Czy F70 jest sprzedawany z różnymi softami?
Czy F70 jest sprzedawany z różnymi softami?
Wyczytałem, że F75 można dostać zarówno z nowym jak i ze starszym softem. Jakoś po niedzieli Viking będzie mi wysyłał nowego F70, więc jestem żywotnie zainteresowany co dostanę.
Re: Czy F70 jest sprzedawany z różnymi softami?
Nie mam pojęcia. Całkiem prawdopodobne, że tak jest. Obecnie tak łatwo zmienia się oprogramowania, że producenci wypuszczają byle co i poprawiają "w locie".
A nie lepiej zapytać sprzedawcy?
proscan
A nie lepiej zapytać sprzedawcy?
proscan
Re: Czy F70 jest sprzedawany z różnymi softami?
wiciu_r pisze:Wyczytałem, że F75 można dostać zarówno z nowym jak i ze starszym softem. Jakoś po niedzieli Viking będzie mi wysyłał nowego F70, więc jestem żywotnie zainteresowany co dostanę.
i tak w zasadzie nie ma mozliwosci sprawdzenia wersji oprogramowania
Re: Czy F70 jest sprzedawany z różnymi softami?
Może nie koniecznie a propos, ale też w kwestii wersji ...
Z zaciekawieniem czytam ten wątek:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/foru ... 10&t=82564
Chodzi o utrzymywanie nastaw częstotliwości.
W mojej wersji jest tak samo jak u Vikinga.
Dlaczego?
Bo tak napisał producent:
Nie jest to prosty błąd polegający na zgubieniu słówka "NIE" (bo świadczy o tym końcówka zdania). Strona 24 w oryginalnej instrukcji (wersja "stara" z lutego 2008r. jest wciąż na stronie Kellyco: http://www.kellycodetectors.com/pdf/manuals/f70.pdf)
Pod tym co przeczytałem na forum jw, zajrzałem na stronę Fishera i faktycznie - jest nowsza wersja instrukcji z września 2008 ( http://www.fisherlab.com/hobby/manuals/ ... reader.pdf ), w której zdanie przybrało postać:
Po co o tym piszę?
Ano, z apelem żeby nie formułować krzywdzących sądów, że coś jest błędem w tłumaczeniu. Tutaj mamy przypadek burdelu panującego u samego producenta, który wypuszcza: 1) albo błędne instrukcje, 2) albo zmienia wersje wykrywacza, bez jasnego poinformowania o tym.
proscan
PS
W tym samym wątku pojawiła się informacja, że F75 utrzymuje nastawę częstotliwości.
Wg tego co sprawdzałem - akurat jest to jedyna nastawa, której F75 nie utrzymuje. I znów - możemy mieć do czynienia ze zmianą wersji (...albo dezinformacją na forum).
Z zaciekawieniem czytam ten wątek:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/foru ... 10&t=82564
Chodzi o utrzymywanie nastaw częstotliwości.
W mojej wersji jest tak samo jak u Vikinga.
Dlaczego?
Bo tak napisał producent:
The F70 will retain any change in the frequency setting, even after powered off.
Nie jest to prosty błąd polegający na zgubieniu słówka "NIE" (bo świadczy o tym końcówka zdania). Strona 24 w oryginalnej instrukcji (wersja "stara" z lutego 2008r. jest wciąż na stronie Kellyco: http://www.kellycodetectors.com/pdf/manuals/f70.pdf)
Pod tym co przeczytałem na forum jw, zajrzałem na stronę Fishera i faktycznie - jest nowsza wersja instrukcji z września 2008 ( http://www.fisherlab.com/hobby/manuals/ ... reader.pdf ), w której zdanie przybrało postać:
The F70 will NOT retain a change in frequency setting when powered off.
Po co o tym piszę?
Ano, z apelem żeby nie formułować krzywdzących sądów, że coś jest błędem w tłumaczeniu. Tutaj mamy przypadek burdelu panującego u samego producenta, który wypuszcza: 1) albo błędne instrukcje, 2) albo zmienia wersje wykrywacza, bez jasnego poinformowania o tym.
proscan
PS
W tym samym wątku pojawiła się informacja, że F75 utrzymuje nastawę częstotliwości.
Wg tego co sprawdzałem - akurat jest to jedyna nastawa, której F75 nie utrzymuje. I znów - możemy mieć do czynienia ze zmianą wersji (...albo dezinformacją na forum).