TM 808 a szukanie pustek

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi
ODPOWIEDZ
Winkiel
Posty: 16
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 7:39 pm
Lokalizacja: Dolnyśląsk

TM 808 a szukanie pustek

Post autor: Winkiel »

Witam
Jak to jest tak naprawdę z tym wykrywaczem w praktyce (TM 808).
Czy naprawdę jest w stanie znaleźć pustą przestrzeń pod ziemią,
Czy to tylko taki chwyt marketingowy.
Wszystko co znalazłem w internecie opisane przez użytkowników tego sprzętu przemawia za tym, że niestety NIE.

Z góry dziękuję i Pozdrawiam
Winkiel
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TM 808 a szukanie pustek

Post autor: ProScan »

Można to traktować w kategoriach chwytu reklamowego. Jeśli ktoś nie doczyta, to może myśleć że faktycznie wykrywa pustki. :smt017

A chodzi o to że jest możliwość pozytywnego (czyli narastającym sygnałem) reagowania na zmniejszenie się zawartości minerału magnetycznego. Faktycznie, jeśli jest dziura (np. piwnica), albo przykryta (bądź częściowo zasypana studnia) to można liczyć na jakiś sygnał, o ile otaczający grunt jest wyraźnie magnetyczny. Ale w praktyce nie nastawiał bym się na to.

TM-a warto mieć w swoim arsenale :smt023 , ale nie ze wględu na opcję CAVE.

:pa

proscan
Winkiel
Posty: 16
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 7:39 pm
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: TM 808 a szukanie pustek

Post autor: Winkiel »

Wielkie dzięki za ekspresową odpowiedź.

Pozdrawiam
Winkiel
:pa
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TM 808 a szukanie pustek

Post autor: ProScan »

8)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TM 808 a szukanie pustek

Post autor: ProScan »

ODPOWIEDZ