Dziwne zachowanie XLT

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
beyo
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 06, 2006 5:48 pm
Lokalizacja: Gorzów / Poznań

Dziwne zachowanie XLT

Post autor: beyo »

Witaj Proscan!

Niedawno zakupiłem dla mojego przyszłego szwagra używanego XLT. Oczywiście zgodnie z zapewnieniami sprzęt miał być całkowicie sprawny. To jest ten egzemplarz, w którym początkowo nie działały 3 linie wyświetlacza. Do chwili obecnej to już się nie powtórzyło.
Jest natomiast inny problem: wykrywacz czasami działa o.k. ale po jakimś czasie wydaje fałszywe sygnały, nawet przy poruszaniu w powietrzu.
Nie jest to na pewno wina kabla od cewki ani samej cewki (sprawdzałem na 2 innych i było tak samo). Podejrzewam, że przyczyna tkwi w samej elektronice wykrywki.
Cholera bierze człowieka, gdy jest w środku lasu, z dala od zabudowań, linii energetycznych i na glebach lekkich piaszczystych, a ten sobie pipiskuje. Dzieje się tak na ustawieniach własnych jak i programach fabrycznych :(

Nie wiem czy sprzęt był już kiedyś przez kogoś naprawiany, ale chyba raczej tak. W środku pudła z elektroniką w miejscu gdzie taśmy przewodów wychodzą z pudełka do "uchwytu" jest zalany jakimś silikonem (a w moim egzemplarzu chyba tego nie ma). Elektronika wygląda na wtórnie spryskaną jakimś preparatem ochronnym. Od strony druku nie sprawdzałem, czy cokolwiek było ruszane.

Zapewne bez wysyłki do serwisu się nie obejdzie...

Czy tak na szybko zdalnie da radę postawić diagnozę temu pacjentowi?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dziwne zachowanie XLT

Post autor: ProScan »

wykrywacz czasami działa o.k. ale po jakimś czasie wydaje fałszywe sygnały,


Po jakimś czasie ? Po jakim, czy zawsze po takim samym i czy jak zacznie wariować to koniec normalnej pracy ?

Nie jest to na pewno wina kabla od cewki ani samej cewki (sprawdzałem na 2 innych i było tak samo).


Za stary wróbel jestem by odrzucić winę kabla.

przyczyna tkwi w samej elektronice wykrywki.


Ale problem polega na fałszywych sygnałach przy poruszaniu - wiec w grę wchodzi pierwiastek mechaniczny (np. zły styk).

Nie wiem czy sprzęt był już kiedyś przez kogoś naprawiany,


A kupiony w Polsce czy na ebayu?

jest zalany jakimś silikonem


Silikon jest zawsze.

Elektronika wygląda na wtórnie spryskaną jakimś preparatem ochronnym


Wtórnie - to gorzej.

Czy tak na szybko zdalnie da radę postawić diagnozę temu pacjentowi?


Na szybko to radzę sprawdzić zasilanie - założyć inny zasobnik i dobrej jakości baterie.

:pa

proscan
beyo
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 06, 2006 5:48 pm
Lokalizacja: Gorzów / Poznań

Re: Dziwne zachowanie XLT

Post autor: beyo »

Dzięki za zainteresowanie :)

Więc tak:

Zaczyna wariować dość szybko, po kilku minutach od włączenia. Czasem jednak przestaje i da radę z nim chodzić. A czy zawsze po takim samym czasie - w sumie to nie zwróciłem na to uwagi. Jak jutro pogoda pozwoli to zobaczę.

Sprzęt kupiony w kraju (były właściciel jest z Torunia).
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dziwne zachowanie XLT

Post autor: ProScan »

OK.

Prosze mi jeszcze powiedziec czy kabel chudy czy gruby.

Jeśli ten pierwszy, to wiecej informacji nie potrzebuję ;)

:pa

proscan
beyo
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 06, 2006 5:48 pm
Lokalizacja: Gorzów / Poznań

Re: Dziwne zachowanie XLT

Post autor: beyo »

Oczywiście kabel chudy. Domyślam się, że to właśnie jego obwiniasz o całe zło ;)
Ale jak wspomniałem, zmieniałem na 2 inne sondy i było podobnie.

otworzyłem dziś obudowę i mam następujące spostrzeżenia:

pierwsze primo: była juz kiedyś otwierana (brak kawałków piankowej uszczelki)

drugie primo: od strony druku nie widać, żeby cokolwiek było powtórnie lutowane (no, chyba że zrobił to ktoś dość profesjonalnie)

i jeszcze: nie ma żadnych widocznych śladów korozji, uszkodzeń itp. Płytka wizualnie wygląda dobrze. I tylko od strony elementów ma na sobie dość dużo tego impregnatu w kolorze różowawym - może Whites tak szczodrze go zastosował :?:

Chyba jednak wyślę Ci zarówno elektronikę jak i sondę do przeglądu.

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dziwne zachowanie XLT

Post autor: ProScan »

Oczywiście kabel chudy. Domyślam się, że to właśnie jego obwiniasz o całe zło
Ale jak wspomniałem, zmieniałem na 2 inne sondy i było podobnie.


Jeśli kable chude, to można od razu hurtem przysłać wszystkie 3 sondy

:smt043

proscan
uben
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 25, 2006 9:06 pm

Re: Dziwne zachowanie XLT

Post autor: uben »

beyo pisze:Witaj Proscan!

Jest natomiast inny problem: wykrywacz czasami działa o.k. ale po jakimś czasie wydaje fałszywe sygnały, nawet przy poruszaniu w powietrzu.
Nie jest to na pewno wina kabla od cewki ani samej cewki (sprawdzałem na 2 innych i było tak samo). Podejrzewam, że przyczyna tkwi w samej elektronice wykrywki.
Cholera bierze człowieka, gdy jest w środku lasu, z dala od zabudowań, linii energetycznych i na glebach lekkich piaszczystych, a ten sobie pipiskuje. Dzieje się tak na ustawieniach własnych jak i programach fabrycznych :(
Czy tak na szybko zdalnie da radę postawić diagnozę temu pacjentowi?

hej proscan i jaka była przyczyna w/w problemu w xlt użytkownika beyo ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Dziwne zachowanie XLT

Post autor: ProScan »

Nie pamiętam już, ale chyba ten wykrywacz w ogóle do mnie nie trafił.

Prawie na pewno nie naprawiałem wykrywacza - jeśli już, to tylko sondę.

Jak to było, Panie Kubo ?

:pa

proscan
beyo
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 06, 2006 5:48 pm
Lokalizacja: Gorzów / Poznań

Re: Dziwne zachowanie XLT

Post autor: beyo »

Witam!

Wykrywacz nie trafił do ciebie Proscan, jeno sonda odeń ;-)
I faktycznie, wymiana kabla pomogła, do dziś działa bez zastrzeżeń :lol:

Pozdrawiam

Grzegorz
ODPOWIEDZ