Mam pytanie, chcę szukać większych znalezisk np. od wielkości hemu i większe jednak nie na jakiś szczególnie dużych głębokościach (do ok. 1.5 m). Moje obszary poszukiwań to opuszczone stare budynki, skrytki a i może meteoryty. Nie bez znaczenia jest aby sprzęt był ,,przyjazny w obsłudze" nie zniechęcił mnie do zabawy nadmiernie rozbudowanymi, niezbyt potrzebnymi funkcjami. Proszę Kolegów o podzielenie się wiedzą które z wykrywaczy będą się nadawać najlepiej do tego typu poszukiwań, ps. może jakiś nasz krajowy by się nadawał cz raczej tylko zachodnie.
Jaki sprzęt na większe fanty?
Jaki sprzęt na większe fanty?
Witam wszystkich!
Mam pytanie, chcę szukać większych znalezisk np. od wielkości hemu i większe jednak nie na jakiś szczególnie dużych głębokościach (do ok. 1.5 m). Moje obszary poszukiwań to opuszczone stare budynki, skrytki a i może meteoryty. Nie bez znaczenia jest aby sprzęt był ,,przyjazny w obsłudze" nie zniechęcił mnie do zabawy nadmiernie rozbudowanymi, niezbyt potrzebnymi funkcjami. Proszę Kolegów o podzielenie się wiedzą które z wykrywaczy będą się nadawać najlepiej do tego typu poszukiwań, ps. może jakiś nasz krajowy by się nadawał cz raczej tylko zachodnie.
Pozdrawiam.
Mam pytanie, chcę szukać większych znalezisk np. od wielkości hemu i większe jednak nie na jakiś szczególnie dużych głębokościach (do ok. 1.5 m). Moje obszary poszukiwań to opuszczone stare budynki, skrytki a i może meteoryty. Nie bez znaczenia jest aby sprzęt był ,,przyjazny w obsłudze" nie zniechęcił mnie do zabawy nadmiernie rozbudowanymi, niezbyt potrzebnymi funkcjami. Proszę Kolegów o podzielenie się wiedzą które z wykrywaczy będą się nadawać najlepiej do tego typu poszukiwań, ps. może jakiś nasz krajowy by się nadawał cz raczej tylko zachodnie.
Re: Jaki sprzęt na większe fanty?
Mój typ - 5900 Di PRO SL, ale nie iem czy z sonda standardową zobaczy hełm na 1.5m
proscan
proscan
Re: Jaki sprzęt na większe fanty?
Może inni koledzy też podzielą się swoimi typami detektorów do takich poszukiwań?
Re: Jaki sprzęt na większe fanty?
Ja mam w tej chwili EuroACE i garnek stalowy 5 litrów widzi bez problemu na 90cm. Jak na Garreta jest to odległość dobra, biorąc pod uwagę cewkę DD w zestawie jego cena jest wysoka jak dla mnie.Lecz w tej cenie nie widziałem wykrywacza z taką cewką DD.Namierzanie PP też po małym treningu nie nastręcza większych problemów.Jest to nowość na naszym rynku i jeżeli ceny spadną do poziomu 900zł będzie to jeden z lepszych wykrywaczy Garreta.W EuroACE imponujące są też zasięgi na małe przedmioty.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ps.
Oczywiście w moje testy sam do końca nie wierzę bo mogłem coś zrobić źle.Uważam że przeprowadzone przez kilka osób w różnych warunkach są bardziej wiarygodne,Tak więc najlepiej się nie sugerować moim wynikiem, co najwyżej orientacyjnie.Moje pierwsze testy wykazały na dużo fałszywych i przypadkowych sygnałów ,zanim się zorientowałem że przyczyną był mój pasek w spodniach z metalową klamrą.A w testach porównawczych z ACE 250 w ogródku złe buty naszpikowane złomem.
Ostatecznie stwierdziłem że Euro jest bardzo stabilny i spokojnie można śmigać na max czułości bez ostatniej kreski. Na max też da się chodzić ale czasem się jęknie i przypadkowo da sygnał.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ps.
Oczywiście w moje testy sam do końca nie wierzę bo mogłem coś zrobić źle.Uważam że przeprowadzone przez kilka osób w różnych warunkach są bardziej wiarygodne,Tak więc najlepiej się nie sugerować moim wynikiem, co najwyżej orientacyjnie.Moje pierwsze testy wykazały na dużo fałszywych i przypadkowych sygnałów ,zanim się zorientowałem że przyczyną był mój pasek w spodniach z metalową klamrą.A w testach porównawczych z ACE 250 w ogródku złe buty naszpikowane złomem.
Ostatecznie stwierdziłem że Euro jest bardzo stabilny i spokojnie można śmigać na max czułości bez ostatniej kreski. Na max też da się chodzić ale czasem się jęknie i przypadkowo da sygnał.