Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi
ODPOWIEDZ
kocur
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 5:08 pm

Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.

Post autor: kocur »

Witam !

Ten model fishera jest w sumie prostym w obsłudze wykrywaczem, w pełni z automatyzowanym więc tym bardziej dziwią mnie jego niektóre zachowania.
Otóż często jest tak, że na ustawionej na 50 % i więcej czułości lubi dać czysty, powtarzalny sygnał. Pin point wskazuje głębokość do połowy skali. Wbijam szpadel, odwalam kępę ziemi i wykrywacz milknie. Często ma się to przy zbrylonych kawałach wierzchniej warstwy. Biore do ręki tę bryłę, odwracam i znowu "pika". Siekam na drobne części saperką bryłę ziemi i przestaje. Co za cholera ?
Naturalnie zdarza się to sporadzycznie ale według stałego schematu - także nie sądze aby wynikał to ze zwarcia elektroniki albo cewki.

1. Czy wynika to z kiepskiego dostrojenia ? Czytałem instrukcję, znam angielski ale ni cholery nie rozumiem jak dobrze dostroić na
dyskrymiacji ....
2. Zmiennej mineralizacji gruntu ?
3. Po prostu operator jest kiepszczakowatym tumanem i dobrze żeby wgryzł się w instrukcję.

Pozdrawiam serdecznie !!

Ps. I takie jedno pytanie jeszcze na koniec - czy poza fizycznym podobieństwem CZ-5 i CZ-3D bardzo te dwa wykrywacze różnią się od siebie ? Czy to jest jakaś modyfikacja czy raczej dzien do nocy ?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.

Post autor: ProScan »

Ten model fishera jest w sumie prostym w obsłudze wykrywaczem, w pełni z automatyzowanym


Nie prawda - ma ręczne strojenie do gruntu.

Wbijam szpadel, odwalam kępę ziemi i wykrywacz milknie.


Może być to wina własnie złego dostrojenia. W instrukcji jest rozdzialik o sygnałach, których faktycznie nie ma.

Siekam na drobne części saperką bryłę ziemi i przestaje.


JW. Nie wykluczone, że wykrywacz jest rozstrojony "wewnętrznie". Może być uszkodzona sonda.

także nie sądze aby wynikał to ze zwarcia elektroniki albo cewki.


Ja także uważam, że bardziej prawdopodobne jest złe dostrojenie do gruntu.

Czytałem instrukcję, znam angielski ale ni cholery nie rozumiem jak dobrze dostroić na dyskrymiacji ....


W instrukcji nic nie ma na ten temat, bo do gruntu stroi się w trybie statycznym.

. Po prostu operator jest kiepszczakowatym tumanem i dobrze żeby wgryzł się w instrukcję.


Ja tego nie napisałem. :roll:

Pozdrawiam serdecznie !!


Ja takoż.

CZ-5 i CZ-3D bardzo te dwa wykrywacze różnią się od siebie ? Czy to jest jakaś modyfikacja czy raczej dzien do nocy ?


Odpowiedź tutaj:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=32

:pa

proscan
kocur
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 5:08 pm

Re: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.

Post autor: kocur »

Witam !

Cóż - tak mało napisałeś, a jednak tak wiele :lol:
Już mniej więcej wiem o co biega. Kwestia dostrojenia. Rzeczywiście nie stroiłem go wcale ( przyznaję ze wstydem :oops: ). Ale nie jest źle - przynajmnie jeszcze raz stare miejscówki onbskoczę :lol:

Pozdrawiam i dzięki za pomoc !
kocur
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 5:08 pm

Re: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.

Post autor: kocur »

Przepraszam, że jeszcze głowę zawracam ale problem ma tendencje narrastające. Otóż, podczas strojenia do gruntu :

1. Wyłączam dyskr. na 0
2. Pokrętło GB na 10
3. podnoszę cewkę do góry
4 wciskam pin point

I NIC

nie wyje.

5 Opuszczam - nie wyje

6. co robić w takich sytuacjach ? Wtedy łapie bardzo płytkie fanty
7. Czy jak nie ma sygnału można ustawiać na 5 tkę ?

Help ....

Pozdrawiam !

:oops:
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.

Post autor: ProScan »

Proszę przełączyć na autotune i wykonywać ruchy przypominające pompowanie: sonda do góry na 20-30 cm a potem do ziemi na ok. 5cm

Przy wykonywaniu tych ruchów sygnał ma się nie zmieniać (ani nie cichnąć, ani nie wzrastać). Jeśli jest zupełna cisza, to proszę sprawdzić w skrajnych położeniach pokrętła gruntu - przy którymś MUSI być reakcja pozytywna na grunt. Jeśli nie ma - to coś nie tak.

:pa

proscan
warwick
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.

Post autor: warwick »

witam,
tak tylko dla pewnosci czy dobrze zrozumiałem

podczas pompowania kręce gałą od gruntu zaczynająć od 10 do 0 i jak na którejś wartości mam dzwięk to jest ok i wykrywacz jest dostrojony ... tak ?

bo jeśli nie to ładnie :oops: proszę o bardziej toporną instrukcje

pozdr.warwick

P.S. kocur co do Twojego strojenia to wszystko jest OK tylko brak jest ostatniego kroku :D
jak już opuścisz cewkę w wciśniętym pinpointem to kręcisz gałą od gruntu od 10 w strone 0 i jak usłyszysz cichutki dzwięk to cofasz gałkę tak zeby była na progu słyszalności dzwięku - puszczasz pinpoint i tyle i dostrojony
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher Cz-5 Quick Silver - dziwne zachowania.

Post autor: ProScan »

W sumie nie wiem jak to inaczej wyjaśnić, ale spróbuję.

1. Strojenie robimy w AUTOTUNE

2. Pompując efekt może być taki:

a) przy zbliżaniu sygnał narasta, przy oddalaniu cichnie
b) na odwrót j/w
c) nie zmienia się.

3. Jeśli (c), to OK, jeśli (a) lub (b) to kręcimy gałką.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ