Metalowa obudowa

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
dremar
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Metalowa obudowa

Post autor: dremar »

We wszystkich wykrywaczach stosuje się obudowę ekektroniki z tworzywa sztucznego. Zapewne na łatwosć produkci .obróbkę i koszta. Zastanawiam się czy można do wykrywacza zastosować metalową obudowę np z aluminium ,miedzi ,blachy stalowej. Czy to w jakimś stopniu nie zakłóci dzialania urządzenia. :smt017
igor378
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Re: Metalowa obudowa

Post autor: igor378 »

nie we wszystkich- niektóre sprzęty mają metalowe obudowy elektroniki,np. wykrywacze White's.
oprócz większej odporności mechanicznej,wydaje mi się że można w ten sposób dodatkowo ekranować elektronikę.
dremar
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Metalowa obudowa

Post autor: dremar »

Zadałem to pytanie bo mam możliwosc kupić PI ale plastykowa obudowa jest fatalna i jeśli już mam go "modernizować" to chciałbym przenieść wnętrznosci do porządnej aluminiowej obudowy. Co do ekranu to racja ale jak zachowa się taka puszka w odległosci około 1.20 m od cewki?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Metalowa obudowa

Post autor: ProScan »

To zależy jaki zasięg ma ten PI i jak będzie zamocowana ta puszka względem sondy.

Proszę pamiętać przy okazji, że PI wymagają zasilania (tak!), co oznacza, że w nawet plastikowej puszce coś sporego, metalowego jest.

Mnie śmieszą np. zdjęcia gdzie widać operatora w środku ramy - tak się nie da szukać, bo kołysząca się sonda wykrywa akumulator żelowy.

O na przykład takie:

Obrazek

:pa

proscan
dremar
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Metalowa obudowa

Post autor: dremar »

Bardzo dziękuję za konkretne wyjasnienie wątpliwości
ODPOWIEDZ