tez az tak gruby jak te co ty zakladasz,czy byly jakies posrednie,czy moze to jest orginalny gruby,tylko ja mam cos z oczami
pozdr
Re: Zasięgi 6000Di Pro Sl
beb max, w XL pro na pokretle znajduje sie on analogicznie w miejscu gdzie tu jest Geb sat...
Na to pytanie już odpowiadałem w innym wątku i wyraziłem też żal, że nie czyta się odpowiedzi.
Była pewna wersja przejściowa kabli, ale ich grubość trudno chyba odróżnić od tych obecnych.
A jaka to różnica ?
proscan
Re: Zasięgi 6000Di Pro Sl
Witam!
Ja jeszcze pociągne wątek tego nieszczęsnego trybu GEB MAX
Mianowicie w instrukcji do Whitesa blue&gray wyczytałem że jest możliwe uzyskanie trybu równoważnego trybowi GEB MAX w starszych wykrywaczach. Wiec moje pytanie, na co i do jakich warunków ten tryb by sie nadawał?
Jak wiadomo blue&gray to w zasadzie 5900di pro sl z innymi nalepkami i wskaźnikiem. Jednak w instrukcji do 5900 nie ma o tym słowa.
pozdrawiam
Piotr
Ja jeszcze pociągne wątek tego nieszczęsnego trybu GEB MAX
Mianowicie w instrukcji do Whitesa blue&gray wyczytałem że jest możliwe uzyskanie trybu równoważnego trybowi GEB MAX w starszych wykrywaczach. Wiec moje pytanie, na co i do jakich warunków ten tryb by sie nadawał?
Jak wiadomo blue&gray to w zasadzie 5900di pro sl z innymi nalepkami i wskaźnikiem. Jednak w instrukcji do 5900 nie ma o tym słowa.
pozdrawiam
Piotr
Re: Zasięgi 6000Di Pro Sl
Odpowiem ponownie, ale jednym zdaniem: GEB MAX to identycznie to samo, co GEB NORM, tyle że czułość jest większa.
proscan
proscan
Re: Zasięgi 6000Di Pro Sl
wynika to z porównania tylke ze zdjec gdyz nie mam z czym innym porownac???na zdjeciach ktore widzialem na allegro i ebay to wiadomo cienki jest "bardzo cienki" mozliwy do odroznienia golym okiem na zdjeciu,natomiast ja mam groby ale porownywalem ze zdjeciami kabla po wymianie u ciebie i zauwazylem,ze z cewki jak jest ta odgietka to moj miesci sie w srodku i ma jeszcze luz,a te od ciebie chyba go raczej nie maja???zajmója cala srednice odgietki przy cewce...
czy mam racje czy moze sie myle???

czy mam racje czy moze sie myle???

Re: Zasięgi 6000Di Pro Sl
Jest mały luz.
proscan
proscan
Re: Zasięgi 6000Di Pro Sl
dzieki proscanie,czyli mam "gruby " kabel....
caly czas czekam z niecierpliwoscia na wyniki twojego testu XL pro........
pozdr
caly czas czekam z niecierpliwoscia na wyniki twojego testu XL pro........
pozdr
Re: Zasięgi 6000Di Pro Sl
Test zrobię nieco później, chociaż sam wykrywacz już "naprawiłem" i "przymusowo wymieniłem" kabel.
Mam zawał roboty i sporo wyjazdów służbowych.
proscan
Mam zawał roboty i sporo wyjazdów służbowych.
proscan
Re: Zasięgi 6000Di Pro Sl
A więc tak.
Złapałem na szybko grosz, linijkę drewnianą i zmierzyłem.
Przy nastawach "P" - zasięg na grosz 22cm w powietrzu.
Podkręcenie nieznaczne Signal Balance zaowocowało skokiem na 27cm na dyskryminacji.
Jak SG dałem na max ("superstojenie" dla naiwnych) to uzyskałem 29-30 w powietrzu. Dla GEB NORM przy tej nastawie było ok. 38cm, bez słuchawek. Test oczywiście w pomieszczeniu, ale zakłócenia tam gdzie byłem były znośne.
Więc jeśli, cytuję: "najlepszy wynik osiągnięty na dynamiku to 12cm na 1 grosz”, to pozostaje mi współczuć.
Internet to jeden wielki śmietnik.
Ja oczywiście mogłem się pomylić. Wg Raneda mam wyjątkowo kiepski słuch i zaniżam (a przynajmniej dla Tesoro) o jakieś 10cm swoje testy.
proscan
Złapałem na szybko grosz, linijkę drewnianą i zmierzyłem.
Przy nastawach "P" - zasięg na grosz 22cm w powietrzu.
Podkręcenie nieznaczne Signal Balance zaowocowało skokiem na 27cm na dyskryminacji.
Jak SG dałem na max ("superstojenie" dla naiwnych) to uzyskałem 29-30 w powietrzu. Dla GEB NORM przy tej nastawie było ok. 38cm, bez słuchawek. Test oczywiście w pomieszczeniu, ale zakłócenia tam gdzie byłem były znośne.
Więc jeśli, cytuję: "najlepszy wynik osiągnięty na dynamiku to 12cm na 1 grosz”, to pozostaje mi współczuć.
Internet to jeden wielki śmietnik.
Ja oczywiście mogłem się pomylić. Wg Raneda mam wyjątkowo kiepski słuch i zaniżam (a przynajmniej dla Tesoro) o jakieś 10cm swoje testy.
proscan