Tesoro Tejon piski stuki samoczynne

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
kruk
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 5:11 pm

Tesoro Tejon piski stuki samoczynne

Post autor: kruk »

Właśnie kupiłem wykrywacz używany z zagranicy , i mnie bardzo rozczarował wykrywacz wydaje piski i sygnały drobne przerywane nawet gdy leży bez ruchu i przy ustawieniach nawet minimalnych i na dyskryminacji na max ,czy to normalne a gałka od gruntu kręci sie wokoło osi bez oporu ,miałem przed nim tesoro cibole chodził super chcialem sobie polepszyć czy jest nadzieja na regulacje lub naprawe tego popisku charczenia :cry:
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Tesoro Tejon piski stuki samoczynne

Post autor: SiD »

To, że gałka strojenia do gruntu kręci się w obie strony w nieskończoność jest jak najbardziej normalne. Tak właśnie w tym modelu jest.

Co do pisków, wykrywacz nie powinien ich wydawać jeśli:
-ma odpowiednie alkaliczne baterie (sprawdzić na dwóch różnych kompletach renomowanej formy jak Energizer czy Duracell)
-nie leży w pobliżu źródeł zakłóceń (generalnie rzecz biorąc w domu) jeśli na dworze w pobliżu nie ma drutów energetycznych, jakiejś stacji nadawczej etc. to jest ok.)
-ma właściwie włożony kabel od sondy i dokręcony tak aby nie ruszał się na boki

Jeśli to wszystko jest spełnione, a wykrywacz leżąc na trawie dalej wariuje, coś jest nie tak.

Do prawidłowego poszukiwania potrzebne jest jeszcze właściwe dostrojenie do gruntu.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Tejon piski stuki samoczynne

Post autor: ProScan »

Witam,

Te piski to mogą być zewnętrzne zakłócenia bądź uszkodzenie sondy.

Dobrze byłoby sprawdzić zachowanie na innej sondzie, choćby z Ciboli. Uszkodzenia sondy są relatywnie częste (naderwanie kabla, rozszczelnienie).

Pokrętło gruntu kręci się wokół - jest ledwie wyczuwalny opór po osiągnięciu skrajnego położenia (pokrętło zdaje się ma 3 lub 5 obrotów)

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Tejon piski stuki samoczynne

Post autor: ProScan »

SiD - dzięki :1
kruk
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 5:11 pm

serdeczne podziekowania za rady

Post autor: kruk »

Już doszłem z gruntem pokretło jest lekko przekręcone na osi przesto sie kreci w koło musze aby dokrecic 2 srubki na pokretle dociagnąć , już jest wszystko ok serdecznie dziekuje wszystkim za radę poradę :D
kruk
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 5:11 pm

Re: Tesoro Tejon piski stuki samoczynne

Post autor: kruk »

Baterie-akumulatorki też bardzo dużo znaczą jesli chodzi o popiskiwanie już wymieniłem dzięki jeszcze raz za pomoc :D
ODPOWIEDZ