Witam
Jak to jest tak naprawdę z tym wykrywaczem w praktyce (TM 808).
Czy naprawdę jest w stanie znaleźć pustą przestrzeń pod ziemią,
Czy to tylko taki chwyt marketingowy.
Wszystko co znalazłem w internecie opisane przez użytkowników tego sprzętu przemawia za tym, że niestety NIE.
Z góry dziękuję i Pozdrawiam
Winkiel
TM 808 a szukanie pustek
Re: TM 808 a szukanie pustek
Można to traktować w kategoriach chwytu reklamowego. Jeśli ktoś nie doczyta, to może myśleć że faktycznie wykrywa pustki.
A chodzi o to że jest możliwość pozytywnego (czyli narastającym sygnałem) reagowania na zmniejszenie się zawartości minerału magnetycznego. Faktycznie, jeśli jest dziura (np. piwnica), albo przykryta (bądź częściowo zasypana studnia) to można liczyć na jakiś sygnał, o ile otaczający grunt jest wyraźnie magnetyczny. Ale w praktyce nie nastawiał bym się na to.
TM-a warto mieć w swoim arsenale
, ale nie ze wględu na opcję CAVE.
proscan
A chodzi o to że jest możliwość pozytywnego (czyli narastającym sygnałem) reagowania na zmniejszenie się zawartości minerału magnetycznego. Faktycznie, jeśli jest dziura (np. piwnica), albo przykryta (bądź częściowo zasypana studnia) to można liczyć na jakiś sygnał, o ile otaczający grunt jest wyraźnie magnetyczny. Ale w praktyce nie nastawiał bym się na to.
TM-a warto mieć w swoim arsenale
, ale nie ze wględu na opcję CAVE.
proscan
Re: TM 808 a szukanie pustek
Wielkie dzięki za ekspresową odpowiedź.
Pozdrawiam
Winkiel

Pozdrawiam
Winkiel
