Wykrywacz Orzełek - co to jest ?

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.
stanisław
Posty: 48
Rejestracja: wt sty 09, 2007 9:53 pm

Wykrywacz Orzełek - co to jest ?

Post autor: stanisław »

Spodkałem się z takim określeniem wykrywacza -"Orzełek"
Czy to jest nazwa ,model ,czy jakaś ksywka dopasowana do jakiegoś bardziej osobliwego detektora?
pozdr.
folwar
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 10, 2005 5:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykrywacz Orzełek - co to jest ?

Post autor: folwar »

Witam

Zapewne hodzi o model Eagle Whites'a, zdaje się że poprzednik XLT. Gdybym sie mylił to proscan zapewne mnie poprawi.

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz Orzełek - co to jest ?

Post autor: ProScan »

Tak Folwar, masz zapewne rację. Chodzi raczej o Eagle Spectrum, chociaż były jeszcze starsze Orły (ang. Eagle)

Nazwa ta niestety mi sie nie podoba i wolę już wymawiać IGL, jak w oryginale, zdając sobie sprawę, że nie jest to łatwe słowo dla Polaka (czasami słyszę np. LIDL :) ).

Orzełki, mikserki i inne podobne zdrobnienia działają na mnie odpychająco :smt071

Osobiście używam takiego rozróżnienia:

- Eagle (dla starszych Orłów)
- Spectrum (dla modeli Eagle Spectrum - poprzednika XLT)
- XLT (dla modelu Spectrum XLT)

:pa

proscan
ODPOWIEDZ