Witam. Po czytaniu i …….. czytaniu wielu for poświęconych wykrywaczom zdecydowałem się nie zawracaniu nikomu …. I podjąć samodzielną decyzję co do wyboru wykrywacza. Wybór padł na x-terre 705 (mój pierwszy wykrywacz).
Obecnie jestem na etapie studiowania instrukcji i zastanawiałem się nad bateriami do niej i wyborze jakiejś ładowarki. Problem pojawił się gdy spotkałem taką to informację:
„Nie wolno stosować akumulatorków litowo-jonowych, gdyż ich sumaryczne napięcie będzie zbyt wysokie. Można stosować zwykłe akumulatorki litowe (takie, których nie można doładowywać).”
Pytanie do użytkowników i będących w temacie. Jakie baterie mam stosować?
Ładowanie X terra 705
-
anubis2785
- Posty: 4
- Rejestracja: wt cze 21, 2011 7:55 pm
- Lokalizacja: Toruń
-
Tomasz Gumny
- Posty: 49
- Rejestracja: wt kwie 28, 2009 3:52 pm
- Lokalizacja: Trzcianka/Poznań
Re: Ładowanie X terra 705
W takich wypadkach warto sprawdzić co napisano w oryginale instrukcji:
"The X-Terra 705 is capable of using different types of AA batteries:
1.5 V Alkaline
1.5 V Carbon
1.5 V Lithium (non-rechargeable)
1.2 V NiMH (rechargeable)
1.2 V NiCad (rechargeable)
Rechargeable Lithium Ion batteries will give a combined voltage above
8 V and therefore cannot be used with the X-Terra 705."
To chyba nie pozostawia wątpliwości?
"The X-Terra 705 is capable of using different types of AA batteries:
1.5 V Alkaline
1.5 V Carbon
1.5 V Lithium (non-rechargeable)
1.2 V NiMH (rechargeable)
1.2 V NiCad (rechargeable)
Rechargeable Lithium Ion batteries will give a combined voltage above
8 V and therefore cannot be used with the X-Terra 705."
To chyba nie pozostawia wątpliwości?
-
anubis2785
- Posty: 4
- Rejestracja: wt cze 21, 2011 7:55 pm
- Lokalizacja: Toruń
Re: Ładowanie X terra 705
Re: Ładowanie X terra 705
Wersja polska made by ProScan str. 47 na górze:
Wykrywacz X-Terra 705 może być zasilany z różnego rodzaju ogniw typu "paluszek":
- Alkalicznych 1,5 V;
- "Zwykłych"(cynkowo węglowych) 1,5 V;
- Litowych 1,5 V;
- Akumulatorków 1,2 V NiMH;
- Akumulatorków 1,2 V NiCad;
Ta informacja MUSI być także w wersji polskiego dystrybutora, bo była zapewne przerabiana z mojej instrukcji do X70, a tam jest ta sama informacja j/w.
proscan
Wykrywacz X-Terra 705 może być zasilany z różnego rodzaju ogniw typu "paluszek":
- Alkalicznych 1,5 V;
- "Zwykłych"(cynkowo węglowych) 1,5 V;
- Litowych 1,5 V;
- Akumulatorków 1,2 V NiMH;
- Akumulatorków 1,2 V NiCad;
Ta informacja MUSI być także w wersji polskiego dystrybutora, bo była zapewne przerabiana z mojej instrukcji do X70, a tam jest ta sama informacja j/w.
proscan