White's 5900 - coś lata w środku obudowy.

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
Samotny Wilk
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 13, 2008 6:42 pm

Re: White's 5900 - coś lata w środku obudowy.

Post autor: Samotny Wilk »

Zapytam jeszcze czy to że przekłamuje na głębokości może mieć jakieś przełożenie na zasięgi? aha i jak dokładnie przeprowadzić test o którym Pan mówił?

pozdrawiam

Samotny Wilk
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's 5900 - coś lata w środku obudowy.

Post autor: ProScan »

to że przekłamuje na głębokości może mieć jakieś przełożenie na zasięgi


Tak - może, ale nie musi. To może być wada elektroniki, błąd w obsłudze, uszkodzenie miernika itd.

dokładnie przeprowadzić test o którym Pan mówił


Czy mam tłumaczyć jak sprawdzić w powietrzu czy przekłamuje pomiar głębokości (odległości)?

#-o

Prosiłem o pomiar na monetę w powietrzu, dostałem na zawleczkę od puszki na ziemi. Czy jest coś prostszego o co mógłbym prosić ? Z resztą - to i tak nie ważne.

:pa

proscan
Samotny Wilk
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 13, 2008 6:42 pm

Re: White's 5900 - coś lata w środku obudowy.

Post autor: Samotny Wilk »

Ok,
zrobiłem test w powietrzu. specjalnie zrobiłem to na monetach amerykańskich. i tak

1 cent przy maks zbliżeniu do sondy czyli położeniu wewnątrz jej grubości wskazówka pokazywała prawie 2 cale patrząc powyżej głębokości na target ID to była tak na "75"
25 centów srebro w tej samej pozycji wskazywało tą przerwę pomiędzy 1 a 2 cale czyli tak koło cyfry "80"
Wg. mnie są to przekłamania.

czy teraz coś bardziej można wywnioskować?

pozdrawiam

Samotny Wilk
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's 5900 - coś lata w środku obudowy.

Post autor: ProScan »

Co do tego nie było już większych wątpliwości.

Prosze jeszcze sprawdzić, czy te monety są prawidłowo identyfikowane - mam przeczucie, ze uszkodzony jest miernik, gdyż te różnice są zbyt duże, by skorygować je poprzez strojenie.


Aha - i jeszcze, wracając do korzeni tematu. Czy aby to "coś" nie lata w puszce miernika?

:pa

proscan
Samotny Wilk
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 13, 2008 6:42 pm

Re: White's 5900 - coś lata w środku obudowy.

Post autor: Samotny Wilk »

Witam

Co do identyfikacji to sprawdzę jeszcze na pewno jak wrócę do domu ale na ostatnim wypadzie to co było na mierniku to wykopywałem czyli jak był pultab to był pultab, jak pierścień wiodący od pocisku czyli miedź pokazywało na penny czyli miedź, ale sprawdzę jeszcze na tych monetach. a co to tego "czegoś" co lata to lata to w puszce elektroniki a nie w puszce miernika.

I jeszcze pytanko jeżeli to uszkodzony miernik to ile będzie kosztować naprawa? [-o<
Pozdrawiam

Samotny Wilk
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's 5900 - coś lata w środku obudowy.

Post autor: ProScan »

Proszę sprawdzić na monetach amerykańskich.

Miałem kiedyś jakiś 5900/6000 który zaniżał wskazania - miernik był uszkodzony. Klient nie zdecydował się na wymianę (z względu na koszty). Może trafił do Pana...

Ceny podaję na email.

:pa

proscan
Samotny Wilk
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 13, 2008 6:42 pm

Re: White's 5900 - coś lata w środku obudowy.

Post autor: Samotny Wilk »

to proszę o podanie ceny na maila

pozdrawiam

Samotny Wilk
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's 5900 - coś lata w środku obudowy.

Post autor: ProScan »

To proszę najpierw sprawdzić, czy to jego wina.

:pa

proscan
Samotny Wilk
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 13, 2008 6:42 pm

Re: White's 5900 - coś lata w środku obudowy.

Post autor: Samotny Wilk »

Testy zrobione, identyfikacja monet prawidłowa :D
1 cent - penny
25 cent srebro - Quarter
0,5 $ srebro - half
więc wszystko jest wg mnie ok jeśli chodzi o identyfikacje. :D
co dalej??

pozdrawiam

Samotny Wilk
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's 5900 - coś lata w środku obudowy.

Post autor: ProScan »

Pomysły mi się kończą - więc, tak jak powiedziałem, można przysłać w chwili wolnej (najlepiej za 2-3 tygodnie).

:pa

proscan
Samotny Wilk
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 13, 2008 6:42 pm

Re: White's 5900 - coś lata w środku obudowy.

Post autor: Samotny Wilk »

Witam,

I jednak miał Pan racje... dziś na polu wskaźnik umarł :cry: Co dziwne chodziłem dziś 2 godziny i było wszystko OK, potem wsadziłem sprzęt do auta i zmieniłem miejscówkę jakieś 1 km dalej bez żadnych dziur po drodze itp. rzeczy żeby trzęsąc uszkodzić sprzęt. Po wyjęciu wykrywacza przed włączeniem strzałka nie była na "0" tylko na jakieś 20 po włączeniu nie reagowała ani na spust ani jak sprawdzałem jakimś metalem przed sondą. pomiar głębokości też nie działał :( co ciekawe wykrywacz dalej działał tzn znalazłem jeszcze kilka rzeczy tylko pozbawiony byłem identyfikacji i nie wiem jak to ma się do zasięgów teraz.
A teraz najlepsze po postukaniu w szybkę wszystko wróciło prawie do normy tzn. identyfikuje poprawnie, tylko przekłamuje na głębokości jak poprzednio.

teraz pytania bo chciałbym jednak wysłać go do Pana do sprawdzenia co i jak :
1. kiedy mogę wysłać i jak szybko można liczyć na wieści i naprawę
2. co wysłać? czy tylko elektronikę czy razem z sondą?
3. czy ewentualnie jeśli to wskaźnik czy jest szansa go reanimować czy trzeba wymieniać na nowy?

pozdrawiam

Samotny Wilk
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's 5900 - coś lata w środku obudowy.

Post autor: ProScan »

1. kiedy mogę wysłać i jak szybko można liczyć na wieści i naprawę


W maju najwcześniej. Na wieści szybko. Na narawę - zależy.

2. co wysłać? czy tylko elektronikę czy razem z sondą?


Sama elektronika wystarczy. Byle z tym: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=236

3. czy ewentualnie jeśli to wskaźnik czy jest szansa go reanimować czy trzeba wymieniać na nowy?


Jeśli wcześniej nie było żadnych przeróbek, to jest szansa na reanimację.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ