Pisk ACE 250

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Pisk ACE 250

Post autor: Zapytanie_email »

Witam.
Posiadam detektor marki Garrett produkcji USA. Jest to model ACE 250. Od niedawna zaczęła mi piszczeć elektronika.

Dźwięk nie jest głośny lecz dość irytujący gdyż jest bardzo piskliwy , podobnie do dźwięku sprzężenia zwrotnego. Jestem pewien iż odgłos biegnie z elektroniki ponieważ głośnik na próbę odłączyłem.

Ów dźwięk trwa nieprzerwanie od włączenia detektora do wyłączenia. Poza nim detektor działa poprawnie, piskliwy dźwięk zanika po odłączeniu cewki detektora co mogłoby sugerować jej defekt. Nie ma ona żadnych zewnętrznych uszkodzeń , ani sam detektor nie był zalany czy uszkodzony mechanicznie.

Baterie zawsze były poprawnie założone i są w pełni naładowane. Ich wymiana nie wpłynęła na istniejący stan rzeczy.

Nie jest to drogi sprzęt zwłaszcza że już ma 2 lata, ale używany był sporadycznie i jego zużycie jest bardzo znikome.

Proszę o radę i pomoc w mojej sprawie.

Dziękuję i pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pisk ACE 250

Post autor: ProScan »

Witam,

Podobny wątek obserwuję tutaj: http://www.odkrywca.pl/problem-z-ace250 ... tml#673481

gdzie ktoś słusznie zauważa, że to raczej normalny objaw.

Pisk pochodzi od cewki w przetwornicy podwyższającej napięcie. Czasami słychać pisk uzwojeń sondy detekcyjnej (ale raczej nie w tym przypadku).

Oczywiście nie jest normą jeśli pisk jest bardzo głośny i wówczas trzeba będzie interweniować.

Pozostaje zatem pytanie - czy on przeszkadza, czy tylko budzi zaniepokojenie?

:pa

proscan
Unipuls
Posty: 37
Rejestracja: wt cze 16, 2015 12:15 pm

Ace 250 -cichy pisk elektroniki

Post autor: Unipuls »

Kupiłem sobie używkę garretta. Wszystko wygląda ok ale kiedy cewka jest podłączona z obudowy wydobywa się cichy pisk o częstotliwości ok 1khz. Nie jest to zbyt uciążliwe ale zastanawiające. Włączony wykrywacz bez podpiętej cewki nie ma takich objawów. Sprawdzałem na dwóch. Jakieś sugestie ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ace 250 -cichy pisk elektroniki

Post autor: ProScan »

Czy to na pewno 1kHz?

Wątek o pisku już jest: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... isk#p12833
Unipuls
Posty: 37
Rejestracja: wt cze 16, 2015 12:15 pm

Re: Ace 250 -cichy pisk elektroniki

Post autor: Unipuls »

Faktycznie, częstotliwość chyba jednak wyższa :) W między czasie zrobiłem rozpoznanie wśród użytkowników kanarków i wychodzi na to że to norma w tych modelach.
ODPOWIEDZ