Obsługa Sovereigna GT (a może i innych)

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi
ODPOWIEDZ
spider10.5
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 27, 2006 11:21 am
Lokalizacja: Głogów

Re: Obsługa Sovereigna GT (a może i innych)

Post autor: spider10.5 »

no i stałem się posiadaczem GT :D ... co do słuchawek to kupić takie z kabelkiem w spirale to graniczy z cudem...no ale ja nie w tej sprawie. Przeczytałem instrukcje obsługi trzy razy i jedna kwestia mnie interesuje; bede szukal w trybie All metal i w instrukcji jest napisane ze ustawiamy przełacznik Ground balance na pozycje Track i dostrojeniu mozemy rozpocząc poszukiwania... w dalszej częsci instrukcji jest napisane ,że po dostrojeniu wykrywacza w pozycji Track dobrze jest przełączyc na pozycje Fixed i zacząc poszukiwania....do którego z tych wariantów mam się zastosować? :?
spider10.5
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 27, 2006 11:21 am
Lokalizacja: Głogów

Re: Obsługa Sovereigna GT (a może i innych)

Post autor: spider10.5 »

Chyba zadałem zbyt banalne pytanie :? , hehhe, no z tym all metalem to przesadziłem, bo boli juz mnie krzyż od kopania każdego sygnału. Nie pozostaje mi nic innego jak osłuchać i oswoić się ze sprzętem... jedno co o nim juz wiec to to , że jest cholernie czuły .
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Obsługa Sovereigna GT (a może i innych)

Post autor: ProScan »

Jeśli zależy Ci na szybkości odpowiedzi, to podaj na kórej stronie są te odnośnie zapisy. Tym sposobem będę sie mógł do nich odnieść.

:pa

proscan
spider10.5
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 27, 2006 11:21 am
Lokalizacja: Głogów

Re: Obsługa Sovereigna GT (a może i innych)

Post autor: spider10.5 »

może już nie bede powracał do tej kwesti bo to były objasnienia dla tych co chcą bezzwłocznie zacząc poszukiwania ;) i początkujacych ( chociaz sam nim jestem). Popróbuje na ręcznym ustawianiu czułości z pominieciem nastawów auto , a coś więcej napisze jak juz osłucham się z róznymi sygnałami 8) ,
spider10.5
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 27, 2006 11:21 am
Lokalizacja: Głogów

Re: Obsługa Sovereigna GT (a może i innych)

Post autor: spider10.5 »

to ja z pytanikiem znowu :oops: ..... w przypadku ustawiania czułości na maxa wykrywacz jest nie stabilny i daje fałszywe sygnały ( które zreszta można bez problemu rozpoznać od dobrego sygnału od kolorku), czy przez takie ustawienie wykrywacz ma gorsze zasiegi ? Czy lepiej jest skręcić pokrętło czulości gdzie sygnal wiodący jest juz stabilny ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Obsługa Sovereigna GT (a może i innych)

Post autor: ProScan »

Mniejsza czułość = mniejszy zasięg ale to nie równa się mniejsza skuteczność. Przy dużej czułości i dużej ilości fałszywych sygnałów spada koncentracja i w efekcie efektywność poszukiwań.

Należy znaleźć złoty środek. Na dobrej miejscówce chodzę z możliwie dużą czułością, godząc się na fałszywe sygnały, które staram się rozróżniać na słuch.

Przeszukując nieznany teren, czułość mam ustawioną tak, by ilość sygnałów fałszywych nie była zbyt duża.

Powyższe uwagi dotyczą każdego wykrywacza.

:pa

proscan
[/url]
spider10.5
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 27, 2006 11:21 am
Lokalizacja: Głogów

Re: Obsługa Sovereigna GT (a może i innych)

Post autor: spider10.5 »

noooooo :D to juz chyba wszystko co chciałem wiedzieć, wielkie dzięki , ja rozgrzewam sprzęt i na pole !
strażak
Posty: 20
Rejestracja: sob lut 11, 2006 12:29 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Obsługa Sovereigna GT (a może i innych)

Post autor: strażak »

spider10.5 pisze:Przeczytałem instrukcje obsługi trzy razy i jedna kwestia mnie interesuje; bede szukal w trybie All metal i w instrukcji jest napisane ze ustawiamy przełacznik Ground balance na pozycje Track i dostrojeniu mozemy rozpocząc poszukiwania... w dalszej częsci instrukcji jest napisane ,że po dostrojeniu wykrywacza w pozycji Track dobrze jest przełączyc na pozycje Fixed i zacząc poszukiwania....do którego z tych wariantów mam się zastosować? :?


Odpowiedź na to pytanie zawiera się również w instrukcji.
W pozycji Track dostrajasz wykrywacz do gruntu, następnie przełączasz na Fixed, który zapamiętuje dostrojenie. Praca w tym trybie jest stabilna.
Co się tyczy trybu Track, praca na tej pozycji jest mniej stabilna gdyż :
"...układ na bieżąco analizuje właściwości gruntu..." i
"...istnieje ryzyko (po kilku ruchach sondą nad znaleziskiem) dostrojenia się wykrywacza do słabego sygnału."

Serdecznie pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt kwie 14, 2006 12:37 pm przez strażak, łącznie zmieniany 1 raz.
spider10.5
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 27, 2006 11:21 am
Lokalizacja: Głogów

Re: Obsługa Sovereigna GT (a może i innych)

Post autor: spider10.5 »

niech kolega nie myśli, że trza mi tłumaczyć jak krowie na rowie :D , ale jak to się powiada , kto pyta nie błądzi ;) .
strażak
Posty: 20
Rejestracja: sob lut 11, 2006 12:29 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Obsługa Sovereigna GT (a może i innych)

Post autor: strażak »

Nie miałem złych intencji.
Musimy sobie pomagać, podpowadać, dzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniem. :smt109
spider10.5
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 27, 2006 11:21 am
Lokalizacja: Głogów

Re: Obsługa Sovereigna GT (a może i innych)

Post autor: spider10.5 »

to jakby co to bede pytał....a tak wogole to spokojnych świąt i mokrego dyngusa dla ProScana i wszystkich użytkowników forum :smt002
spider10.5
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 27, 2006 11:21 am
Lokalizacja: Głogów

Re: Obsługa Sovereigna GT (a może i innych)

Post autor: spider10.5 »

Witam......znów pojawiam się z pewnym pytankiem dotyczacym czułości w GT , otóż w instrukcji obsługi na stronie 14 jest taki tekst... ""Doswiadczony poszukiwacz operujący w terenie może pracować albo w trybie auto albo ustawic czułość ręcznie. W glebach o większej zawartości minerałów magnetycznych, zaleca się ręczne zredukowanie czułości. Zauważ , że tzw. kamienie mineralne, drobne monety czy fragmenty ceramiki mogą powodować,że wykrywacz będzie je rozpoznawał jako obiekty żelazne. Nie są to fałszywe sygnały, ale właściwa reakcja oznaczająca , że wykrywacz ma ustawiona relatywnie wysoką czulość. By zmniejszyć poziom zakłoceń, zaleca sie także przemiatanie sondą nad gruntem bardzo powoli."" ....więc jeżeli dobrze rozumiem niektóre drobne monety moga być rozpoznane przez wykrywacz jako drobne żelazo i są odrzucane. No i przy monetkach i czułości max , z jaką prędkościa nalezy przemiatać sondą ?
ODPOWIEDZ