Duża cewka do Fishera F75
Duża cewka do Fishera F75
Witam.Od kilku dni na różnych forach szukam jakiś wiadomości o dużej cewce do F75, ale nie wiele znalazłem, więc w Tobie cała nadzieja drogi ProSkanie:)Mam kilka pytań odnośnie dużej cewki 15x12" firmy De Tech.Do jakich celów ta cewka została stworzona? Czy zwieksza zasięg i o ile (w %) na militarkę? Jak działa na kolorową drobnice i monety? Czy jest znacząca różnica w zasiegach na różne obiekty? Czy jest stabilna? Jak optymalnie można wykorzystać walory tej cewki? Czy są jakieś inne jeszcze wieksze cewki do F75? Czy warto kupić taką cewke biorąc pod uwagę jej cenę?Pozdrawiam serdecznie.
Re: Duża cewka do Fishera F75
Ja wiele nie powiem, bo nie sprawdzałem tej sondy.
Na pewno na większe rzeczy niż monety. A głównie żeby wyciągnąć trochę kasy od kupujących.
Na monety to bardzo wątpię - raczej mniejszy niż większy, a pewnie taki sam. Na większe rzeczy to z 10-40cm więcej (tak szacuję na podstawie pomiarów dla innych wykrywaczy na rożnych sondach). W rękach miałem tylko SEF 12x10.
A jak ma działać? Normalnie - jak każda duża sonda DD.
JW
Duże sondy nie są stabilne. Tzn, im większa, tym mniej stabilna.
Na militarkę, albo do szybkiego przeszukiwania dużych obszarów (ale nie daj Boże coś wykryć i potem namierzać).
Chyba nie. W każdym razie nie Detecha - tutaj zestawienie: http://www.joanallen.co.uk/a_detech_met ... rs_uk.html
A jak długo masz wykrywacz? Jeśli krócej niż rok i kilka setek godzin w terenie, to absolutnie nie. Z resztą nie wiem jak długo wykrywacz wytrzyma machanie taką sondą. Sondy SEF są bardzo dobrze wykonane, ale z racji rozmiaru jednak cięższe niż standardowe - a konstrukcja F75 jest licha.
Ja także.
proscan
Do jakich celów ta cewka została stworzona?
Na pewno na większe rzeczy niż monety. A głównie żeby wyciągnąć trochę kasy od kupujących.
Czy zwieksza zasięg i o ile (w %) na militarkę?
Na monety to bardzo wątpię - raczej mniejszy niż większy, a pewnie taki sam. Na większe rzeczy to z 10-40cm więcej (tak szacuję na podstawie pomiarów dla innych wykrywaczy na rożnych sondach). W rękach miałem tylko SEF 12x10.
Jak działa na kolorową drobnice i monety?
A jak ma działać? Normalnie - jak każda duża sonda DD.
Czy jest znacząca różnica w zasiegach na różne obiekty?
JW
Czy jest stabilna?
Duże sondy nie są stabilne. Tzn, im większa, tym mniej stabilna.
Jak optymalnie można wykorzystać walory tej cewki?
Na militarkę, albo do szybkiego przeszukiwania dużych obszarów (ale nie daj Boże coś wykryć i potem namierzać).
Czy są jakieś inne jeszcze wieksze cewki do F75?
Chyba nie. W każdym razie nie Detecha - tutaj zestawienie: http://www.joanallen.co.uk/a_detech_met ... rs_uk.html
Czy warto kupić taką cewke biorąc pod uwagę jej cenę?
A jak długo masz wykrywacz? Jeśli krócej niż rok i kilka setek godzin w terenie, to absolutnie nie. Z resztą nie wiem jak długo wykrywacz wytrzyma machanie taką sondą. Sondy SEF są bardzo dobrze wykonane, ale z racji rozmiaru jednak cięższe niż standardowe - a konstrukcja F75 jest licha.
Pozdrawiam serdecznie
Ja także.
proscan
Re: Duża cewka do Fishera F75
Dziękuję za szybką odpowiedź, nawet znikoma informacja jest lepsza od żadnej
Pozdrawiam serdecznie.
Re: Duża cewka do Fishera F75
W uzupełnieniu do tego co napisałem w odniesieniu do wytrzymałości:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... highlight=
proscan
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... highlight=
proscan