Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Co do słuchawek to nie koniecznie musisz je stosować. Można odpowiednio zmodyfikować tor audio aby zamiast głośnika sygnalizacja była np. doda LED lub kontrolką, oczywiście odpowiednio dużą i jasną.
Co do PI to w sieci jest mnóstwo schematów przeróbek sandbanksa( gerbery, nowaki, pulsary, krety, protony). W zasadzie różnią się one kosmetyką i działają podobnie.
Nawet na tym forum masz schemat PI, popularnie zwanego proscan . Koszt budowy powinien się zamknąć w 100 zł.
Co do PI to w sieci jest mnóstwo schematów przeróbek sandbanksa( gerbery, nowaki, pulsary, krety, protony). W zasadzie różnią się one kosmetyką i działają podobnie.
Nawet na tym forum masz schemat PI, popularnie zwanego proscan . Koszt budowy powinien się zamknąć w 100 zł.
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Tez myslałem nad dioda, jednak minusem jest to ze bede musiał miec zawsze w polu widzenia, to pudełko z elektronika. Takie rozwiazanie mamy np w aquancie, fishera. Słuchawki chyba odpadaja bo fajka przeszkadza, ew mogłbym zamontowac takie douszne. A co myslicie o zamonowaniu generatora wibracji w rekojesci wykrywki? jesli takie cos mozna kupic:)
Pozdrawiam!
Pozdrawiam!
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Taki wibrator to może być lekki przerost formy nad treścią...
Myślę, że odpowiednio jasna kontrolka załatwi sprawę, słuchawek dousznych raczej w tej roli sobie nie wyobrażam.
Jedak najpierw skupił bym się nad elektroniką.
Myślę, że odpowiednio jasna kontrolka załatwi sprawę, słuchawek dousznych raczej w tej roli sobie nie wyobrażam.
Jedak najpierw skupił bym się nad elektroniką.
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Wibratorek to mały silniczek z niewyważonym obciążeniem na ośce. Można to kupić za grosze na allegro w dziale z częściami do telefonów komórkowych.
proscan

proscan

Ostatnio zmieniony pt gru 26, 2008 11:51 pm przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz.
-
golabpoznan
- Posty: 27
- Rejestracja: czw gru 06, 2007 4:11 pm
- Lokalizacja: Poznań
- Kontakt:
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Wewnętrzny głośnik wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.
Wady pozostałych rozwiązań:
Dioda zamiast głośnika – Próbowaliście kiedyś chodzić stąpając po ziemi z wykrywaczem z diodą zamiast głośnika? Będzie to wymagało ogromnej uwagi, i na pewno będzie bardzo męczące. A dlaczego pod wodą ma być inaczej? Znaczna część naszej uwagi i tak będzie już zaprzątnięta np. obserwacją manometru, regulacją pływalności... Czym płycej tym trudniej ją kontrolować, a rozumiem że głównie będzie chodziło o poszukiwania na gł. ok 2-4 m.
Słuchawki – niepotrzebny dodatkowy przewód który może się plątać i haczyć.
Wibrator – nie wiadomo na ile mocno będzie wyczuwalny przez neoprenową rękawicę. Grzebanie w mule gołą ręką to bardzo zły pomysł.
Wady pozostałych rozwiązań:
Dioda zamiast głośnika – Próbowaliście kiedyś chodzić stąpając po ziemi z wykrywaczem z diodą zamiast głośnika? Będzie to wymagało ogromnej uwagi, i na pewno będzie bardzo męczące. A dlaczego pod wodą ma być inaczej? Znaczna część naszej uwagi i tak będzie już zaprzątnięta np. obserwacją manometru, regulacją pływalności... Czym płycej tym trudniej ją kontrolować, a rozumiem że głównie będzie chodziło o poszukiwania na gł. ok 2-4 m.
Słuchawki – niepotrzebny dodatkowy przewód który może się plątać i haczyć.
Wibrator – nie wiadomo na ile mocno będzie wyczuwalny przez neoprenową rękawicę. Grzebanie w mule gołą ręką to bardzo zły pomysł.

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Hehe, golabpoznan: Zadnych manometrow i reulacji pływalnosci. Nie bede miał zadnych rekawic, skafandrow gdyz poprostu nie mam na to kasy. Głebokosc moich poszukiwań to ok 2m:) Tak rekracyjnie. Tak poza tematem, widze ze jestes z poznania. Powiedz mi czy ty nurkujesz i szukasz w poznanskich wodach? bo ja tez jestem z poznania i ciekawi mnie czy okoliczne jeziora cos kryja.
Pozdrwiam!
Pozdrwiam!
-
golabpoznan
- Posty: 27
- Rejestracja: czw gru 06, 2007 4:11 pm
- Lokalizacja: Poznań
- Kontakt:
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Widzę, że coś mało rzetelnie i bez wyobraźni zabierasz się do tematu,więc powtórzę jeszcze raz. Nie da się szukać z wykrywaczem pod wodą na bezdechu. Nawet na dwóch metrach. Jeżeli koniecznie chcesz się przekonać o tym organoleptycznie, proponuje próbę na basenie z kijem od szczotki zamiast wykrywacza;-) Jestem z Poznania, nurkuje.... A gdzie szukać, to chyba nie ten temat i nie to forum. 
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
To bede chodził na 1-1,5m:P Sam mam ok 1,6m wiec tu raczej nie bedzie problemu. Chetnie bym pogadał o tym nurkowaniu i szukaniu w poznanskich wodach, masz moze gg?
Pozdrawiam!
Pozdrawiam!
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Istnieje proste zjawisko które da się wykorzystać w wodzie
zamiast tych dodatkowych gadżetów.
Myślę o potencjale elektrycznym aplikowanym w formie impulsów
tzw. kopnięć.dwie proste elektrody , jakiś generator i sami możemy
stać się częścią obwodu detekcji.niezależnie czy uszy nad czy pod wodą.
Każdym nerwem poczujemy fant pod sondą a niektóre wręcz
powalą na kolana.
Pzostawiając kolegów z tą dygresją życzę tylu samo zejś jak i wyjść
na ląd oraz wesołego nowego roku.
zamiast tych dodatkowych gadżetów.
Myślę o potencjale elektrycznym aplikowanym w formie impulsów
tzw. kopnięć.dwie proste elektrody , jakiś generator i sami możemy
stać się częścią obwodu detekcji.niezależnie czy uszy nad czy pod wodą.
Każdym nerwem poczujemy fant pod sondą a niektóre wręcz
powalą na kolana.
Pzostawiając kolegów z tą dygresją życzę tylu samo zejś jak i wyjść
na ląd oraz wesołego nowego roku.
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Własnie o tym samy myslałem, ale czy to nie bedzie prądozerne?
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Wybacz mój dobry nastrój
Ten temat wyśmienicie mnie bawi
Nie o ile zasilanie pociągniemy zarzutką z najbliższego słupa.
Ten temat wyśmienicie mnie bawi
Nie o ile zasilanie pociągniemy zarzutką z najbliższego słupa.
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Teraz na poważnie
wszelkie operacje z napięciem w wodzie grożą śmiercią
i przestrzegam przed wszelkimi experymentami !!!
Wielokrotnie doświadczyłem porażenia raz na pograniczu
życia więc proszę młodszych czytelników uważajcie to nie żarty.!!!
wszelkie operacje z napięciem w wodzie grożą śmiercią
i przestrzegam przed wszelkimi experymentami !!!
Wielokrotnie doświadczyłem porażenia raz na pograniczu
życia więc proszę młodszych czytelników uważajcie to nie żarty.!!!
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Tak sobie myślę, że taki wykrywacz który razi prądem każdego kto coś wykrył, to marzenie konserwatorów zabytków. Po kilku miesiacach poszukiwaczom odeszłaby ochota na znajdowanie czegokolwiek, a na samą myśl o wzięciu wykrywacza do ręki dostawaliby drgawek.
proscan
proscan
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Nawet przy takich niewielkich napieciach? Dzieki za "cynk", czesto jak robie elektrolize (6V) to wkładam łape do miski:D
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
...Może na początek zacznij od neodyma?
.Przypomina mi się mój znajomy który postanowił polować z własnoręcznie zrobioną kuszą pod wodą.Oczywiście tęż na wdechu
.
.