zaklejanie głośnika

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
tara
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:19 pm

zaklejanie głośnika

Post autor: tara »

Kupiłem Whitsa MXT. Lubię "śpiewające" wykrywacze, ale ten drze się na cały las. Jest jeszcze na gwarancji więc nie chcę go otwierać i męczyć Proscana o montaż regulacji głośności (na razie). Tymczasowo chciałem zakleić głośnik. Tu moje pytanie: czy zaklejanie głośnika folią magnetyczną wyjdzie mu na zdrowie?
damiano
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:47 pm

Re: zaklejanie głośnika

Post autor: damiano »

Spróbuj nie zaklejać całkowicie żeby powietrze miało gdzie uchodzić 8)
A dlaczego nie zakleić np. zwykłą taśmą lub izolacyjną ??
Kiedyś w XLT widziałem naklejkę WHITES na głośniku i sprzęt działał kilka lat bez zarzutów, później poszedł do ludzi więc nie wiem co było dalej.
tara
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:19 pm

Re: zaklejanie głośnika

Post autor: tara »

Fola magnetyczna ma tą zaletę, że przyklejam i odklejam kiedy chcę. Tylko nie wiem czy magnes nie uszkodzi membramy, w końcu w głośniku tez jest magnes. Lepieniem i odklejanie kilka razy dziennie taśmę samoprzylepną jest dość upierdliwe. Słuchawki u mnie odpadają na wstępie.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: zaklejanie głośnika

Post autor: ProScan »

Nie wiem czy taśma magnetyczna będzie trzymać, bo puszka jest aluminiowa (chyba że chwyci do stalowego korpusu głośnika albo magnesy się przyciągną).

Nie jestem zwolennikiem zalepiania głośników, ale myślę że nic się nie stanie.

:pa

proscan
tara
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:19 pm

Re: zaklejanie głośnika

Post autor: tara »

Masz rację, nie trzyma się ustrojstwo...
damiano
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:47 pm

Re: zaklejanie głośnika

Post autor: damiano »

Nie zrozumiałem że to o taką taśmę chodzi :lol: Wszystko jasne !
Mnie chodzi o to żeby nie odklejać i przyklejać non stop a zakleić jedynie taką liczbę otworków głośnika żeby dźwięk był dla nas akceptowalny i dla otoczenia również.
Chyba innej rady nie ma jeżeli nie chcesz ingerować w sprzęt.
ODPOWIEDZ