Quattro a militarka

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
And
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 21, 2006 9:09 am
Lokalizacja: dolnośląskie

Quattro a militarka

Post autor: And »

Proszę o opinię: jak zachowuje sie Q. przy kopaniu militarki?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Quattro a militarka

Post autor: ProScan »

Quattro miałem raz w terenie. Pokrywkę z niemieckiej menażki wykrył na ok. 70cm. Sygnał był na żelazo.

:pa

proscan
And
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 21, 2006 9:09 am
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Quattro a militarka

Post autor: And »

Dziękuję za odpowiedź.

Czyli oprócz "kolorków" można poszukać za żelazem z Q.
Ciekawy jestem, czy ktoś z kolegów testował też pracę Q. z dużą cewką (18").
And.

P.S. Powodem moich zapytań jest zamiar nabycia Q., jednak chciałbym byc pewien, że spełni on moje oczekiwania ("kolor" + okazjonalnie "żelazo")
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Quattro a militarka

Post autor: ProScan »

Witam,

Do takiego celu (kolor + żelazo okazjonalnie) mogę z czystym sumieniem rekomendować Quattro.

Co prawda zakres żelaza jest potraktowany po macoszemu (chodzi o ilość numerów identyfikacyjnych), ale szukać i znajdować można.

Też czekam na jakieś dodatkowe opinie użytkowników.

:pa

proscan
Witcher
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Quattro a militarka

Post autor: Witcher »

To moze ja sie udziele:).
Jezeli zdecydowana wiekszosc czasu chcesz szukc kolorow to Quattro jest super.
Zelastwo wykrywa calkiem gleboko.Problem w tym ze czasami ciezko odroznic srobe od bagnetu.Wiem z wlasnego doswiadczenia.Jezeli biegasz z sada 10 calowa, to jezeli teren usany jest malymi kawalkami zelastwa,odniesiesz wrazenie ze znalazles czolg.
Ogolnie zecz biorac to w tej klasie cenowej sa leprze wykrywki do szukania zlomu.
Monety, guziki oraz inne duperelki (ktore po prostu uwielbiem wygrzebywac z ziemi)Quattro swietnie 'wysysa'.Zadziwiajaco dobrze radzi sobie na swiezo za oranych polach.Rownie dobrze na lakach.oraz innych 'stepo podobnych' terenach.
Dodam jeszcze ze przy odpowiedniej wprawie...Mozna ustawc optymalnie wykrywke na kolor i przy okazji wykrywac ogolnie pojeta 'militarke'(tak udalo mi sie znalesc dwa bagnety).Trzeba jednak zapoznac sie z tym wykrywaczem.Wbrew powszechnej opini jest sporo 'tipsow' ktore sa bardzo przydatne...Szkoda tylko ze ostatnio mam malo czasu na kopanie.
And
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 21, 2006 9:09 am
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Quattro a militarka

Post autor: And »

Dziekuję za odpowiedź. Czy mogę prosić jeszcze; coś o "tipsach" dla Q.
Pozdrawiam: And.
P.S. "klamka zapadła" - zakup Q. w tym tygodniu....zanim śnieg staje....żona musi się "z tym" opatrzeć ( przeca to mój stary sprzęt po liftingu..., nie poznajesz... kobieto) (inaczej mogę mieć kłopoty i koszty...)
And
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 21, 2006 9:09 am
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Quattro a militarka

Post autor: And »

Użytkownicy QUATTRO: odezwijcie się! .....; zabrzmiało to prawie tak jak stare hasło....
Pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Quattro a militarka

Post autor: ProScan »

Są inne fora, gdzie szansa na spotkanie właściciela Quattro jest o wiele większa.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ