Uniwersalny...

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
Szkodnik
Posty: 61
Rejestracja: śr gru 06, 2006 3:20 pm

Uniwersalny...

Post autor: Szkodnik »

Witam

Który sprzęt będzie bardziej uniwersalny (chodzi o rozmaitośc poszukiwanych przedmiotów i terenu):

-Fisher cz 7 a pro
-XTerra 70 ???

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Uniwersalny...

Post autor: ProScan »

CZ 7 ma w pełni statyczny tryb pracy, a Xterra tylko pseudostyczny.
Może to dawać lekką przewagę w niektórych okolicznościach (np. głębokie zakopy).

X terra ma za to o wiele bogatszą indentyfikację i ogólnie jest nowocześniejsza, o innych atutach (np. waga, zasilanienie) wspominając.

Staruszek CZ7 ma też ten plus, że ma podświetlany ekran.

Ja mając do wyboru, wziąłbym jednak X70.

:pa

proscan
raflen
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 27, 2016 11:07 am
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Wybór uniwersalnego sprzętu

Post autor: raflen »

Witam wszystkich,
po dłuższej przerwie (małe dzieci) chce powrócić do kopania i poszukuje jakiegoś dość uniwersalnego sprzętu, głównie użytkowanego w lasach, a od czasu do czasu na polach...
Od razu dodam że raczej kierowałbym się w stronę zagranicznych sprzętów, przerabiałem za starych czasów rutusy od ultry I i II poprzez solarisa i proxime, różne garretty i minelaba soverigna GT. Niektórzy by mi wydrapali oczy za te słowa ale rutus nie jest już dla mnie. Czego oczekuję od sprzętu - przedewszystkim uniwersalności, dość płynnej i skutecznej dyskryminacji (tereny z dużą ilością małych stalowych elementów) graficzna i tonalna identyfikacja znalezisk, raczej dynamik bo do typowej militarki to wg. mnie tylko PI :P
- Po głowie chodzi mi Whites XLT - tylko zniechęca mnie rozmiar ustawień (ma to być weekendowa rozrywka, a nie walka ze sprzętem)
- moją uwagę zwrócił Teknetics T2 bądź jakaś omega
- Fisher f70
- fisher f44
- minelaby bardziej nastawione na drobnice więc x-terry raczej odrzuciłem (chyba że się mylę i coś się pozmieniało przez ostatnie lata ;) )
Może jakieś nowinki które widzę w ofercie producentów, a troszkę wypadłem obiegu - dodam że odrzucam też ATPro (jak dla mnie kanarek w innym wykonaniu).

z góry dziękuję za jakąś poradę i pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wybór uniwersalnego sprzętu

Post autor: ProScan »

Z tych podanych to prawdziwie uniwersalny jest tylko T2 (jako że XLT i Xterra 70/705 zostały odrzucone).

Z tych na pograniczu to Omega.

O wszystkich tych wykrywaczach było już na forum.

:pa

proscan
raflen
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 27, 2016 11:07 am
Lokalizacja: Pajęczno
Kontakt:

Re: Wybór uniwersalnego sprzętu

Post autor: raflen »

Dzięki za odpowiedź :)

no jeszcze sie zastanawiam, gdyż troszkę poczytałem i co kolega by powiedział na uniwersalność w takim zestawieniu jako alternatywa dla T2, a mianowicie X-terra 705 z cewką DD 7,5kHz?
jeszcze raz z góry dzięki za odpowiedź :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wybór uniwersalnego sprzętu

Post autor: ProScan »

Być może. Należałoby porównać 1:1 poszczególne parametry, a n a końcu zrobić testy porównawcze na zasięg czy maskowanie.

Pomijam taki fakt, że sondy DD do Xterry to konstruktorska porażka - świadcząca o nieudolności i oderwaniu konstruktorów od jakiejkolwiek terenowej praktyki.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ