MINELAB EXPLORER , QUATTRO

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
jacek1
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

MINELAB EXPLORER , QUATTRO

Post autor: jacek1 »

Witam
Przeglądając forum zauważyłem że Explorer jest dużo trudniejszy w obsłudze niż Quattro więc mam pytania.

1.Czy w Quattro też jest taka ilość dzwięków jak w Explorer?.
2.Jaka jest różnica między Explorer ES,II,SE najważniejsze różnice.
3.Który z nich był pierwszy?.
4.Czy Quattro jest zbliżone konstrukcyjnie do Explorera?.
5.Zasięgi Quattro czy Explorer?.

Na moje posty odpowiada jak na razie tylko Proscan za co dziękuje,i jako użytkownik Explorera(przeczytałem na forum) czekam na dalsze odpowiedzi na moje pytania i poradę za które też dziękuje.
Użytkowników w/w wykrywaczy proszę o opinie i z góry dziękuje.
Pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: MINELAB EXPLORER , QUATTRO

Post autor: ProScan »

Witam,

Pytania konkretne, więc odpowiadam (aczkolwiek chyba już była o tym mowa):

1.Czy w Quattro też jest taka ilość dzwięków jak w Explorer?.


W zasadzie tak, aczkolwiek nie ma się takiego wpływu na to co sygnalizuje wykrywacz, jak w Explorerze.

Np. w Quattro jest sygnalizacja tonalna, w której wysokość sygnału zależy od własności magnetycznych lub elektrycznych. W Explorerze też, ale można to w ogóle wyłączyć lub regulować rozpiętość tonów.

2.Jaka jest różnica między Explorer ES,II,SE najważniejsze różnice.


Ważniejszych różnic to w zasadzie nie ma. W II poprawiono konstrukcję mechaniczną, dodano drugą liczbę identyfikacyjną. Polepszono regulację Thresholdu. W SE przyśpieszono działanie i dokonano kilku zmian w opcjach Audio, tudzież w regulacji opcji Iron Mask.

3.Który z nich był pierwszy?.


XS

4.Czy Quattro jest zbliżone konstrukcyjnie do Explorera?.


Praktycznie to samo co EX II.

5.Zasięgi Quattro czy Explorer?


Między Q a Ex II nie zauważyłem różnic. SE jest trochę czulszy.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ