"Szybki" wykrywacz

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
garmin
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 08, 2008 10:38 am

"Szybki" wykrywacz

Post autor: garmin »

Planuję kupić wykrywacz na kolor. Obecnie posiadam minelaba ex se Można powiedzieć że jest to bezsprzecznie najlepszy wykrywacz na monety. Niestety posiada on swoje minusy - wiadomo coś za coś. Szukam wykrywacza który uzupełniałby minelaba

Dla mnie minusy explorera to przede wszystkim

- maskowanie kolorowych przedmiotów w terenie zaśmieconym (żelazo w pobliżu "koloru")
- stosunkowo wolna prędkość przemiatania sondą

Szukam wykrywacza który byłby znacząco lepszy od explorera w wyżej wymienionych możliwościach.
Szybka prędkość chodzenia z wykrywaczem bez straty potencjalnych sygnałów + duże możliwości wykrywania przedmiotów kolorowych na terenach o dużym zaśmieceniu żelazną drobnicą). pozostałe cechy mogą być gorsze

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: "Szybki" wykrywacz

Post autor: ProScan »

Cholerka, nie wiem, który wykrywacz jest "szybszy".

Są oczywiście wykrywacze, którymi można, a nawet trzeba szybko przemiatać, ale to z kolei może się kłócić z separacją (trzeba stosować mniejsze sondy).

Ogólnie jest tak, że im mniejsza filtracja, tym lepsza separacja. Proszę pytać sprzedawców co polecają.

Może ktoś z czytających coś poleci?

:pa

proscan
gawron
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: "Szybki" wykrywacz

Post autor: gawron »

DFX :smt109
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: "Szybki" wykrywacz

Post autor: SiD »

Jako taki wykrywacz reklamowany jest Teknetics T2 i Fisher F75, ale jak to z tym w terenie jest, to nie wiem sam, nie testowałem, za to widziałem kilka głosów, że się an separacji zawiedli.

X70 można szybko przemiatać, szybko reaguje, ale separacji też nie porównywałem.

Tesoro to są wykrywacze 2 filtrowe i lubią raczej wolne przemiatanie (ale nie tak wolne jak Explorer), więc z separacją powinno być ok, z resztą widziałem dużo takich opinii na forach zagranicznych, sam nie robiłem szczegółowych testów, zwykle biorę wykrywacz i szukam po prostu.

XLT za to można i nawet czasem trzeba bardzo szybko machać, ale znowu pozostaje pytanie o separację.
maniutek1
Posty: 69
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 6:39 pm
Lokalizacja: Dęblin-Ryki

Re: "Szybki" wykrywacz

Post autor: maniutek1 »

SID mam takie małe pytanko. Jeśli ustawisz sobie XLT na tryb ultradynamiczny to czy opóźnienie identyfikacji na wyświetlaczu jest duże?
A tak ogólnie to czy id graficzne w xlt jest dość szybkie czy takie jak w Ex-ie?
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: "Szybki" wykrywacz

Post autor: SiD »

Jest sporo wolniejsze niż w Exie niestety, ekran w XLT odświeża się naprawdę powoli, to jedna z bolączek XLT, a szkoda. Reakcje audio są natomiast bez zarzutu.
maniutek1
Posty: 69
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 6:39 pm
Lokalizacja: Dęblin-Ryki

Re: "Szybki" wykrywacz

Post autor: maniutek1 »

Audio to i w Ex-ie jest w porządku... A myślałem, że już będę miał pewniaka na szybki uniwersalny sprzęt... Tanie te używki teraz...No ale skoro on wolniejszy od Minelaba to rezygnuję...
W takim razie dołączam sie do pytania Garmina... Coś szybkiego a w moim przypadku także uniwersalnego...
Może jakaś CZ-ka?
jacek1
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: "Szybki" wykrywacz

Post autor: jacek1 »

Witam

Mam Quttro MP ma b.duży zasięg ,jest powolny ale idzie tym szukać.
Mam też Compass Relic and coin finder analogowy chyba 1990r.w wersji amerykańskiej zwanej Goldscanner pro i gdyby Quattro był tak szybki jak on i było takie namierzanie to by była niesamowita konstrukcja.
Bez pin pointu na 20 kopnięć to raz kopnęło się obok!!!.Jest niesamowicie szybki, sprawdzałem z różnymi prędkościami nie pominie sygnału.
Zasięgi względem Quattro są minimalnie gorsze.Widziałem w ofercie na włoskiej stronie to był droższy od XLT.Już nie produkowany a szkoda.Poważnie zastanawiam się nad powrotem do szukania nim.

Co do maskowania w Quattro to zauważyłem że gdy najeżdżam cewką od np.prawej strony do lewej i leży moneta to wskaże np.37 a z lewej strony monety leży folia to wracając cewką wtedy z lewej strony do prawej wskaże np.7.

To samo dotyczy naboju z pordzewiałym czubkiem najeżdżając od strony łuski wskaże 32 od strony czubka wskaże 13 .Gdy przy przemiataniu te cyfry powtarzają sie to warto kopnąć.

Gdy cyfry głupieją np.7,15,24,38 to jest typowe żelazo.

Mogę się mylić ale to są moje spostrzeżenia.

Pozdrawiam.
stanisław
Posty: 48
Rejestracja: wt sty 09, 2007 9:53 pm

Re: "Szybki" wykrywacz

Post autor: stanisław »

posłuchaj rady ,
pożycz od kogoś X-70 Izobacz jak działa
jest naprawdę szybki
wogóle to jak można szybko machać wielkim i ciężkim talerzem np. xlt
ODPOWIEDZ