Witam
Który sprzęt będzie bardziej uniwersalny (chodzi o rozmaitośc poszukiwanych przedmiotów i terenu):
-Fisher cz 7 a pro
-XTerra 70 ???
Pozdrawiam
Uniwersalny...
Re: Uniwersalny...
CZ 7 ma w pełni statyczny tryb pracy, a Xterra tylko pseudostyczny.
Może to dawać lekką przewagę w niektórych okolicznościach (np. głębokie zakopy).
X terra ma za to o wiele bogatszą indentyfikację i ogólnie jest nowocześniejsza, o innych atutach (np. waga, zasilanienie) wspominając.
Staruszek CZ7 ma też ten plus, że ma podświetlany ekran.
Ja mając do wyboru, wziąłbym jednak X70.
proscan
Może to dawać lekką przewagę w niektórych okolicznościach (np. głębokie zakopy).
X terra ma za to o wiele bogatszą indentyfikację i ogólnie jest nowocześniejsza, o innych atutach (np. waga, zasilanienie) wspominając.
Staruszek CZ7 ma też ten plus, że ma podświetlany ekran.
Ja mając do wyboru, wziąłbym jednak X70.
proscan
Wybór uniwersalnego sprzętu
Witam wszystkich,
po dłuższej przerwie (małe dzieci) chce powrócić do kopania i poszukuje jakiegoś dość uniwersalnego sprzętu, głównie użytkowanego w lasach, a od czasu do czasu na polach...
Od razu dodam że raczej kierowałbym się w stronę zagranicznych sprzętów, przerabiałem za starych czasów rutusy od ultry I i II poprzez solarisa i proxime, różne garretty i minelaba soverigna GT. Niektórzy by mi wydrapali oczy za te słowa ale rutus nie jest już dla mnie. Czego oczekuję od sprzętu - przedewszystkim uniwersalności, dość płynnej i skutecznej dyskryminacji (tereny z dużą ilością małych stalowych elementów) graficzna i tonalna identyfikacja znalezisk, raczej dynamik bo do typowej militarki to wg. mnie tylko PI
- Po głowie chodzi mi Whites XLT - tylko zniechęca mnie rozmiar ustawień (ma to być weekendowa rozrywka, a nie walka ze sprzętem)
- moją uwagę zwrócił Teknetics T2 bądź jakaś omega
- Fisher f70
- fisher f44
- minelaby bardziej nastawione na drobnice więc x-terry raczej odrzuciłem (chyba że się mylę i coś się pozmieniało przez ostatnie lata
)
Może jakieś nowinki które widzę w ofercie producentów, a troszkę wypadłem obiegu - dodam że odrzucam też ATPro (jak dla mnie kanarek w innym wykonaniu).
z góry dziękuję za jakąś poradę i pozdrawiam
po dłuższej przerwie (małe dzieci) chce powrócić do kopania i poszukuje jakiegoś dość uniwersalnego sprzętu, głównie użytkowanego w lasach, a od czasu do czasu na polach...
Od razu dodam że raczej kierowałbym się w stronę zagranicznych sprzętów, przerabiałem za starych czasów rutusy od ultry I i II poprzez solarisa i proxime, różne garretty i minelaba soverigna GT. Niektórzy by mi wydrapali oczy za te słowa ale rutus nie jest już dla mnie. Czego oczekuję od sprzętu - przedewszystkim uniwersalności, dość płynnej i skutecznej dyskryminacji (tereny z dużą ilością małych stalowych elementów) graficzna i tonalna identyfikacja znalezisk, raczej dynamik bo do typowej militarki to wg. mnie tylko PI
- Po głowie chodzi mi Whites XLT - tylko zniechęca mnie rozmiar ustawień (ma to być weekendowa rozrywka, a nie walka ze sprzętem)
- moją uwagę zwrócił Teknetics T2 bądź jakaś omega
- Fisher f70
- fisher f44
- minelaby bardziej nastawione na drobnice więc x-terry raczej odrzuciłem (chyba że się mylę i coś się pozmieniało przez ostatnie lata
Może jakieś nowinki które widzę w ofercie producentów, a troszkę wypadłem obiegu - dodam że odrzucam też ATPro (jak dla mnie kanarek w innym wykonaniu).
z góry dziękuję za jakąś poradę i pozdrawiam
Re: Wybór uniwersalnego sprzętu
Z tych podanych to prawdziwie uniwersalny jest tylko T2 (jako że XLT i Xterra 70/705 zostały odrzucone).
Z tych na pograniczu to Omega.
O wszystkich tych wykrywaczach było już na forum.

proscan
Z tych na pograniczu to Omega.
O wszystkich tych wykrywaczach było już na forum.
proscan
Re: Wybór uniwersalnego sprzętu
Dzięki za odpowiedź 
no jeszcze sie zastanawiam, gdyż troszkę poczytałem i co kolega by powiedział na uniwersalność w takim zestawieniu jako alternatywa dla T2, a mianowicie X-terra 705 z cewką DD 7,5kHz?
jeszcze raz z góry dzięki za odpowiedź
no jeszcze sie zastanawiam, gdyż troszkę poczytałem i co kolega by powiedział na uniwersalność w takim zestawieniu jako alternatywa dla T2, a mianowicie X-terra 705 z cewką DD 7,5kHz?
jeszcze raz z góry dzięki za odpowiedź
Re: Wybór uniwersalnego sprzętu
Być może. Należałoby porównać 1:1 poszczególne parametry, a n a końcu zrobić testy porównawcze na zasięg czy maskowanie.
Pomijam taki fakt, że sondy DD do Xterry to konstruktorska porażka - świadcząca o nieudolności i oderwaniu konstruktorów od jakiejkolwiek terenowej praktyki.

proscan
Pomijam taki fakt, że sondy DD do Xterry to konstruktorska porażka - świadcząca o nieudolności i oderwaniu konstruktorów od jakiejkolwiek terenowej praktyki.
proscan