Sonda NEL na Fisher F2 ze starym typem złącza

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Sonda NEL na Fisher F2 ze starym typem złącza

Post autor: Zapytanie_email »

Witam,

polski przedstawiciel firmy NEL produkującej cewki sprowadził dla mnie cewke do mojego fishera f2, okazało sie ze jest to cewka z nowym rodzajem wtyczki podczas gdy ja mam stary rodzaj gniazda w wykrywaczu (5 din)

czy Państwa firma mogłaby wymienić wtyczkę na kablu cewki tak aby pasowała do starego typu gniazda? (wymiana gniazda w wykrywaczu odpada gdyż chciałbym tez używać fabrycznej cewki od cazsu do czasu która jest wiadomo na stary typ wtyczki)

pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sonda NEL na Fisher F2 ze starym typem złącza

Post autor: ProScan »

Witam,

1. To firma NEL ma swojego przedstawiciela? Proszę o nazwę i adres. Zamieszczę dane na forum.

2. Bardzo się dziwię, że inwestował Pan w sondę, która kosztuje więcej niż połowa ceny Pana wykrywacza.

3. Wymian jest możliwa. Potrzebował będę raczej całego wykrywacza (bez rurek). Tutaj proponowałbym wykonanie przejściówki - nie trzeba będzie zdejmować istniejącego wtyku (utrata gwarancji i trudności w odsprzedaży). Być może udałoby się wówczas uniknąć konieczności przysyłania sondy (i wykrywacza).

4. Wymiana gniazda faktycznie odpada, bo F2 jest nierozbieralny bez zniszczenia (a w każdym razie bez zdeformowania mniejszego lub większego) naklejki z panelem czołowym. Nie podjął bym się żadnej czynności wymagającej otwierania tego zabawkowego wykrywacza.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ