Regeneracja zasobników z akumulatorami

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
tomasir
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Post autor: tomasir »

To że akumulatorki o innym napięciu są dostępne to wiem. Niemniej ja chciałem skorzystać z popularnych akumulatorków 1,2V - jest jakaś szansa na taką modyfikację by podnieś napięcie (stosując 9 lub 10 akumulatorków) a nie stracić na pojemności poprzez skorzystanie z AAA kosztem AA?

ps. Dzięki za odpowiedź odnośnie tamtych zasobników. Będąc w pracy nie pomyślałem, że konstrukcyjnie sa one takie same...
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Post autor: ProScan »

W linku który podałem są wszelakie akumulatorki - także 1,2V.

TME ma jedną z lepszych wyszukiwarek - można sobie zawęzić wg napięcia, rozmiarów etc.


:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Post autor: ProScan »

Kolejna wariacja na temat zasilania w starszych Whitesach:

Mam nadzieję, że widać o co chodzi i nie trzeba dodatkowego opisu:
Zasobnik_4AA_001.jpg
Zasobnik_4AA_002.jpg
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Post autor: ProScan »

Ostatnio dostałem taki zasobnik. Regeneracja wykonana gdzieś w Polsce przez jakąś specjalistyczną firmę:

Zasobnik do Sovereign (Elite, GT)
zasobniksovereign001a.jpg

Regeneracja bardzo zgrabna, (aczkolwiek może nie do końca każdego zadowolić). Mimo to daję jej :11

Plusy:
Łatwo zrobić - wszystko się bez problemu mieści bo akumulatorki małe typu AAA - (wymagane 10 ogniw - AA się nie zmieszczą)
Mniejsza waga
Eneloopy !!

Minus:
Mniejsza pojemność niż oryginalne akumulatorki o rozmiarze 2/3A (o pojemności bodaj 900mA) podczas gdy Eneloopy ze zdjęcia mają 750mA.

Myślę że minus (o ile faktycznie występuje - bo nie pamiętam pojemności oryginału) jest mały i chętni mogą się zabawić w regenerację ogniwami AAA.

:pa

proscan

PS
Tytułem przypomnienia i uzupełnienia linkuję zdjęcie z pierwszego wpisu w tym wątku ze zdjęciem pakietu z nieoryginalnymi ogniwami 2/3 A o pojemności 1A/h
Obrazek
DarekD
Posty: 35
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:01 am
Lokalizacja: Kutno

Akumulatory Sovereign Minelab - ewentualna regeneracja

Post autor: DarekD »

Dzień dobry,
mam dwa akumulatory do wykrywacza Sovereign GT - niestety oba już "nie trzymają".
Dają się ładować ale trzymają raptem kilkanaście minut.
Zajmie się Pan ich regeneracją ?
Pozdrawiam
Darek Durmaj
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Regeneracja zasobników z akumulatorami

Post autor: ProScan »

Nie - już nie.

Wątki połączyłem - powyżej natchnienie jak to zrobić.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ