praca z xl pro

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi
ODPOWIEDZ
zarazq
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 2:06 pm

praca z xl pro

Post autor: zarazq »

Witam,

Mam już za sobą parę godzin biegania z xl pro ale pewnych rzeczy dalej nie rozumiem.

1. Mam wrażenie, że wykrywacz nie pracuje stabilnie, często przy szybszym machaniu sondą słyszę dźwięk szarpany i wskazówka potencjometru zatrzymuje mi się na "setce" (tryb GEB DISC). Pomaga jedynie reset. Wszystko byłoby ok ale czasami to występuje przy każdym machnięciu...

2. Jest to mój pierwszy dynamik więc kolejny problem może być głupi. Często jest tak, że przemiatając drugi raz nad przedmiotem nie zawsze wykrywacz coś sygnalizuje (za pierwszym razem będzie dźwięk a za drugim już nie), czym to jest spowodowane?

3. Czy to normalne, że po ustawieniu wycinania gwoździ dalej je sygnalizuje? Zazwyczaj są zgięte, więc może to jest rozwiązaniem problemu.

4. Czy któryś z trybów na "militarkę" posiada dyskryminację? Ostatnio wszedłem do lasu i pierwsze parenaście dołków to były odłamki... szybciej stamtąd wyszedłem niż wszedłem :)

Dzięki za pomoc.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: praca z xl pro

Post autor: ProScan »

Mam wrażenie, że wykrywacz nie pracuje stabilnie,


Kabel "chudy", czy "gruby"?

często przy szybszym machaniu sondą słyszę dźwięk szarpany i wskazówka potencjometru zatrzymuje mi się na "setce


Wygląda na niedostrojenie do gruntu. Czy HOT ROCK ACCEPT czy REJECT?

Często jest tak, że przemiatając drugi raz nad przedmiotem nie zawsze wykrywacz coś sygnalizuje (za pierwszym razem będzie dźwięk a za drugim już nie), czym to jest spowodowane?


Tak sie może zachować, jeśli przedmiot jest dyskryminowany. Czesto tak bywa z żelazem, ale płaskim - nie z gwoździami!

Czy to normalne, że po ustawieniu wycinania gwoździ dalej je sygnalizuje?


Nie. Wygląda na to że wykrywacz źle dostrajany do gruntu.

Czy któryś z trybów na "militarkę" posiada dyskryminację?


Na militarkę z dyskryminacją to raczej TR DISC, ale na GEB NORM chyba jednak lepiej - tylko trzeba obserwować wskazówkę i sygnał (nauczyć się reakcji). Podstawą jest jednak dobre dostrojenie, bo wygląda na top że tutaj jest główny problem.

:pa

proscan
zarazq
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 2:06 pm

Re: praca z xl pro

Post autor: zarazq »

Kabel "chudy", czy "gruby"?


Chyba chudy (ok. 5mm średnicy).

Wygląda na niedostrojenie do gruntu. Czy HOT ROCK ACCEPT czy REJECT?


REJECT

Jako, że to jest moja pierwsza styczność z dynamikiem być może źle dostrajam do gruntu. Ustawiam wszystko na P (ewentualnie TUNER trochę zmniejszam). Potem włączam sprzęt, nastawiam AIR <pik>, AUTO G.E.B. <pik> i śmigam. Gdzieś wyczytałem, że na początek wystarczy...

:oops:
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: praca z xl pro

Post autor: ProScan »

Strojenie wygląda OK. Zawsze można sprawdzić w trybie GEB NORM czy reaguje na ziemię, czy nie bardzo.

Chudy, stary kabel = kłopoty, niestabilności. Ale problem z gwoździami na pewno nie jest spowodowany tym kablem.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ