Nokta Makro Simplex+ wzbudzanie się, reakcja na dotyk
Nokta Makro Simplex+ wzbudzanie się, reakcja na dotyk
Witam, na wielu forach użytkownik Proscan zbiera pochlebne opinie, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą (jako do osoby, która zęby pozjadała na wykrywaczach metali) o możliwe rzucenie okiem na video z zachowaniem się tytułowego urządzenia i jeśli to możliwe, obiektywną ocenę sytuacji.
Na nagraniu detektor Simplex+, czułość 30-40%, wyłączone urządzenia elektryczne w pomieszczeniu, nagrywający telefon w trybie samolotowym. W czystym terenie takie samo zachowanie, nie zależnie od trybu. Wzbudzanie nasila się proporcjonalnie do wzrostu czułości. Ręczne ustawienie gruntu na 10! delikatnie uspokaja detektor.
Wykrywacz ma nieco ponad miesiąc, awaria wystąpiła nagle. "Twardy" reset, dokładne rozłożenie i oczyszczenie urządzenia nie powodują żadnej zmiany.
Wysłałem wykrywacz na reklamację i otrzymałem telefon że cewkę zanurzano, podmieniano, testowano i z urządzeniem wszystko jest ok - w pełni sprawne.
Nie specjalnie wierzę w samoistną naprawę, czy jednak zdarzają się takie cuda podczas transportu? Nie wiem już jak się posiłkować, szkoda mi też czasu na odbijanie piłki z serwisem bo na każde wytknięcie wadliwego działania mają odpowiedź...
Na nagraniu detektor Simplex+, czułość 30-40%, wyłączone urządzenia elektryczne w pomieszczeniu, nagrywający telefon w trybie samolotowym. W czystym terenie takie samo zachowanie, nie zależnie od trybu. Wzbudzanie nasila się proporcjonalnie do wzrostu czułości. Ręczne ustawienie gruntu na 10! delikatnie uspokaja detektor.
Wykrywacz ma nieco ponad miesiąc, awaria wystąpiła nagle. "Twardy" reset, dokładne rozłożenie i oczyszczenie urządzenia nie powodują żadnej zmiany.
Wysłałem wykrywacz na reklamację i otrzymałem telefon że cewkę zanurzano, podmieniano, testowano i z urządzeniem wszystko jest ok - w pełni sprawne.
Nie specjalnie wierzę w samoistną naprawę, czy jednak zdarzają się takie cuda podczas transportu? Nie wiem już jak się posiłkować, szkoda mi też czasu na odbijanie piłki z serwisem bo na każde wytknięcie wadliwego działania mają odpowiedź...
Re: Nokta Makro Simplex+ wzbudzanie się, reakcja na dotyk
A gdzie wideo?
Rozumiem, że po powrocie z reklamacji nadal to samo?
Jeśli nie, to proszę poczekać aż wróci.
Simplexy z tego co obserwuję bardzo szybko są sprzedawane tuż po zakupie. Nie wiem z czego to wynika.

proscan
Rozumiem, że po powrocie z reklamacji nadal to samo?
Jeśli nie, to proszę poczekać aż wróci.
Simplexy z tego co obserwuję bardzo szybko są sprzedawane tuż po zakupie. Nie wiem z czego to wynika.
proscan
Re: Nokta Makro Simplex+ wzbudzanie się, reakcja na dotyk
O przepraszam, zapomniałem o linku:
https://youtu.be/QwBSH5JSPDU
Zdążyłem przejrzeć trochę Pańską stronę, zauważyłem że nie pała Pan zbytnio, sympatią do tureckiej marki
Powiem szczerze że, jestem raczkujący jeśli chodzi o detektorystykę, oczarowały mnie filmiki z mega osiągami, same ochy, achy... no i pod wpływem emocji stałem się posiadaczem Simplexa...
https://youtu.be/QwBSH5JSPDU
Zdążyłem przejrzeć trochę Pańską stronę, zauważyłem że nie pała Pan zbytnio, sympatią do tureckiej marki
Powiem szczerze że, jestem raczkujący jeśli chodzi o detektorystykę, oczarowały mnie filmiki z mega osiągami, same ochy, achy... no i pod wpływem emocji stałem się posiadaczem Simplexa...
Re: Nokta Makro Simplex+ wzbudzanie się, reakcja na dotyk
Sprzęt nie wrócił jeszcze z reklamacji, jednakże wczoraj miałem telefon z serwisu, po którym mogę wywnioskować że, sprzęt jest sprawny i zostanie odesłany
Re: Nokta Makro Simplex+ wzbudzanie się, reakcja na dotyk
Testowanie w domu nie jest zdecydowanie dobrym pomysłem
Jak wróci, to proszę sprawdzać gdzieś w terenie.
Podobnie nie jest dobrym pomysłem ufanie youtuberom i na podstawie ich opinii podejmowanie decyzji zakupowych. Zwykle są to osoby materialnie zainteresowane sprzedaniem tego czy owego lub chcą się konieczne wykazać lub są zbyt głupie, żeby zrobić dobry, wiarygodny test.
Ja nie w ogóle nie oglądam testów na youtube. Jeśli coś przez przypadek zobaczę, to i tak nie ufam niczemu.
Kupując zdalnie zawsze w ciągu 2 tygodni można oddać.

proscan
Jak wróci, to proszę sprawdzać gdzieś w terenie.
Podobnie nie jest dobrym pomysłem ufanie youtuberom i na podstawie ich opinii podejmowanie decyzji zakupowych. Zwykle są to osoby materialnie zainteresowane sprzedaniem tego czy owego lub chcą się konieczne wykazać lub są zbyt głupie, żeby zrobić dobry, wiarygodny test.
Ja nie w ogóle nie oglądam testów na youtube. Jeśli coś przez przypadek zobaczę, to i tak nie ufam niczemu.
Kupując zdalnie zawsze w ciągu 2 tygodni można oddać.
proscan
Re: Nokta Makro Simplex+ wzbudzanie się, reakcja na dotyk
Sprawdzałem w terenie, lasy z dala od zabudowań, anten czy też słupów energetycznych. Detektor zachowywał się tak samo jak w nagraniu.
Na pół godziny przed wysyłką do serwisu, tchnęło mnie żeby zrobić nagranie (dlatego w warunkach domowych) i wskazać wyraźnie jaki jest problem z urządzeniem.
Z rozmowy telefonicznej dowiedziałem się że, rzekomo w miejscu "przeglądu gwarancyjnego" urządzenie zachowuje się wzorowo. Na każde moje "ale" odpowiedź w stylu "ten typ tak ma".
Dlatego właśnie zwróciłem się do Pana o możliwość wyrażenia obiektywnej opinii bo nie mogę pojąć jak ten sprzęt "może tak mieć..." skoro przez miesiąc pracował naprawdę stabilnie, bez jakichkolwiek zakłóceń.
Na pół godziny przed wysyłką do serwisu, tchnęło mnie żeby zrobić nagranie (dlatego w warunkach domowych) i wskazać wyraźnie jaki jest problem z urządzeniem.
Z rozmowy telefonicznej dowiedziałem się że, rzekomo w miejscu "przeglądu gwarancyjnego" urządzenie zachowuje się wzorowo. Na każde moje "ale" odpowiedź w stylu "ten typ tak ma".
Dlatego właśnie zwróciłem się do Pana o możliwość wyrażenia obiektywnej opinii bo nie mogę pojąć jak ten sprzęt "może tak mieć..." skoro przez miesiąc pracował naprawdę stabilnie, bez jakichkolwiek zakłóceń.
Re: Nokta Makro Simplex+ wzbudzanie się, reakcja na dotyk
Większość zakłóceń tego typu bierze się z uszkodzeń sondy lub złej jakości wykonania. Skoro było dobrze, a jest źle, to sonda mogła ulec uszkodzeniu.
Pozostaje znaleźć kogoś z Simplexem i porównać na innej sondzie.
Ja tureckimi "wynalazkami" nie zajmuję się.

proscan
Pozostaje znaleźć kogoś z Simplexem i porównać na innej sondzie.
Ja tureckimi "wynalazkami" nie zajmuję się.
proscan
Re: Nokta Makro Simplex+ wzbudzanie się, reakcja na dotyk
Przeszła mi przez myśl kwestia cewki, jakiejś nieszczelności, jednak według serwisanta, "sonda spędziła 7 godzin w beczce z wodą, została wytarta i przetestowana"
Na ten moment to jednak tylko słowa.
Czekam na rozwój wydarzeń i liczę że sprzedający równie mocno przyłoży się do serwisu, co do akcji marketingowej, produktu.
Dziękuję za poświęcony czas i podejrzewam że niedługo wrócę z paroma pytaniami, rozważając przesiadkę na jakiś rodzimy sprzęt.
Pozdrawiam
Na ten moment to jednak tylko słowa.
Czekam na rozwój wydarzeń i liczę że sprzedający równie mocno przyłoży się do serwisu, co do akcji marketingowej, produktu.
Dziękuję za poświęcony czas i podejrzewam że niedługo wrócę z paroma pytaniami, rozważając przesiadkę na jakiś rodzimy sprzęt.
Pozdrawiam
Re: Nokta Makro Simplex+ wzbudzanie się, reakcja na dotyk
Można zatem powiedzieć tylko tyle - prawdopodobnie sonda jest dobrze umyta i czysta.sonda spędziła 7 godzin w beczce z wodą, została wytarta i przetestowana"
Może też przeszła test rękawiczki u pani Rozenek.
proscan
PS
Rodzimym sprzętem także się nie zajmuję. Sa rodzimi serwisanci.
Re: Nokta Makro Simplex+ wzbudzanie się, reakcja na dotyk
Witam, podzielę się tylko informacją że, zgłoszenie reklamacyjne zostaje zamknięte poprzez wymianę sondy na nową. Wczoraj sprzęt został odesłany. Dziwna wydaje mi się kwestia iż według pierwszej relacji serwisanta - po podłączeniu "na krótko", sondy do elektroniki wszystko działało poprawnie.
Po dwóch dniach informacja że, na teście terenowym, po zmontowaniu sondy ze sztycą na urządzeniu "dyskoteka". Osobiście, nie widzę analogii między działaniem bez kawałka plastiku i gumy a nie działaniem po dołożeniu ale podobno, im mniej się wie, tym lepiej śpi
Bynajmniej, problem rozwiązany.
Po dwóch dniach informacja że, na teście terenowym, po zmontowaniu sondy ze sztycą na urządzeniu "dyskoteka". Osobiście, nie widzę analogii między działaniem bez kawałka plastiku i gumy a nie działaniem po dołożeniu ale podobno, im mniej się wie, tym lepiej śpi
Bynajmniej, problem rozwiązany.
Re: Nokta Makro Simplex+ wzbudzanie się, reakcja na dotyk
Jaka była ścieżka diagnostyczna i ścieżka podejmowania decyzji - nie dowiemy się.
Miewałem sondy, które zmieniały znacznie parametry po ściśnięciu uszek. Ale chyba tutaj inne były przyczyny.

proscan
Miewałem sondy, które zmieniały znacznie parametry po ściśnięciu uszek. Ale chyba tutaj inne były przyczyny.
proscan