Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów
diadem
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 13, 2007 3:38 pm

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: diadem »

Co do słuchawek to nie koniecznie musisz je stosować. Można odpowiednio zmodyfikować tor audio aby zamiast głośnika sygnalizacja była np. doda LED lub kontrolką, oczywiście odpowiednio dużą i jasną.
Co do PI to w sieci jest mnóstwo schematów przeróbek sandbanksa( gerbery, nowaki, pulsary, krety, protony). W zasadzie różnią się one kosmetyką i działają podobnie.
Nawet na tym forum masz schemat PI, popularnie zwanego proscan . Koszt budowy powinien się zamknąć w 100 zł.
saper
Posty: 35
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 3:44 pm
Lokalizacja: WLKP

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: saper »

Tez myslałem nad dioda, jednak minusem jest to ze bede musiał miec zawsze w polu widzenia, to pudełko z elektronika. Takie rozwiazanie mamy np w aquancie, fishera. Słuchawki chyba odpadaja bo fajka przeszkadza, ew mogłbym zamontowac takie douszne. A co myslicie o zamonowaniu generatora wibracji w rekojesci wykrywki? jesli takie cos mozna kupic:)

Pozdrawiam!
diadem
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 13, 2007 3:38 pm

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: diadem »

Taki wibrator to może być lekki przerost formy nad treścią...
Myślę, że odpowiednio jasna kontrolka załatwi sprawę, słuchawek dousznych raczej w tej roli sobie nie wyobrażam.

Jedak najpierw skupił bym się nad elektroniką.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: ProScan »

Wibratorek to mały silniczek z niewyważonym obciążeniem na ośce. Można to kupić za grosze na allegro w dziale z częściami do telefonów komórkowych.

:pa

proscan


Obrazek
Ostatnio zmieniony pt gru 26, 2008 11:51 pm przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz.
golabpoznan
Posty: 27
Rejestracja: czw gru 06, 2007 4:11 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: golabpoznan »

Wewnętrzny głośnik wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.
Wady pozostałych rozwiązań:

Dioda zamiast głośnika – Próbowaliście kiedyś chodzić stąpając po ziemi z wykrywaczem z diodą zamiast głośnika? Będzie to wymagało ogromnej uwagi, i na pewno będzie bardzo męczące. A dlaczego pod wodą ma być inaczej? Znaczna część naszej uwagi i tak będzie już zaprzątnięta np. obserwacją manometru, regulacją pływalności... Czym płycej tym trudniej ją kontrolować, a rozumiem że głównie będzie chodziło o poszukiwania na gł. ok 2-4 m.
Słuchawki – niepotrzebny dodatkowy przewód który może się plątać i haczyć.
Wibrator – nie wiadomo na ile mocno będzie wyczuwalny przez neoprenową rękawicę. Grzebanie w mule gołą ręką to bardzo zły pomysł. [-X
saper
Posty: 35
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 3:44 pm
Lokalizacja: WLKP

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: saper »

Hehe, golabpoznan: Zadnych manometrow i reulacji pływalnosci. Nie bede miał zadnych rekawic, skafandrow gdyz poprostu nie mam na to kasy. Głebokosc moich poszukiwań to ok 2m:) Tak rekracyjnie. Tak poza tematem, widze ze jestes z poznania. Powiedz mi czy ty nurkujesz i szukasz w poznanskich wodach? bo ja tez jestem z poznania i ciekawi mnie czy okoliczne jeziora cos kryja.

Pozdrwiam!
golabpoznan
Posty: 27
Rejestracja: czw gru 06, 2007 4:11 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: golabpoznan »

Widzę, że coś mało rzetelnie i bez wyobraźni zabierasz się do tematu,więc powtórzę jeszcze raz. Nie da się szukać z wykrywaczem pod wodą na bezdechu. Nawet na dwóch metrach. Jeżeli koniecznie chcesz się przekonać o tym organoleptycznie, proponuje próbę na basenie z kijem od szczotki zamiast wykrywacza;-) Jestem z Poznania, nurkuje.... A gdzie szukać, to chyba nie ten temat i nie to forum. :lol:
saper
Posty: 35
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 3:44 pm
Lokalizacja: WLKP

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: saper »

To bede chodził na 1-1,5m:P Sam mam ok 1,6m wiec tu raczej nie bedzie problemu. Chetnie bym pogadał o tym nurkowaniu i szukaniu w poznanskich wodach, masz moze gg?

Pozdrawiam!
ATT
Posty: 15
Rejestracja: czw lis 13, 2008 8:57 pm

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: ATT »

Istnieje proste zjawisko które da się wykorzystać w wodzie
zamiast tych dodatkowych gadżetów.
Myślę o potencjale elektrycznym aplikowanym w formie impulsów
tzw. kopnięć.dwie proste elektrody , jakiś generator i sami możemy
stać się częścią obwodu detekcji.niezależnie czy uszy nad czy pod wodą.
Każdym nerwem poczujemy fant pod sondą a niektóre wręcz
powalą na kolana. :D
Pzostawiając kolegów z tą dygresją życzę tylu samo zejś jak i wyjść
na ląd oraz wesołego nowego roku. :D
saper
Posty: 35
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 3:44 pm
Lokalizacja: WLKP

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: saper »

Własnie o tym samy myslałem, ale czy to nie bedzie prądozerne?
ATT
Posty: 15
Rejestracja: czw lis 13, 2008 8:57 pm

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: ATT »

Wybacz mój dobry nastrój :D
Ten temat wyśmienicie mnie bawi :D

Nie o ile zasilanie pociągniemy zarzutką z najbliższego słupa. :D
ATT
Posty: 15
Rejestracja: czw lis 13, 2008 8:57 pm

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: ATT »

Teraz na poważnie
wszelkie operacje z napięciem w wodzie grożą śmiercią
i przestrzegam przed wszelkimi experymentami !!!

Wielokrotnie doświadczyłem porażenia raz na pograniczu
życia więc proszę młodszych czytelników uważajcie to nie żarty.!!!
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: ProScan »

Tak sobie myślę, że taki wykrywacz który razi prądem każdego kto coś wykrył, to marzenie konserwatorów zabytków. Po kilku miesiacach poszukiwaczom odeszłaby ochota na znajdowanie czegokolwiek, a na samą myśl o wzięciu wykrywacza do ręki dostawaliby drgawek.

:)

proscan
saper
Posty: 35
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 3:44 pm
Lokalizacja: WLKP

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: saper »

Nawet przy takich niewielkich napieciach? Dzieki za "cynk", czesto jak robie elektrolize (6V) to wkładam łape do miski:D
Witcher
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Post autor: Witcher »

...Może na początek zacznij od neodyma? :P.Przypomina mi się mój znajomy który postanowił polować z własnoręcznie zrobioną kuszą pod wodą.Oczywiście tęż na wdechu #-o .
ODPOWIEDZ