Rutus Optima
Rutus Optima
Witam !
Od poniedziałku będzie nowy Rutus. Optima - wykrywacz typowo na drobnicę,biżuterię i drobne monety. W pewnym sensie jest to zupełnie nowy wykrywacz w mojej ofercie - pierwszy który nie jest i nie będzie uniwersalny.
- konstrukcja mechaniczna jak w nowych Proximach.
- waga 1,5 kg.
- podstawowa sonda DD
- dostępne są także CC ( mały koncentryk ) i 24 cm.
- częstotliwość 16 kHz - regulowana w pięciu skokach.
- identyfikacja 80 cyfr ( od 0 do 80 )
- dyskryminacja klasyczna i wybiórcza 20 pozycji.
- ilość tonów 1 , 3 , dwa programy użytkownika
- automatyczne strojenie do gruntu z możliwością ręcznej korekty
- tryby pracy : dynamiczny i jednoczesny
- wyświetlacz taki jak w Proximie - podświetlany .
To tyle. Moim zdaniem bardzo przyzwoity wykrywacz . Słabą stroną jest brak pięknego dedykowanego wyświetlacza - ale pod względem "detekcyjnym" - spokojnie może konkurować z najlepszymi detektorami wysokoczęstotliwościowymi.
pozdrawiam RUTUS
Od poniedziałku będzie nowy Rutus. Optima - wykrywacz typowo na drobnicę,biżuterię i drobne monety. W pewnym sensie jest to zupełnie nowy wykrywacz w mojej ofercie - pierwszy który nie jest i nie będzie uniwersalny.
- konstrukcja mechaniczna jak w nowych Proximach.
- waga 1,5 kg.
- podstawowa sonda DD
- dostępne są także CC ( mały koncentryk ) i 24 cm.
- częstotliwość 16 kHz - regulowana w pięciu skokach.
- identyfikacja 80 cyfr ( od 0 do 80 )
- dyskryminacja klasyczna i wybiórcza 20 pozycji.
- ilość tonów 1 , 3 , dwa programy użytkownika
- automatyczne strojenie do gruntu z możliwością ręcznej korekty
- tryby pracy : dynamiczny i jednoczesny
- wyświetlacz taki jak w Proximie - podświetlany .
To tyle. Moim zdaniem bardzo przyzwoity wykrywacz . Słabą stroną jest brak pięknego dedykowanego wyświetlacza - ale pod względem "detekcyjnym" - spokojnie może konkurować z najlepszymi detektorami wysokoczęstotliwościowymi.
pozdrawiam RUTUS
Re: Rutus Optima
cena, cena, cena..???
Typowy moneciak o wadze 1,5kg i konstrukcji nowej Proximy??? Oj, zawiodłem się - myślałem, że będzie jakaś rewolucja w rozwiązaniu mechanicznym.
Typowy moneciak o wadze 1,5kg i konstrukcji nowej Proximy??? Oj, zawiodłem się - myślałem, że będzie jakaś rewolucja w rozwiązaniu mechanicznym.
Re: Rutus Optima
A jest jakaś zasadnicza różnica, poza wyższą częstotliwością?
proscan
proscan
Re: Rutus Optima
Panie Piotrze , co Pan rozumie pod pojęciem zasadnicza ?
Zmiany w elektronice przystosowują ją pod częstotliwość pracy.
Oprogramowanie jest w pewnej mierze inne. Filtry są tak napisane by jak najmniej gubiły sygnały przy szybkim zamiataniu, zmiany w filtrach są też pod kątem tego aby wykrywacz nie gubił sygnałów szybko następujących po sobie. ( a przynajmniej w jak najmniejszym stopniu ) W Proximie identyfikacja jest od -90 do +90 tutaj od 0 do 80 - to jest chyba różnica najbardziej widoczna dla użytkownika.
Hm..moim zdaniem różnice są .
pozdrawiam .
Zmiany w elektronice przystosowują ją pod częstotliwość pracy.
Oprogramowanie jest w pewnej mierze inne. Filtry są tak napisane by jak najmniej gubiły sygnały przy szybkim zamiataniu, zmiany w filtrach są też pod kątem tego aby wykrywacz nie gubił sygnałów szybko następujących po sobie. ( a przynajmniej w jak najmniejszym stopniu ) W Proximie identyfikacja jest od -90 do +90 tutaj od 0 do 80 - to jest chyba różnica najbardziej widoczna dla użytkownika.
Hm..moim zdaniem różnice są .
pozdrawiam .
Re: Rutus Optima
Chodziło mi o to, czy osoba która załóżmy zna oba wykrywacze "od zewnątrz" zauważy, że ma do czynienia z innym (o innych własnościach detekcyjnych) sprzętem.
Z tych dodatkowych wyjaśnień wnoszę, że to nie jest Proxima/Argo o wysokiej częstotliwości...
proscan
Z tych dodatkowych wyjaśnień wnoszę, że to nie jest Proxima/Argo o wysokiej częstotliwości...
proscan
Re: Rutus Optima
Witam ! ( bo nowy dzień nastał
)
Taka osoba bez wątpienia zauważy różnice po pół minucie używania. Możliwości detekcyjne drobnicy są lepsze.
pozdrawiam .
Taka osoba bez wątpienia zauważy różnice po pół minucie używania. Możliwości detekcyjne drobnicy są lepsze.
pozdrawiam .
Re: Rutus Optima
Powiem szczerze, że nie do końca rozumiem polityki producenta, który wypuszcza tak mało różniące się od siebie produkty.
Zdaję sobie sprawę, że własności mogą być (i zapewne są) diametralnie różne, ale marketingowo trudno to będzie uzasadnić.
Zobaczymy...
proscan
PS
Trochę daje po oczach:

Zdaję sobie sprawę, że własności mogą być (i zapewne są) diametralnie różne, ale marketingowo trudno to będzie uzasadnić.
Zobaczymy...
proscan
PS
Trochę daje po oczach:
Częstotliwość pracy 16kHz rególowana w 5 skokach

Re: Rutus Optima
Powiem szczerze, że ja też nie rozumiem tej polityki producenta - dlatego napisałem na początku tego wątku, że zawiodłem się na tym nowym wykrywaczu bo spodziewałem się nowego rozwiązania mechanicznego.
Moje wyobrażenie typowego monetkowca (bo tak był zapowiadany ten nowy produkt Rutusa) to wykrywacz lekki i ergonomiczny coś w stylu obecnych Tesoraków lub X-Terrek. Optima kompletnie mi do tego wizerunku nie pasuje.
No ale zobaczymy - może będzie łykał boratynki z 0,5m
Marketingowo może i trudno to uzasadnić ale ekonomia mówi że tak jest taniej produkować: jeden stelaż na wszystkie modele.
Moje wyobrażenie typowego monetkowca (bo tak był zapowiadany ten nowy produkt Rutusa) to wykrywacz lekki i ergonomiczny coś w stylu obecnych Tesoraków lub X-Terrek. Optima kompletnie mi do tego wizerunku nie pasuje.
No ale zobaczymy - może będzie łykał boratynki z 0,5m
Marketingowo może i trudno to uzasadnić ale ekonomia mówi że tak jest taniej produkować: jeden stelaż na wszystkie modele.
Re: Rutus Optima
Może by tak kooperacja z Penelektronikiem.W końcu Gdynia blisko Sopotu.Stelaż z Penelektroniuka ,zespoły elektroniczne Rutusa.I to by było TO!!!.
Re: Rutus Optima
Ale po co jakieś kooperacje, dla samego stelażu. Wygląd to drugorzędna sprawa , przyjanmiej dla mnie. Najważniejsze jest co ten wykrywacz potrafi. Chcielibyscie płacić dodatkowe 100 zł dla penelektronikowych stelażów ?
Niestety przegladając fora nie znalazłem nawet air testów ..
Przydałby się jakis film , podobnie jak w przypadku Argo obrazujący mozliwości nowego wykrywacza. Fajnie by też było gdyby na filmie porównac mozliwosci detekcyjne Argo i Optimy, lub w jakis sposób uwidocznic w jakich sytuacjach Optima jest lepszym wyborem od uniwersalnego Argo.
Niestety przegladając fora nie znalazłem nawet air testów ..
Przydałby się jakis film , podobnie jak w przypadku Argo obrazujący mozliwości nowego wykrywacza. Fajnie by też było gdyby na filmie porównac mozliwosci detekcyjne Argo i Optimy, lub w jakis sposób uwidocznic w jakich sytuacjach Optima jest lepszym wyborem od uniwersalnego Argo.