Darz Dół

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
Stirlitz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 27, 2006 9:23 pm
Lokalizacja: Front Wschodni

Darz Dół

Post autor: Stirlitz »

Witam wszystkich.

Moja przygoda z wykrywaczami dopiero się zaczyna i będę potrzebował czasami kilku porad od Was...proszę o wyrozumiałość i cierpliwość :D

Poczytałem sobie na forum wiele wątków i rozglądam się za wykrywaczem w cenach 1300 - 1800 zł.
Z tego co odnalazłem mam do wyboru takie oto wykrywacze.
White's 3900 D PRO Plus z cewką 24 cm
GARRETT GTAx 550
FISHER 1225x
MINELAB X-TERRA 30
Musketeer Advantage
może jeszcze jakieś inne sprzęty...
jest tam opis ale nie bardzo wiem jak go rozszerzyć na praktykę...
myślę o sprzęcie z którym mógłbym pochodzić po lasach i polach na kolorowy metal, monety...
proszę o radę co wybrać
pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Darz Dół

Post autor: ProScan »

White's 3900 D PRO Plus z cewką 24 cm


Na monety nie nadaje się. Statyk, dobry do szukania np. po okopach.

GARRETT GTAx 550


Typowy moneciak. Solidny. Dobry dla lubiących się pokazać z markowym wykrywaczem.

FISHER 1225x


Prosty (nawet bardzo) i skuteczny z sondą 10 cali.

MINELAB X-TERRA 30


Nowinka - raczej na monety. Ultralekki. Z dobrą identyfikacją.

Musketeer Advantage


Uniwersalny. Dużo zalet (np. ręczne strojenie do gruntu - chociaż nie wszyscy lubią). Wada poodstawowa - ciężar. Za to cewka bardzo solidna.

Siedemnaście mgnień wiosny oglądałem, więc wiem, że Stirlitz sobie to teraz na spokojnie przetrawi i coś wybierze.

:P

proscan
Stirlitz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 27, 2006 9:23 pm
Lokalizacja: Front Wschodni

Re: Darz Dół

Post autor: Stirlitz »

a czy mógłby mi ktoś doradzić coś z poza tych modeli które podałem ale coś czym powinienem się zainteresować...

pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Darz Dół

Post autor: ProScan »

Myślę, że na początek nie ma co szaleć i ACE 250 może być bardzo zadawalający. Ewentualnie na większe rzeczy dokupić jeszcze dużą sondę (na monetki nie ma większego zasięgu).

Koniecznie kupić osłonkę. Do tego akumulatorki (dwa komplety), ładowarkę i za 1000zł można spędzić owocnie sezon.

:P

proscan
Stirlitz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 27, 2006 9:23 pm
Lokalizacja: Front Wschodni

Re: Darz Dół

Post autor: Stirlitz »

nudzę...wiem i przepraszam...

x terra 30 czy GTAx 550 i dlaczego?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Darz Dół

Post autor: ProScan »

Xterra

1. Lepsza identyfikacja
2. Lżejszy
3. Technologia nowa, a nie z przed 10lat
4. Cztery paluszki a nie 8
5. Duży telewizor

wystarczy ?

;)

proscan
Stirlitz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 27, 2006 9:23 pm
Lokalizacja: Front Wschodni

Re: Darz Dół

Post autor: Stirlitz »

:D

to się nazywa profesjonalna odpowiedź
jak tylko dostanę sprzęt to się odezwę jak się nim szuka.. 8)

dziękuję i pozdrawiam
Stirlitz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 27, 2006 9:23 pm
Lokalizacja: Front Wschodni

Re: Darz Dół

Post autor: Stirlitz »

witam
dwa szybkie pytania...
gdzie dostanę instrukcję obsługi do xterry 50?
gdzie kupię słuchawki do minelaba?
:D
pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Darz Dół

Post autor: ProScan »

Instrukcję dostaniesz w Vikingu razem z wykrywaczem. Jeśli kupowałeś za granicą, to u mnie.

Słuchawki do Minelaba możesz kupić w praktycznie każdym sklepie ze słuchawkami. Chyba ze chcesz takie z regulacją głośności, kabelkiem spiralnym, to wówczas pytaj Vikinga, albo szukaj na allegro.

:pa

proscan
Stirlitz
Posty: 12
Rejestracja: pn lut 27, 2006 9:23 pm
Lokalizacja: Front Wschodni

Re: Darz Dół

Post autor: Stirlitz »

witam
na co zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek?
jeżeli chodzi o parametry to jakie w przypadku xterry 50?

pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Darz Dół

Post autor: ProScan »

Odpowiedź jest tutaj (tak sądzę):

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=73


:pa

proscan
ODPOWIEDZ