Praca z GTI 2500

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi
ODPOWIEDZ
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Praca z GTI 2500

Post autor: Zapytanie_email »

Witaj

Przeczytałem z uwagą Twój artykuł na temat techniki i sprzętu.Generalnie z wszystkim sie zgadzam a zwłaszcza z tym że na nowym lepszym sprzęcie osiąga sie gorsze wyniki niż na starym gorszym.

Jestem tego przykładem. (mam nadzieje że to się zmieni)

Obecnie mam Garretta 2500 GTI poprzednio ACE 250,i nie moge sobie z nim poradzić. Mam pełno sygnałów, kopie i nic nie ma albo sygnał znika. Jak go najlepiej ustawić np. na polu czy w lesie.

Jakich rad byś mi udzielił ,nie jestem osobą bardzo doświadczoną w poszukiwaniach.

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Praca z GTI 2500

Post autor: ProScan »

Witam,

Absolutna podstawą jest dostrojenie do gruntu. Pracując w trybie dyskryminacji najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, ze detektor nie jest dostrojony. Dopiero efekty - gorszy zasięg, puste i fałszywe sygnały przy przemiataniu - skłaniają do refleksji, że coś jest nie tak.

Czyli - zaczynamy od nauki dostrajania do gruntu, a potem już będzie z górki.

Ważna jest także technika przemiatania, odpowiednia szybkość, a głownie utrzymywanie na stałej wysokości nad gruntem i nie wychylanie w skrajnych położeniach.

:pa

proscan

PS
Proszę nie pisać emaili na POLBOX !!
CONRADO
Posty: 20
Rejestracja: sob gru 01, 2007 2:16 pm

Re: Praca z GTI 2500

Post autor: CONRADO »

Z tego co kojarze to w gti 2500 w trybie dyskryminacji nie ma recznego strojenia do gruntu.
Przy nastawieniu na pole to wlaczasz tryb dyskryminacji treshold 65 dyskryminacja-wszystko ponizej FOIL wyciete i czulosc ustaw na 10 jezeli beda dalej falszywe sygnaly to zjezdzasz do 9 potem ewentualnie do 8(zalezy od tego jaka masz glebe)Reszta ustawien wg upodoban.Powodem dziwnych sygnalow moze byc tez duza ilosc dyskryminowanych przedmiotow-np odlamkow ktore daja pojedynczy znikajacy sygnal-przygladnij sie na wyswietlacz czy nie pojawia sie kwadracik w okolicy zelaza.
Jesli chodzi o militarke to tryb statyczny treshold 65 czulosc 8 Auto track na 2/3, reszta wg upodoban i jazda-kopiesz wszystkie kolory i sygnaly zelazne w wielkosci powyzej C.W trybie All Metal musisz pamietac o strojeniu do gruntu-dostrajaj sie co jakies 15-30 min.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Praca z GTI 2500

Post autor: ProScan »

w trybie dyskryminacji nie ma recznego strojenia do gruntu.


Bo nie ma. Stroi się w trybie statycznym.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ