Czy gwarancje są imienne

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Czy gwarancje są imienne

Post autor: ProScan »

Zainspirowany dyskusją tutaj:

http://www.odkrywca-online.pl/do-klient ... tml#480880

i tutaj:

http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... hp?t=44588

chciałbym wyjaśnić, że ja nikogo nie legitymuję i nie sprawdzam czy to sprzęt z pierwszej czy z dziesiątej ręki. Nie robi tego także dealer z którym współpracowałem (Viking).

Ważny jest tylko dowód zakupu (data i miejsce).

:pa

proscan
Ostatnio zmieniony wt sie 12, 2008 10:10 am przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz.
denzo
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 19, 2007 6:24 pm

Re: Czy gwarancje są imienne

Post autor: denzo »

Również przyglądam się temu wątkowi dotyczącego związku z uznaniem lub nie gwarancji po sprzedaży wykrywacza kolejnemu użytkownikowi i jestem zdziwiony podejściem sprzedawcy do sprawy rozumiem, że uszkodzenia mechaniczne nie są objęte gwarancją, ale żeby anulować gwarancję, bo jest inny właściciel to jest nie dopuszczalne.

Prowadzę autoryzowany serwis gwarancyjny Panasonic, od września 2006 roku został wprowadzony uproszczony system zgłaszania usterek gwarancyjnych e-GWARANCJA w trosce o wygodę użytkownika #-o

Może warto sobie poczytać, jakie zasady obowiązują u innych i spróbować skorygować błędy
link http://www.panasonic.pl/e-gwarancja/flash/

denzo
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy gwarancje są imienne

Post autor: ProScan »

Dzięki.

Temat - warunki gwrancji - myślę jest wart dalszego drążenia. Zrobię to w chwili wolniejszej.

Obserwsuję tylko te wątki i włos mi się jeży jakie ludzie banialuki wypisują.

Nie wiem także skąd większość uparła sie, że Wicja ma jakiś problem z uszkodzeniem mechanicznym ?

#-o

proscan
IdeL
Posty: 42
Rejestracja: wt sie 01, 2006 9:52 am

Re: Czy gwarancje są imienne

Post autor: IdeL »

Dopiero wczoraj w nocy czytałem ten wątek na FPSie i muszę przyznać, że mój stosunek do DENARa był dotychczas raczej (jak to ująć :?: ) ..ambiwalentny. Obecnie zaczynam traktować faceta na równi z o. Rydzykiem #-o

Pozdroofki

IdeL
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy gwarancje są imienne

Post autor: ProScan »

Widziałem tą kartę gwarancyjną. Może nawet zamieszczę ją tutaj.

Póki co można zobaczyć jak ktoś (świadomie !) zachwala sprzęt z nic nie wartą kartą gwarancyjną od firmy Denar.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=216615703

:pa

proscan
bigi
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 20, 2007 9:14 pm

Re: Czy gwarancje są imienne

Post autor: bigi »

IdeL pisze:. Obecnie zaczynam traktować faceta na równi z o. Rydzykiem #-o



czyli pelen szacunek i wplaty na konto bez zastanowienia :)

ProScan pisze:Widziałem tą kartę gwarancyjną. Może nawet zamieszczę ją tutaj.


jak bys mogl to daj cala z wszystkimi warunkami zeby nie bylo niejasnosci.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy gwarancje są imienne

Post autor: ProScan »

jak bys mogl to daj cala z wszystkimi warunkami zeby nie bylo niejasnosci.


No właśnie dlatego się waham, bo jak na rydzyka i jego wyznawców przystało zostanę oskarżony o spisek, manipulację, ciemne moce, oszczerstwo, brudną kampanię, niszczenie konkurencji, odgrywanie się, podłość, szambo a nie perfumerię etc.

W każdym razie gwarancja jest wystawiona "na urządzenie" a nie "dla osoby".

Mam nadzieję że obecny własciciel przedstawi tą gwarancję na widok publiczny.

:pa

proscan
bigi
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 20, 2007 9:14 pm

Re: Czy gwarancje są imienne

Post autor: bigi »

co do kwart gwarancyjnych, w usa fisher wydaje imiennie

Obrazek
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy gwarancje są imienne

Post autor: ProScan »

Witam,

Być może tak w stanach właśnie jest. Zwracam uwagę, że chodzi o tzw gwarancję pięcioletnią, czyli nieobowiązkową, wydawaną z dobrej woli producenta. W gwarancjach można też w uzupełnieniu znaleźć formułkę, że dana gwarancja nie ogranicza innych praw.

Poza tym mówimy o gwarancjach w Polsce, które nie są imienne. Czy ktokolwiek był legitymowany oddając np. telewizor do serwisu ? To jakiś absurd.

Gwarancja od której zaczęła się dyskusja wygląda tak:

link do skanu z Odkrywcy

:pa

proscan

PS
Nie odpowiadam za jakość skanu.
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2007 7:08 pm przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz.
bigi
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 20, 2007 9:14 pm

Re: Czy gwarancje są imienne

Post autor: bigi »

ta gwarancje wrzuclem jako ciekawostke, ale faktem jest iz jeszcze sie nigdy z czym takim nie spotkalme jak gwanacja imienna.
zdjecie tamtej gwarancji do ktorej wrzusiles link jest straszny :D:D:D nie moglem polowy odcyfrowac :D
ODPOWIEDZ