od kilku lat noszę się z zamiarem wejścia w posiadanie wykrywacza. Jako, że czas już odpowiedni po temu nadszedł chciałbym uzyskać porady, jaki wykrywacz byłby dla mnie najstosowniejszy? Docelowo chciałbym kupić minelaba exp.II, ale przestraszyłem się trochę, że mogę na początek sobie z nim nie poradzić a szkoda inwestować takie pieniądze w coś tak skomplikowanego dla nowicjusza. Wychodzę więc z założenia, że może istnieje jakiś wykrywacz, który nie musi być bardzo tani, ale będzie na tyle dobry i łatwy w obsłudze dla takiego jak ja greenhorn-a, że poznam od kuchni zasadę pracy na jakimś prostszym modelu a za rok kupię minelaba. Nie interesują mnie militaria (raczej) a dobrze by było, gdyby ten pierwszy wykrywacz miał pewne własności, których nie ma minelab, aby później uzupełniały się. więc pytanie jest proste - co wybrać???
gupik
pierwszy wykrywacz na monety
Re: pierwszy wykrywacz na monety
W takim przypadku zwykle polecam zakup Garretta ACE 150/250 - koniecznie z osłonką na sondę.
proscan
proscan
Re: pierwszy wykrywacz na monety
dziękuję bardzo, ProScanie. Dzisiaj odbieram Garretta. A jak z jego trwałością?
Re: pierwszy wykrywacz na monety
To trwałe wykrywacze. Nie miałem do tej pory w serwisie ACE z uszkodzeniami mechanicznymi, które by wynikały z błędów konstrukcyjnych czy wad materiałowych.
Zdarzył się raz wyrwany kabel i poobijane na kamieniach sondy (stąd ta osłonka).
Używaj z rozsądkiem, a będzie służył wiele lat.
proscan
Zdarzył się raz wyrwany kabel i poobijane na kamieniach sondy (stąd ta osłonka).
Używaj z rozsądkiem, a będzie służył wiele lat.
proscan
Re: pierwszy wykrywacz na monety
A jak z jego deszczoodpornością? Czy jego fabryczna konstrukcja umożliwia pracę nim podczas deszczu? Nie znalazłem nigdzie dedykowanych do niego osłonek p.deszczowych...
Re: pierwszy wykrywacz na monety
Nie. Wodoodporna jest tylko sonda. Elektronikę należy chronić przed wodą, aczkolwiek krople deszczu które kapną na panel nie są dużym problemem.
proscan
proscan