DBP2010
-
Lampart
DBP2010
Czy faktycznie taki dobry ten wykrywacz? Pan Aleksander który umieścił schemat niestety już nie żyje z tego co mi wiadomo.
http://www.treasurenet.com/forums/tech- ... wn-4m.html
http://odkrywca.pl/dbp-2010-pi-schemat,69903.html
http://www.treasurenet.com/forums/tech- ... ar-ii.html
http://www.thunting.com/smf/pi_designs_ ... 219.0.html
Co myślicie o tej konstrukcji ? Warto budować ?
http://www.treasurenet.com/forums/tech- ... wn-4m.html
http://odkrywca.pl/dbp-2010-pi-schemat,69903.html
http://www.treasurenet.com/forums/tech- ... ar-ii.html
http://www.thunting.com/smf/pi_designs_ ... 219.0.html
Co myślicie o tej konstrukcji ? Warto budować ?
Re: DBP2010
To jest pochodna Sniffera omawianego tutaj:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... 9&start=15

proscan
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... 9&start=15
proscan
-
Lampart
Re: DBP2010
Zgadza się wersja dbp 2010 jest troszkę mocniejsza, a zasięgi kilka osób porównuje z Pulse Star. DBP jest też tak samo stabilny tylko tanio wychodzi.
Wersja jednopłytkowa czeska:
http://www.thunting.com/smf/pi_designs_ ... 219.0.html - LINK do forum do zalogowania się. Lub brak schematu!
http://www.thunting.com/smf/pi_designs_ ... 172.0.html - LINK do forum do zalogowania się. Lub brak schematu!
http://treasureworks.com/forums/208-diy ... 6-dbp-2010 - LINK do forum do zalogowania się. Lub brak schematu!
Wykrywacz tani w budowie o dobrych parametrach. Mocniejszy i stabilniejszy niż jabel czy podobne z ramą. Można chodzić z cewką i ramą. Konstrukcja na militarke.
Może Pan Proscan umieściłby schemat, spis części oraz swoje uwagi komentarze do tego wykrywacza?
Kiedyś 2 osoby w Polsce sprzedawały taki robiony przez siebie detektor, ale teraz to się już tego raczej nie kupi.
Wersja jednopłytkowa czeska:
http://www.thunting.com/smf/pi_designs_ ... 219.0.html - LINK do forum do zalogowania się. Lub brak schematu!
http://www.thunting.com/smf/pi_designs_ ... 172.0.html - LINK do forum do zalogowania się. Lub brak schematu!
http://treasureworks.com/forums/208-diy ... 6-dbp-2010 - LINK do forum do zalogowania się. Lub brak schematu!
Wykrywacz tani w budowie o dobrych parametrach. Mocniejszy i stabilniejszy niż jabel czy podobne z ramą. Można chodzić z cewką i ramą. Konstrukcja na militarke.
Może Pan Proscan umieściłby schemat, spis części oraz swoje uwagi komentarze do tego wykrywacza?
Kiedyś 2 osoby w Polsce sprzedawały taki robiony przez siebie detektor, ale teraz to się już tego raczej nie kupi.
Re: DBP2010
Podane linki są bezwartościowe 
Schemat po raz pierwszy został opublikowany w:
Das Kompendium der Metalldetektoren : Theorie, Planung und Praxis
Wilhelm, Rolf
ISBN 10: 3895760846 / ISBN 13: 9783895760846
Verlag: Aachen : Elektor-Verlag, 1. Aufl. 2001, 2001
https://www.zvab.com/Kompendium-Metalld ... 9212382/bd
Wydana także po czesku (patrz dział literatura u mnie na stronie głównej).
Skan schematu z tej książki oferował wspominany ALL.
Schemat podobno zawiera błędy. Wielu - głownie zza wschodniej granicy - rozpracowało ten układ, modernizowało go w mniej lub większym stopniu, publikowało swoje schematy oraz układ ścieżek PCB, sprzedawało płytki, kity lub zmontowane elektroniki lub całe detektory.
Pisanie że to coś ma takie czy inne zasięgi jest nadużyciem. Bo która wersja? Przez kogo wykonana?
Jeśli ma Pan jakiś schemat z internetu, to mogę go zamieścić - z podaniem źródła. Skanu z książki nie zamieszczę.

proscan
Schemat po raz pierwszy został opublikowany w:
Das Kompendium der Metalldetektoren : Theorie, Planung und Praxis
Wilhelm, Rolf
ISBN 10: 3895760846 / ISBN 13: 9783895760846
Verlag: Aachen : Elektor-Verlag, 1. Aufl. 2001, 2001
https://www.zvab.com/Kompendium-Metalld ... 9212382/bd
Wydana także po czesku (patrz dział literatura u mnie na stronie głównej).
Skan schematu z tej książki oferował wspominany ALL.
Schemat podobno zawiera błędy. Wielu - głownie zza wschodniej granicy - rozpracowało ten układ, modernizowało go w mniej lub większym stopniu, publikowało swoje schematy oraz układ ścieżek PCB, sprzedawało płytki, kity lub zmontowane elektroniki lub całe detektory.
Pisanie że to coś ma takie czy inne zasięgi jest nadużyciem. Bo która wersja? Przez kogo wykonana?
Jeśli ma Pan jakiś schemat z internetu, to mogę go zamieścić - z podaniem źródła. Skanu z książki nie zamieszczę.
proscan
-
Lampart
Re: DBP2010
Linki nie są bezwartościowe tylko schemat dostępny po zalogowaniu na forum. Bardziej bezwartościowe to ten schemat z książki z błędami.
Re: DBP2010
Czyli trzeba się zalogować, żeby zobaczyć co tam jest. Dziękuję bardzo.
Co do reszty, to faktycznie - tracę czas swój i kolegi Lamparta (który za pewne z braku swojego cennego czasu nie chce udostępnić tych schematów, tylko proscan ma się tam zalogować, poszukać tych schematów i je zamieścić
)

proscan
Co do reszty, to faktycznie - tracę czas swój i kolegi Lamparta (który za pewne z braku swojego cennego czasu nie chce udostępnić tych schematów, tylko proscan ma się tam zalogować, poszukać tych schematów i je zamieścić
proscan
-
Lampart
Re: DBP2010
Może komuś innemu się przyda informacja. Po zalogowaniu czeska wersja jednopłytkowa 90 herców w pierwszym poście, a na stronie 13 przedostatni post info w sprawie ilości zwojów. W linkach jest też dział download PCB skąd można pobrać schematy różnych wykrywaczy.
Nic nie trzeba szukać. A Pan Proscan dostał schematy na maila.
Zasięgi sprawdzone na szybko. Możliwe, że przy lepszym poznaniu sprzętu będą minimalnie lepsze. Sprzęt stabilny. Do sprawdzenia użyty kanister 20l o wymiarach 34x46cm.
Rama to pętla 8m. Testy w powietrzu.
Zasięg na ramie 2x2- na kanister 290cm
Zasięg na złożonym kablu rama 1x1 (pętla 8m) 240-5 cm na kanister.
Przy dostrajaniu zdarzały się próby z mniejszym zasięgiem, ale to normalne.
W planach testy z cewką i inną ramą.
Może warto byłoby wrzucić na to forum kilka sprawdzonych schematów ?
Nic nie trzeba szukać. A Pan Proscan dostał schematy na maila.
Zasięgi sprawdzone na szybko. Możliwe, że przy lepszym poznaniu sprzętu będą minimalnie lepsze. Sprzęt stabilny. Do sprawdzenia użyty kanister 20l o wymiarach 34x46cm.
Rama to pętla 8m. Testy w powietrzu.
Zasięg na ramie 2x2- na kanister 290cm
Zasięg na złożonym kablu rama 1x1 (pętla 8m) 240-5 cm na kanister.
Przy dostrajaniu zdarzały się próby z mniejszym zasięgiem, ale to normalne.
W planach testy z cewką i inną ramą.
Może warto byłoby wrzucić na to forum kilka sprawdzonych schematów ?
Re: DBP2010
Załączam przesłane przez kol. Lamparta schematy i zdjęcia.
http://www.proscan.gliwice.pl/docs/DB2010LAMPART.ZIP
http://www.proscan.gliwice.pl/docs/DB2010LAMPART.ZIP
-
Lampart
Re: DBP2010
Dziękuję za zamieszczenie. Sugestie i komentarze Pana Proscana odnośnie mojego detektora mile widziane. Mój detektor to ten o nazwie "moja delta". Po rozmowie z panem od którego nabyłem to z tego sprzętu można wyciągnąć więcej, a to co minimum średnia. Ten pan składał różne delty w ramach hobby i wersja 2010 podobno najlepsza tylko trzeba dobrze zgrać z sondą i mieć troszkę doświadczenia ze sprzętem.
Zasięg lepszy niż pulse star ,a cena 10% wartości pulse stara przynajmniej na obiekcie jaki sprawdzałem.
Zasięg lepszy niż pulse star ,a cena 10% wartości pulse stara przynajmniej na obiekcie jaki sprawdzałem.
Re: DBP2010
Cześć przyjaciele. Czy to urządzenie ma funkcję izolacji?