Nowy polski sprzęt

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).
ODPOWIEDZ
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Nowy polski sprzęt

Post autor: ProScan »

Witam,

Dostałem kilka zdjęć nowych polskich wykrywaczy dla "militarystów". Z tego co się dowiedziałem, są to na razie egzemplarze wstępne, sondażowe.

Wykrywacze są statyczne. Model Saper (LEM 1 ?) jest nieco uproszczoną wersją modelu Relic 1.

Nie wiem o nich zbyt wiele (mogę skomentować tylko to co widzę), więc mam nadzieję, że producent (Mrand) lub wyłączny dystrybutor (RCDigger) napiszą więcej. Przypominam, że każdą nowość można w tym dziale prezentować do woli. Prośba tylko o konkretne informacje.

:pa

proscan

Obrazek
Obrazek
Obrazek
rcdigger
Sprzedawca
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 15, 2005 2:58 pm
Kontakt:

Re: Nowy polski sprzęt

Post autor: rcdigger »

Witam,
pod tym linkiem można zobaczyć model LEM-1 podczas pracy
http://www.tvn24.pl/2064690,0,0,1,1,wideo.html

Pozdrawiam

rcdigger
Szkodnik
Posty: 61
Rejestracja: śr gru 06, 2006 3:20 pm

Re: Nowy polski sprzęt

Post autor: Szkodnik »

Witam

Wszystko ładnie i pieknie,ale kilka sekund na filmiku to mało troszkę. Może tak troche faktów,parametrów itd??

Pozdrawiam
rcdigger
Sprzedawca
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 15, 2005 2:58 pm
Kontakt:

Re: Nowy polski sprzęt

Post autor: rcdigger »

Link podałem jako ciekawostkę. Można tam osobiście zobaczyć do jakich prac sprzęt został zaprojektowany i w jakich warunkach jest w stanie skutecznie pracować. Jest to detektor o standardzie przemysłowym w związku z czym jego konstrukcja musi spełniać szereg odpowiednich norm (niestety w rezultacie rzutuje to na dosyć wysoką cenę koncową).
Z racji posiadania wielu funkcji pozwalających na użycie w każdych warunkach nie należy do urządzeń prostych w obsłudze, dlatego nie można zaliczyć go do urządzeń popularnych i tanich. Odbiorcą tego sprzętu są przede wszystkim firmy saperskie, z myślą o których został zaprojektowany.

Dla zaawansowanych poszukiwaczy, powstała także wersja RELIC-1. Została wyposażona w rozbudowaną dyskryminację oraz poszerzone zakresy regulacji poszczególnych funkcji w celu osiągnięcia najwyższej czułości i skuteczności. Zarówno LEM-1 jak i RELIC-1 są wykrywaczami typu statycznego o nowatorskiej koncepcji bardzo skutecznej dyskryminacji z neutralizacją efektu gruntowego (możliwość pracy w silnie zaśmieconym terenie) przy czym konstruktor zminimalizował efekt maskowania przez
przedmioty zdyskryminowane (posiadacze LEM-1 i RELIC-1 nie są zaskoczeni filmikiem z wykrywką RED HEAT, ponieważ taki sam efekt jest łatwy do uzyskania na w/w modelach) przy zachowaniu dużej czułości (głębokości).

Unikałem i w najbliższym czasie będę unikał rozpisywania się nt. szczegółowych parametrów urządzeń, ponieważ reklamowanie sprzętu przy niezbyt wysokich możliwościach produkcyjnych (realizujemy w pierwszej kolejności zamówienia od firm saperskich co powoduje niedostępnośc produktu w otwartej sprzedaży) uważam za zbyteczne.
Szczegółowe pytania proszę wysyłać na adres wykrywacze@rcdigger.pl .

Pozdrawiam

Robert
rcdigger
Sprzedawca
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 15, 2005 2:58 pm
Kontakt:

Re: Nowy polski sprzęt

Post autor: rcdigger »

Z powodu wielu pytan dotyczących modelu RELIC, inormuję że na stronie producenta można zapoznać się z instrukcją obsługi w/w wykrywacza.
Link do instrukcji: http://mrand.republika.pl/Relic_1.pdf

Pozdrawiam

rcdigger
Edik
Posty: 46
Rejestracja: pt sty 06, 2006 10:05 am

Re: Nowy polski sprzęt

Post autor: Edik »

Witam,

No piękny detektor... Posiada ponoć coś takiego jak "moduł" dla samodiagnostyki...

Można gdzieś zobaczyć jak to wygląda i dowiedzieć się jak działa?

Pozdrawiam
EDIK
rcdigger
Sprzedawca
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 15, 2005 2:58 pm
Kontakt:

Re: Nowy polski sprzęt

Post autor: rcdigger »

W tym momencie Edik wywołałeś do tablicy konstruktora tego wykrywacza, ja jestem od marketingu....
Mrand oderwij się od lini produkcyjnej i udziel odpowiedzi #-o

Pozdrawiam

rcdigger
Edik
Posty: 46
Rejestracja: pt sty 06, 2006 10:05 am

Re: Nowy polski sprzęt

Post autor: Edik »

Tak Edika interesuę wszystko co się wiąże z tym wykrywaczem...

Chętnie też obejżałbym pcb elektoniki...

Pozdrawiam
EDIK
Mrand
Producent
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B
Kontakt:

Re: Nowy polski sprzęt

Post autor: Mrand »

Detektor ma wewnętrzną szynę diagnostyczną, która na razie jest wykorzystywana podczas uruchamiania i regulacji układu. W późniejszym czasie będzie wyprowadzona na zewnątrz w celach serwisowych oraz do stwierdzenia poprawności kalibracji. Przy pomocy specjalnej przystawki można to będzie zrobić choćby na środku pola.
Układ zawiera jeszcze więcej potencjalnych możliwości do wykorzystania w czasie przyszłym. Ma wiele cech sprzętu przemysłowego, dlatego porównywanie go z innymi urządzeniami do zastosowań czysto amatorskich nie ma wiele sensu i łatwo prowadzi na manowce.
Zlecono mi zadanie a ja je sumiennie wykonałem. Detektor jest taki jaki miał być, ani o jotę w tę czy tamtą stronę. Pozdrawiam
Mrand
Edik
Posty: 46
Rejestracja: pt sty 06, 2006 10:05 am

Re: Nowy polski sprzęt

Post autor: Edik »

Ostatnio byłem u mojego znajomego, który jest zagorzałym militarystą i wiesz... zbiera różnego rodzaju radiostacje i inne takie elektroniczne urządzenia... Napawałem się długo tym wykonaniem elektroniki, która być może troszkę teraz wdaje się toporna ale jak na tamte czasy myślę, że spełniała swoje zadanie... Przede wszystkim musiała być odporna na wszelkie „trudne sytuacje”... (wiadomo o co chodzi)

Kurcze Andrzej wiesz ile tam „podłapałem” ciekawych pomysłów, które można by wykorzystać przy konstruowaniu sprzętu jakim jest/są detektory metali...?

Pozdrawiam i życzę powodzenia...

EDIK
anRO
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 08, 2005 6:39 pm
Lokalizacja: malopolska

Re: Nowy polski sprzęt

Post autor: anRO »

Czy ktoś może już napisać jakieś wrażenia z terenu,czy jeszcze za wcześnie.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy polski sprzęt

Post autor: ProScan »

O ile się orientuję i zgodnie z tym co napisano powyżej, wykrywacze Mranda mają ściśle określonego adresata.

I nie są nim jak na razie poszukiwacze.

:pa

proscan
Mrand
Producent
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B
Kontakt:

Re: Nowy polski sprzęt

Post autor: Mrand »

Tak, tak. Ciągle przechodzą bezwzględne i mordercze testy wytrzymałości (ostatnio np. w Bornem Sulinowie) podobnie z resztą jak ich konstruktor :). Pozdrawiam
Mrand
Puma
Posty: 16
Rejestracja: pn sty 15, 2007 6:18 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wykrywacz

Post autor: Puma »

Witam możecie podać adres www. aby można było zapoznać sie z tym wykrywaczem bo podana stronka nie chce wchodzić.
Mrand
Producent
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B
Kontakt:

Re: Nowy polski sprzęt

Post autor: Mrand »

Nie wchodzi, bo to był tzw. news z tvn24. News jak to news, z czasem znika. Jeśli chcesz zapoznaj się z instrukcją obsługi na mojej stronie http://mrand.republika.pl/Relic_1.pdf oraz skoro jesteś z Wrocławia, udaj się na ul Wierzbową do sklepu RC Digger i tam zapytaj. Właśnie we Wrocławiu i okolicach pracuje gros mojego sprzętu. Pozdrawiam
Mrand
ODPOWIEDZ