Sonda lambda - (wydzielone z innego tematu)

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Sonda lambda - (wydzielone z innego tematu)

Post autor: ProScan »

Ten drugi to też jakiś "śmieszek":

All-1 z sondą lambda 26cm


Ciekawe ile pali na setkę.

:lol:

proscan
Ostatnio zmieniony śr lip 15, 2009 6:31 pm przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz.
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Sonda lambda - (wydzielone z innego tematu)

Post autor: KrisssK »

Nazwa "lambda" to chyba pomysł znanego nam pana A. :)
Gdzieś mi się to przewinęło przed oczami.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sonda lambda - (wydzielone z innego tematu)

Post autor: ProScan »

Nazwa "lambda" to chyba pomysł znanego nam pana A.
Gdzieś mi się to przewinęło przed oczami.


Aha - czyli to taka kolejna brednia tego pana po BBS, które niby przypadkiem wcale nie oznaczało Broad Band Spectrum tylko "Blow Balanced Signal"

:^o

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Sonda lambda - (wydzielone z innego tematu)

Post autor: KrisssK »

ProScan pisze:Aha - czyli to taka kolejna brednia tego pana po BBS, które niby przypadkiem wcale nie oznaczało Broad Band Spectrum tylko "Blow Balanced Signal"

no mniej więcej...
Tutaj co nieco o "lambdzie":
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... a&start=30
Kto to jest Colektor to myślę że nie trzeba wyjaśniać :)
A przy okazji poruszona sprawa ekranowania obudowy sondy, której wg. wcześniejszych zaleceń kompletnie nie trzeba było ekranować :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sonda lambda - (wydzielone z innego tematu)

Post autor: ProScan »

No cóż - po kilkunastu latach konstruowania wykrywaczy może zaczął coś rozumieć ?

Temat widzę został zamknięty przez admina, bo nasz ulubieniec "chętnie i bezinteresownie dzielący się wiedzą" pokasował swoje wpisy.

A co do "sondy lambda", to już kiedyś pisałem, że sonda koncentryczna z uzwojeniami symetrycznymi to chyba faktyczne jedyne samodzielne dokonanie starszego pana. Ja w każdym razie nie przypominam sobie bym gdzieś taką widział. W tym nowym rysunku zauważam jeszcze uniesienie sondy odbiorczej nad poziom nadawczej - to zastosował Garrett w sondach GTI Scorcher - i wycofał się z tego.

Wątek podzielę, bo od allegro się trochę oddalił....

:pa

proscan
ODPOWIEDZ