Miał ktoś styczność np z Loza, Dipolo , easy radar czy bułgarem?
https://www.ebay.com/itm/Ground-Penetra ... Sw5y9dYsEo
https://www.environmental-expert.com/pr ... gpr-613974
https://besplatka.ua/obyavlenie/prodam- ... a-3-bf3962
https://kip-expert.by/p67968809-georadar-loza.html
http://www.easyrad.com.ua/index.php?r=opis_en
https://www.olx.ua/obyavlenie/prodam-ge ... EJ86j.html
http://www.bnti.ru/des.asp?itm=5016&tbl=07.01.02.
Ktoś mający pojęcie o konstrukcji takiego urządzenia mógłby się wypowiedzieć na jakiej zasadzie ono działa ?
Ground Penetrating Radar GPR
Re: Ground Penetrating Radar GPR
Wygląda to na "zwykły" radar, tylko anteny nie są zwykłe jak większości ciągnionych, czy pchanych GPR-ach. Są wysokoczęstotliwościowe jak na radar, więc pewnie tylko do jakichś dużych struktur, ale za to z lepszym zasięgiem.

proscan
proscan
-
Lampart
Re: Ground Penetrating Radar GPR
Na geotech1.com w dziale geophysics jest o technologi GPR
https://www.geotech1.com/forums/showthr ... made-G-P-R jakieś nawet schematy są.
https://www.geotech1.com/forums/showthr ... ar-for-All w pierwszym poście jest pdf ze zdjęciami i opisem jak coś podobnego zbudować za około 600 dolarów oraz drugi link z opisem.
https://www.geotech1.com/forums/showthr ... r-Geo-king gość ma fajnego tego geo king ( w pierwszym poście 8 zdjęć ) Skany wręcz śliczne i wyraźne.
Szkoda, że u nas nikt nie produkuje takich sprzętów nawet metodą garażową.
https://www.geotech1.com/forums/showthr ... made-G-P-R jakieś nawet schematy są.
https://www.geotech1.com/forums/showthr ... ar-for-All w pierwszym poście jest pdf ze zdjęciami i opisem jak coś podobnego zbudować za około 600 dolarów oraz drugi link z opisem.
https://www.geotech1.com/forums/showthr ... r-Geo-king gość ma fajnego tego geo king ( w pierwszym poście 8 zdjęć ) Skany wręcz śliczne i wyraźne.
Szkoda, że u nas nikt nie produkuje takich sprzętów nawet metodą garażową.
Re: Ground Penetrating Radar GPR
To gówno, które Pan linkował to nie jest żaden GPR tylko wspomniane już gówno dla wyznawców teorii macierewicza i biniędzy.https://www.geotech1.com/forums/showthr ... r-Geo-king gość ma fajnego tego geo king ( w pierwszym poście 8 zdjęć ) Skany wręcz śliczne i wyraźne.
Szkoda, że u nas nikt nie produkuje takich sprzętów nawet metodą garażową.
Bądźmy poważni.
Inne linki są sensowne (wyłuskam):
https://hackaday.com/2019/02/07/ground- ... he-masses/
http://gpradar.eu/onewebmedia/TU1208...hPietrelli.pdf
(ten druki to prezentacja z konferencji, która odbyła się w Warszawie).
Czy ktoś nie robi - nie wiem. Na pewno nasi garażowi klepacze mają zbyt mało wiedzy (ująłem eufemistycznie), by się tym zająć. To nie PI czy magnetometr protonowy. Wysokimi częstotliwościami zajmują się naprawdę nieliczni.
proscan