Po nacisnieciu klawiszy Menu/Tab + ON/OFF wyskakuje - Utillity Menu,w ktorym to widzimy
-Master Reset
-Calibration
Przechodzimy do Master Reset:
-All Programs
-Common
-Library
-All other
-Require Password (co znaczy "wymagaj hasła"? jakiego hasla? fabrycznego klucza?)
Proscanie co mozna smialo resetowac a co nie? Slyszalem ze resetowanie kalibracji jest "nienajlepszym pomyslem"
Resetowanie ustawien White's V3i (Master Reset)
-
SaperDębica
- Posty: 8
- Rejestracja: sob gru 22, 2012 10:14 pm
Re: Resetowanie ustawien White's V3i (Master Reset)
A czy to jest informacja ujawniona w instrukcji obsługi dla użytkownika?
No właśnie...

proscan
No właśnie...

proscan
-
SaperDębica
- Posty: 8
- Rejestracja: sob gru 22, 2012 10:14 pm
Re: Resetowanie ustawien White's V3i (Master Reset)
Poprzedni wlasciciel usunol "zbedne " programy i namieszal w pozostalych programach zapisujac je do biblioteki, dlatego lepiej zrobic reset niz bawic sie w kopiowanie i reczne wprowadzanie nastaw od poczatku
Re: Resetowanie ustawien White's V3i (Master Reset)
Z tego co kojarze to w v3 opcja resetowania kalibracji nie byla zabezpieczona haslem. W v3i nie da sie nic zepsuc, bo dostepny bez hasla reset dotyczy tylko ustawien i bibliotek. Przetestowalem po dosyc mocnym namieszaniu w ustawieniach.
Re: Resetowanie ustawien White's V3i (Master Reset)
U siebie też wracałem do ustawień fabrycznych tym sposobem. Jak to zrobić wyczytałem gdzieś na zachodnich forach. Miałem wielki bałagan w programach. Poprzedni właściciel dorobił swoje zestawy. Nie wiedziałem co było fabryczne a koniecznie chciałem wiedzieć co i jak poustawiali spece którzy najlepiej wiedzą co i jaki ma wpływ na pracę tego wykrywacza.
Pamiętam że nie wolno ruszać opcji calibrate. Procedura kalibracli nie jest nigdzie opisana ale prawdopodobnie można w ten sposób rozstroić sprzęt. Utrata fabrycznej kalibracji prawdopodobnie zaowocuje błędną identyfikacją czyli wykrywacz może identyfikować gwoździe jako monety lub inaczej skala identyfikacji ulegnie przesunięciu.
Prawdopodobnie będzie się to wiązało z wysyłką wykrywacza do Szkocji. Pamiętam że w fabryce Garretta kalibracja odbywała się bodajże nad specjalną próbką ferrytu i czegoś chyba jeszcze. Ale nikt tego nie testował w warunkach domowych i sam też nie ryzykowałem by sprawdzać jak to jest w V3i.
Spectra na tyle opcji, że potrzeba wiele czasu by powrócić ustawień fabrycznych. Z kolei ustawienia fabryczne to podstawa dla początkujących z tym wykrywaczem. Szybki powrót całości do stanu fabrycznego jest przydatną opcją.
Pamiętam że nie wolno ruszać opcji calibrate. Procedura kalibracli nie jest nigdzie opisana ale prawdopodobnie można w ten sposób rozstroić sprzęt. Utrata fabrycznej kalibracji prawdopodobnie zaowocuje błędną identyfikacją czyli wykrywacz może identyfikować gwoździe jako monety lub inaczej skala identyfikacji ulegnie przesunięciu.
Prawdopodobnie będzie się to wiązało z wysyłką wykrywacza do Szkocji. Pamiętam że w fabryce Garretta kalibracja odbywała się bodajże nad specjalną próbką ferrytu i czegoś chyba jeszcze. Ale nikt tego nie testował w warunkach domowych i sam też nie ryzykowałem by sprawdzać jak to jest w V3i.
Spectra na tyle opcji, że potrzeba wiele czasu by powrócić ustawień fabrycznych. Z kolei ustawienia fabryczne to podstawa dla początkujących z tym wykrywaczem. Szybki powrót całości do stanu fabrycznego jest przydatną opcją.