mam kilka pytan co do tego wykrywacza jak mozna oczywiscie udalo mi sie nabyc go droga kupna ale jestem jeszcze uziemiony na jakies 3 tygodnie, wiec czysto teoretycznie:
pierwsza sprawa - co to za funkcja A1/A/A0 bo jakos nie moge znalezc logicznego opisu do tego.
druga sprawa - gdzies doczytalem ze jest on niby kurzo i wilgocioodporny - prawda to czy mit ? ( osobiscie potrzebuje czegos niezniszczalnego)
trzecia sprawa - Proscan - czy masz mozliwosc zalatwienia cewki 10 oraz oslon na 8 i na 10? jesli tak jaka bylaby ich cena (na maila najlepiej) - chos mowie ja bede dopiero pod koniec miesiaca.
Słabo znam ten wykrywacz wg instrukcji są dwie opcje A i A1:
FUNKCJA UŚREDNIANIA ODCZYTU I.D.: Można ją włączyć (A1) lub wyłączyć (A) poprzez naciśnięcie i przytrzymanie klawisza ALL/METAL/DISC. Gdy funkcja ta jest włączona, bieżące wskazanie numeru identyfikacyjnego I.D. będzie stanowiło wartość średnią, wyznaczaną z każdym ruchem sondy. Gdy funkcja jest wyłączona, bieżące wskazanie numeru identyfikacyjnego I.D. będzie wyznaczane na nowo, z każdym ruchem sondy.
Cała instrukcja 20zł.
Jest "kurzodoporny" - jest zasilikonowany.
Cewki załatwić nie mogę. Osłony mam, ale kosztują sporo (kilka razy więcej niż instrukcja).
wlasnie w instrukcji jest A1/A a na wyswietlaczu dodatkowo mozliwa jest opcja A0 ale to chyba A1 i A0 sa trybami ktore sie ustawia a A wyglada jak tylko cos posredniego podczas zmiany.
I chyba mialem racje:
In some environments, such as those with heavy mineralization, keeping the Averaging (A1) and Auto Track functions ON can help stabilize the Coin$trike for smoother operation. When the Averaging function is OFF (A0), the Coin$trike produces a “real-time” numeric output, which may cause target ID’s to appear “jumpy” in these conditions. Again, experi- ment to find suitable settings for each site.
szkoda ze nie masz cewki, hmm w vikingu tez mi sie nie rzucila w oczy, wiesz moze gdzie mozna zdobyc ?
oslone na 8 najpewniej wezme jak tylko wroce.
chcialem powiedziec ze jestem ta oslona na 8 zainteresowany, pytanko tylko o szczegoly w tym cene
a co do wykrywacza to chyba jestem na niego za glupi po pierwszym wypadzie troche smieci, szerf i ogolnie dyskoteka - jak to kolega powiedzial - brakuje mu tylko dzwonkow polifonicznych heheheh
Właśnie zakupiłem sobie taki wykrywacz i czekam na jego dostawę. Jako że to sprzęt używany nie będę miał do niego instrukcji (tzn będę ale za 2 tygodnie jak właściciel wróci do domu i mi ją prześle)
Więc moje pytanie jest takie: czy byłaby sznasa na jakieś pierwsze porady jak zacząć zabawę z tym sprzętem? Wcześniej miałem sprzęt analogowy bez wyświetlacza więc chciałbym wiedzieć jak go wstępnie ustawić, jak dostroić do gruntu itp. Będę wdzięczny za wszelkie porady bo niechciałbym czekać bezczynnie.
Pozdrawiam
Samotny Wilk.
Ps. Jest to mój pierwszy post więc serdecznie witam właściciela i wszystkich użytkowników forum
Ok sprzet doszedł. Niestety nie mogłem wyjść w teren więc zrobiłem w domu mały test i trochę coś mi nie pasi, a mianowicie: sprawdzam w powietrzu i dziwne rzeczy mi wychodzą. Może coś mam źle ustawione? złoty na 100% sygnet daje odczyty w porywach do +18 ale bez żadnego dźwięku jakby wogóle nie był kolorem a zasięg max 10 cm Srebrny szóstak koronny Jana Kazimierza też bez dźwięku i odczyt +22 i zasięg max kilkanaście cm
Jedynie srebrna półdolarówka daje porządne odczyty +38, +40, wysoki dźwięk i zasięg nawet powyżej 30 cm
ustawienia dyskr. 35, tresh. 0 , sensyt. 10 włączony track, oraz wyłączone wszystkie kwadraciki NOTCH
Dzięki za wskazówki - każda rada teraz to dla mnie skarb.
Może głupio się spytam ale do tej pory miałem analoga więc się nie znam.
1. Co to takiego ten "Pulltab" i czy w takim razie lepiej ten kwadracik mieć włączony aby nie przeoczyć czegoś ze złota?
2. Ok złoto może być ale czemu srebrna i dość duża moneta jaką jest szustak Jana Kazimierza jest jakby "niewidziana" ? przeciez powinna reagować wysokim tonem i wskazaniem powyżej +34
Pozdrawiam
Samotny Wilk
Ps. Co do instrukcji, to czekam aż gościu z Ukrainy wróci za jakiś tydzień i sprawdzi czy jeszcze ma. Jak nie to na pewno zakupię ją u Pana. Rozumiem że w elektronicznej wersji jiest ona niedostępna?
Witam,
wyłącz Notch czyli: po prawej stronie wyświetlacza masz takie cztery kwadraciki opisane jako foil, pulltab, zinc itd, jeśli wszystkie są czarne to naciskaj przycisk menu aż kursor zacznie mrygać na jednym z tych kwadracików jeśli jest podświetlony na czarno to naciśnij przycisk All metal i zrobi się biały (będzie mrygał ale wyraźnie krócej będzie czarny niż biały) klawiszem ze strzałką przejdź na następny i znowu przyciskiem All metal wyłącz go. Tak samo zrób ze pozostałymi. Po zakończeniu wciśnij PP żeby wyjść z trybu menu i wykrywacz bedzie widział wszystko co nie jest z żelaza (i żelaza też troszkę ). Na początek nie używaj Notch. Jak się oswoisz z wykrywką to wg mnie co najwyżej wytnij Foil.
pzdr
juras
i czy w takim razie lepiej ten kwadracik mieć włączony aby nie przeoczyć czegoś ze złota?
Czytaj -> Juras
2. Ok złoto może być ale czemu srebrna i dość duża moneta jaką jest szustak Jana Kazimierza jest jakby "niewidziana" ? przeciez powinna reagować wysokim tonem i wskazaniem powyżej +34
Powinna reagować?? Skąd ta pewnośc? Gwarantuję, że inżynierowie Fishera szóstaka na oczy nie widzieli. Temat monet z cienkiego srebra był już wałkowany na wielu forach, wiele razy.
Rozumiem że w elektronicznej wersji jiest ona niedostępna?
Tak.
Jeszcze drobna uwaga do tego co napisał Juras. Folii nie należy wycinać, chyba, że jesteśmy na miejscu silnie zaśmieconym współczesnym paskudztwem.
Witam,
Dzięki za sugestie i rady, dziś po pracy skocze na pole wypróbować sprzęt i się zobaczy.
Może ktoś jeszcze pokusiłby się o podpowiedź na temat ustawień co bu cosik znaleźć?
Pozdrawiam
Samotny Wilk
Ps. czy da się jakoś opanować tą dyskotekę dźwięków bo ciężko ki wykapować co kopać a co nie