Różnice X70 X705

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Różnice X70 X705

Post autor: lechowiec »

Czy od strony elektronicznej terra 705 jest jakoś konkretnie poprawiona względem modelu 70 czy to znowu ten sam środek plus światełko i inny troszkę soft?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Różnice X70 X705

Post autor: ProScan »

Nie wiem jakich zmian konkretnie dokonano - raczej głównie program. Wnętrze X70 już było dostosowane do podświetlenia, a nawet do USB.

:pa

proscan
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Różnice X70 X705

Post autor: lechowiec »

Dzięki. O ile pamiętam to usb nie wykorzystano nawet w nowej terce 705. Ciekawe po co kontroler jest na płytce już w 70? Na potrzeby serwisu?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Różnice X70 X705

Post autor: ProScan »

Nie powiedziałem, że jest kontroler - jest tylko przygotowane miejsce pod USB, tak więc konstruktorzy myśleli o kilka kroków w przód.

Na potrzeby serwisu jest inne złącze do diagnostyki i programowania poprzez JTAG.

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Różnice X70 X705

Post autor: KrisssK »

Tutaj link - porównanie wszystkich wersji Minelaba X-Terry:
http://www.sabischbooks.com/XTERRA/XTERRA_CHART.pdf
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Różnice X70 X705

Post autor: lechowiec »

Dzięki, to zestawienie funkcji gdzieś już widziałem, można to z instrukcji wyczytać. Ciekawszy jest faktyczny postęp i zmiany hardware których dokonali, bo tego się nie pisze ani nie widać tego przy kupnie:)
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Różnice X70 X705

Post autor: SiD »

Na nowych funkcjach najbardziej zyskały 305 i 505, bo przeskoczyły praktycznie oczko wyżej i różnica jest spora. Najmniej o dziwo zyskał topowy wykrywacz 705. Najmniej w stosunku do niższych modeli. Dodanie podświetlania jest trochę zabawne, jakby potrzebowali kilku lat badań nad technologią ;) Oczywiście dziś lepiej kupić 705 niż 70, ale zmiana 70 na 705 chyba nie ma sensu.

Ciekawe co to znaczy ulepszone strojenie i śledzenie gruntu. Liczba numerów dostrojenia się nie zmieniła. Zastanawiam się ile w tym faktycznych zmian, a ile marketingu.

Tak czy inaczej X70 wspominam bardzo miło, jeden z najlepszych a na pewno najprzyjaźniejszy dla użytkownika wykrywacz jaki miałem. Ciekawe co się pojawi za parę lat :)
ODPOWIEDZ